Aktuality - Český Metropol

Aktuality

V Praze pokračuje setkání fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů a knih

ilustrační fotografie

23. dubna 2022 - Praha 23. dubna (ČTK) - V pražském centru O2 universum dnes pokračuje třetí ročník setkání fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů, seriálů a knih Comic-Con. Potrvá do 24. dubna. Návštěvníci se i dnes mohou těšit nejen na fotografování, autogramiády a besedy se zahraničními i domácími herci a umělci, ale i na promítání, workshopy, soutěže, výstavy, koncerty a také na hraní videoher a stolních her.

Expertní tým prezidenta Zemana bude v Lánech jednat o spravedlnosti

23. dubna 2022 - Lány (Kladensko ) 23. dubna (ČTK) - V lánském zámku se dnes sejde expertní tým prezidenta Miloše Zemana. Tématem zasedání bude spravedlnost a jako host se jednání zúčastní ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Zeman se o justici dlouhodobě radí s Blažkovou předchůdkyní ve funkci Marií Benešovou (za ANO). V poslední době prezident v této oblasti řešil například nominaci nového ústavního soudce.

Memorandum na podporu výroby lithia a vybudování gigafactory

Zdroj: Metropol

22. dubna 2022 - Ústecký kraj - Evropská unie klade velký důraz na projekty takzvaného bateriového řetězce pro elektromobily. V souvislosti s válkou na Ukrajině také velmi stoupá význam energetické a surovinové bezpečnosti celé EU. Výroba lithia ve spojení s vybudováním gigafactory je pro Ústecký kraj unikátní příležitostí pro modernizaci průmyslové výroby v kraji a nahrazení tisíců pracovních míst v utlumovaném uhelném průmyslu.

Český červený kříž pomáhá na Ukrajině zdravotníkům i hasičům

22. dubna 2022 - Praha 22. dubna (ČTK) - Za necelých osm týdnů od začátku ruské invaze poskytl Český červený kříž (ČČK) Ukrajině 80 tun materiálu. Kromě léků, sad pro ošetřování zraněných nebo zdravotnických stanů poslal také tři desítky sanitek a zdravotnických vozidel. Nově se zaměřuje i na pomoc ukrajinskému hasičskému sboru, uvedl v tiskové zprávě prezident ČČK Marek Jukl.

Čtvrtečních 2164 nakažených v ČR je nejméně v pracovní den od poloviny října

22. dubna 2022 - Praha 22. dubna (ČTK) - Testy v Česku ve čtvrtek potvrdily 2164 případů koronaviru, o třetinu méně než před týdnem a nejméně v pracovní den od poloviny loňského října. Zhruba o třetinu v mezitýdenním srovnání na 403 se snížil také počet podezření na opakovanou nákazu. Klesl ale i počet testů. Na 1005 ubylo lidí s covidem-19 v nemocnicích.

Na některé české weby útočí podle NÚKIB hackeři, např. na portál veřejné správy

21. dubna 2022 - Brno 20. dubna (ČTK) - Na některé české weby zaútočili podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) hackeři. Situaci úřad vyhodnocuje, závažné dopady zatím neeviduje. NÚKIB to dnes uvedl na twitteru. Úřad na něm také odkázal na své varování před kyberútoky v souvislosti s děním na Ukrajině.

Dva mladíci s pistolí v Brně přepadli prodejnu, prodavačka je vyhodila

21. dubna 2022 - Brno 21. dubna (ČTK) - Dva mladíci s pistolí v Brně přepadli prodejnu, prodavačka je vyhodila. Policie po pachatelích pátrá. Na policejním webu o přepadení informovala mluvčí Andrea Cejnková. Policie zveřejnila záběry z kamery, na kterých je incident zaznamenán.

Většina Čechů souhlasí s přijímáním Ukrajinců, má ale i obavu o sociální jistoty

20. dubna 2022 - Praha 19. dubna (ČTK) - Přijímání lidí prchajících z Ukrajiny před ruskou invazí považuje za správné sedm z deseti Čechů. Příchod uprchlíků ale zároveň vyvolává u značné části společnosti obavy z oslabování sociálních jistot a růstu nezaměstnanosti. Vyplývá to z dnes zveřejněných výsledků průzkumu agentury STEM. V Česku je podle vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) z minulého týdne přibližně 300.000 ukrajinských uprchlíků. Většinou jde o ženy a děti.

Státní zástupce obžaloval muže stíhaného za vraždu na úřadu práce

Ilustrační fotografie

20. dubna 2022 - Praha 19. dubna (ČTK) - Státní zástupkyně obžalovala muže, který se podle policie přiznal k loňskému zastřelení zaměstnankyně na pražském úřadu práce. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí Městského soudu v Praze Adam Wenig. Střelci hrozí výjimečný trest včetně doživotního vězení. Mluvčí městského státního zastupitelství Aleš Cimbala doplnil, že muž čelí nejen obžalobě z vraždy, ale také z pokusu o vraždu pronajímatelky svého bytu, z pokusu o zohyzdění další ženy kyselinou sírovou, z dvojího nedovoleného ozbrojování a z poškození cizí věci.

Město Ústí nad Labem se kvůli kamenolomu Mariánská skála soudí se státem

Ilustrační fotografie

20. dubna 2022 - Ústí nad Labem 19. dubna (ČTK) - Město Ústí nad Labem se soudí se státem kvůli tomu, že ministerstvo životního prostředí údajně povolilo kamenolomu Mariánská skála další těžbu. Primátor Petr Nedvědický (ANO) novinářům řekl, že se kamenolom měl rozšířit na pozemky města. Technický ředitel společnosti Kámen Zbraslav, pod niž ústecký povrchový důl patří, Pavel Batěk, ČTK řekl, že kamenolom ministerstvo žádal pouze o stanovení chráněného ložiskového území.

Dočasnou ochranu v Česku získalo téměř 295.000 ukrajinských uprchlíků

Ilustrační fotografie

19. dubna 2022 - Praha 18. dubna (ČTK) - Česko dosud udělilo dočasnou ochranu 294.844 Ukrajincům prchajícím před ruskou invazí. V neděli jich přibylo 1020, přibližně o 1550 méně než ve stejný den před týdnem. Aktuální údaje dnes zveřejnilo ministerstvo vnitra na twitteru. Počet ukrajinských uprchlíků v Česku podle čtvrtečního vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) ustálil na přibližně 300.000.

Strana výpisu

7 ...