Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Skupina Lake Malawi ve finále Eurovize!

- Tel Aviv I Tomu se říká úspěch! Česká skupina Lake Malawi se v úterý v izraelském Tel Avivu dostala do finále mezinárodní pěvecké soutěže Eurovize. Kluci si připravili píseň Friend of a Friend, která porotu i diváky zaujala. Přímý přenos z Tel Avivu komentoval v češtině moderátor Libor Bouček.

To se někdo zbláznil? Vznikla petice proti ocenění francouzské legendy Alaina Delona

- Paříž I To už se vážně někdo zbláznil! To si teď říkají jak mnozí Francouzi, tak i milovníci dávného fešáka Alaina Delona. Proti chystanému ocenění slavného herce totiž vznikla petice. Ta doslova vybízí k tomu, aby v Cannes nebyl oceněn, protože je prý rasista, homofob a nepřítel žen!

Pražská SAPA jako ukrýt hnusu, plesnivého masa a zakázaných vajec: Veterináři odhalili šokující věci!

- Praha I Pokud pomineme tuny oblečení a doplňků, vesměs padělků nebo ne úplně dobrých napodobenin, pak je pražská tržnice SAPA častým úkrytem hnusu! Veterináři zde opět našli jak plesnivé maso, tak i zakázaná vejce se zárodky.

Meghan a Harry poprvé ukázali syna a prozradili i netradiční jméno!

- Londýn I Už dva dny po sledovaném porodu se vévodkyně Meghan po boku manžela, prince Harryho ukázala před novináři. Oficiálně a poprvé tak představili svého syna a dokonce prozradili jeho netradiční jméno. Je vidět, že slavný pár je šťastný a pyšný na miminko, které si sice dalo maličko na čas, ale jak malé princátko, tak jeho maminka jsou v pořádku.

Princ Harry je otcem, jeho Megan porodila kluka!

- Londýn I Princ Harry se v pondělí ráno stal poprvé otcem. Vévodkyně ze Sussexu Meghan porodila před půl šestou dítě. Je to syn, ale jméno rodiče zatím neprozradili. Prý jej stále nevědí. Předpokládá, že novorozeně ukáže královská rodina veřejnosti za dva dny.

Eliška Bučková: Od dětí si odskočila do kasína

- Modelka a zpěvačka Eliška Bučková i letos pilně připravuje rybářský tábor Katlováček pro děti, přesto si ale odskočila do brněnského kasína Victory. Ještě před samotnou akcí se modelky vydaly na společnou večeři, aby se posilnily před hlavním začátkem akce. Báječnou večeři si užívaly ve vyhlášené designové restauraci Signature.

Zemřel autor slavných hitů Vladimír Poštulka! Osudným se mu stal pád na chalupě

- Praha I Autor hitů jako Sladké mámení, S tím bláznem si nic nezačínej nebo Bludička Julie a mnohých dalších Vladimír Poštulka, zemřel! Bylo mu 76 let. Začátkem roku upadl na své jihočeské chalupě na sněhu a udeřil se do hlavy. Z komatu, do něhož upadl, se už neprobral.

Budapešťské mezinárodní letiště chce zakázat noční lety

Letiště bude od srpna omezeno pro noční lety

- Budapešť I Od půlnoci do páté hodiny ranní si zřejmě už od letošního srpna nezaletíte do Budapešti, ale ani z ní. Vedení města chce totiž od léta zakázat noční lety. Důvodem jsou četné stížnosti obyvatel, kteří žijí v blízkosti mezinárodního letiště Ference Liszta.

Katedrálu Notre Dame se podařilo zachránit, škody jdou ale do miliard! FOTO ZKÁZY UVNITŘ!

- Paříž I Požár pařížské katedrály Notre-Dame se hasičům nad ránem podařilo dostat pod kontrolu a částečně uhasit. Škody jdou ale i tak do miliard. Objevují se již i první nabídky finanční pomoci na její obnovu. Včetně majitele luxusních značek Françoise-Henri Pinaulta, který nabídl až 100 milionů eur, tedy asi 2,6 miliardy korun.

TRAGÉDIE: V Paříži hoří slavná katedrála Notre Dame! Plameny jsou vidět kilometry daleko. FOTO UVNITŘ!

Škody půjdou do desítek milionů eur!

- Paříž I Tragédie pro Francii i pro samotnou metropoli Paříž. Od podvečerních hodin zde desítky hasičů bojují s obrovským požárem slavné katedrály Notre Dame! Plameny jsou vidět kilometry daleko.Část střechy i s ústřední špičatou věz plameny již téměř celou pohltily!

Nemocní lidé v ohrožení! Sestry vyhlásily stávkovou pohotovost

- PrahaI Desítky nemocných lidí v ČR, závislých na každodenní odborné pomoci, jsou v ohrožení. Na 700 zdravotních sester, které se o ně starají a jsou vesměs pod Charitou ČR, vyhlásily stávkovou pohotovost. Jednání s ministerstvem zdravotnictví přitom nic nepřinesla.

Strana výpisu

7 ...