Aktuality - Český Metropol

Aktuality

K Babišovu návrhu zmrazit platy politiků bude Fialova vláda asi neutrální

27. prosince 2021 - K návrhu bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) na pětileté zmrazení platů vrcholných politiků zaujme nová koaliční vláda Petra Fialy (ODS) zřejmě neutrální postoj. Stojí to v návrhu stanoviska pro středeční jednání vlády. Stejnou novelu dosluhující vlády ANO a ČSSD zamítl koncem října Senát. K obdobnému návrhu poslanců SPD, který zmrazuje platy do konce roku 2025, dala bývalá Babišova vláda kladné stanovisko.

Nejvíc diváků o vánočním víkendu přilákal Nový Spider-Man a pokračování Matrixu

Zdroj: imdb.com

27. prosince 2021 - Nejvíc diváků o uplynulém vánočním víkendu přilákal film Spider-Man: Bez domova, v němž bojuje superhrdina v podání Toma Hollanda se zloduchy z paralelních světů. Udržel si tak prvenství z předchozího víkendu. Na druhém místě žebříčku návštěvnosti kin skončil při premiérovém víkendu sci-fi snímek režisérky Lany Wachowské Matrix Resurrections, čtvrtý díl úspěšné filmové série Matrix. Vyplývá to z údajů Unie filmových distributorů (UFD).

Policie vyšetřuje dvojnásobnou vraždu ve Znojmě, muž zabil matku a jejího druha

Ilustrační foto

27. prosince 2021 - Dvaadvacetiletý muž ve Znojmě podle policie zabil matku a jejího druha. Vyšetřovatelé ho obvinili z vraždy, muž je ve vazbě. Hrozí mu až 20 let vězení, případně i výjimečný trest. Případ vraždy policie vyšetřuje i na Blanensku. Na policejním webu o tom dnes informovali mluvčí Petr Vala a Petra Ledabylová.
Dvaadvacetiletý muž ve Znojmě podle policie zabil matku a jejího druha. Vyšetřovatelé ho obvinili z vraždy, muž je ve vazbě. Hrozí mu až 20 let vězení, případně i výjimečný trest. Případ vraždy policie vyšetřuje i na Blanensku. Na policejním webu o tom dnes informovali mluvčí Petr Vala a Petra Ledabylová.

Otevření skupiny nad 30 let v Libereckém kraji výrazně zvýšilo zájem o očkování

27. prosince 2021 - V Libereckém kraji se dnes výrazně zvýšil zájem o očkování. Od dnešního rána se totiž mohou k přeočkování třetí, posilující dávkou hlásit i lidé od 30 let věku, kteří byli očkovaní proti covidu-19 před více než pět měsíci. Zájem o očkování se dnes zvýšil několikanásobně, na většinu ze zájemců by se ale mělo dostat ještě v tomto týdnu, zbylí budou očkováni po Novém roce, řekl ČTK po dnešním jednání Krizového štábu Libereckého kraje radní pro zdravotnictví Vladimír Richter (ODS).

Sbírka ústeckého muzea se rozšířila o předměty připomínající výrobu likéru

23. prosince 2021 - Sbírka ústeckého muzea se tento týden rozšířila o více než stoleté památky připomínající výrobu v likérce v Krásném Březně, včetně připomínek na legendární Starou mysliveckou. Muzeum nové exponáty získalo darem od někdejšího pracovníka podniku. V tiskové zprávě o tom ČTK informoval historik muzea Martin Krsek.

Hudba Hradní stráže zahraje z prezidentského balkónu vánoční melodie

23. prosince 2021 - Hudba Hradní stráže dnes dopoledne na Pražském hradě zahraje vánoční melodie. Patnáctiminutové představení se uskuteční na třetím hradním nádvoří, hudebníci budou hrát z prezidentského balkónu. ČTK o akci informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Ve středu přibylo 7682 případů covidu, nejméně za všední den od 1. listopadu

23. prosince 2021 - Testy odhalily 7682 nakažených, skoro o čtyři tisíce méně než před týdnem. Dál zvolna ubývá lidí, kteří jsou s koronavirem v nemocnicích. Uplynulý den jich bylo 4453, před týdnem asi o 1400 víc. Počet covidových pacientů ve vážném stavu klesl za sedm dní z téměř tisícovky pod 800, vyplývá ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví.
Testy odhalily 7682 nakažených, skoro o čtyři tisíce méně než před týdnem. Dál zvolna ubývá lidí, kteří jsou s koronavirem v nemocnicích. Uplynulý den jich bylo 4453, před týdnem asi o 1400 víc. Počet covidových pacientů ve vážném stavu klesl za sedm dní z téměř tisícovky pod 800, vyplývá ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví.

Bílé Vánoce budou jen na horách, i tam ale dorazí obleva

23. prosince 2021 - V Česku zažijí bílé Vánoce jen lidé na horách, meteorologové ale i tam očekávají oblevu. Do Česka dorazí na Štědrý den oteplení, odpoledne mohou teploty vystoupat až k deseti stupňům Celsia. Během dne bude také pršet a foukat vítr. Ráno se ale ještě může tvořit ledovka, a to zejména v severovýchodních Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Zaprší i na Boží hod a na Štěpána. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí a vyjádření Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na facebooku.

Policie zasahovala v kasinu na Českokrumlovsku, bylo v provozu i po 22:00

21. prosince 2021 - Policie v pondělí pozdě večer zasahovala v kasinu na Českokrumlovsku, které zůstalo v provozu i po 22:00. Kvůli koronavirovým opatřením však mají být provozovny v tuto dobu zavřeny. V kasinu bylo po 22:00 šest desítek hostů. Policie o případu informovala na svém webu.

Zemřel neurochirurg Vladyka, který stál u zavádění gama nože v ČR

Zdroj: Wikimedia

21. prosince 2021 - V neděli zemřel ve věku 98 let neurochirurg Vilibald Vladyka, který stál v 90. letech minulého století u zavádění gama nože v Česku. O jeho úmrtí dnes ČTK informovala Nemocnice Na Homolce, kde Vladyka působil. Podle nemocnice stál lékař u zrodu stereotaktické neurochirurgie, která díky rozvoji radiodiagnostických metod umožňuje přesnou lokalizaci postižených míst v mozku a její následnou léčbu.

Plzeňská zoo získala vzácné čínské sudokopytníky takiny zlaté

21. prosince 2021 - Nový přírůstek, vzácného čínského sudokopytníka takina čínského nebo také zlatého, připravila jako vánoční dárek pro návštěvníky plzeňská zoologická zahrada. Novinářům to dnes řekl ředitel zahrady Jiří Trávníček. Takin zlatý, větší příbuzný evropského kamzíka, byl pro svět objeven teprve v roce 1950 a v Číně je stejně jako například panda považován za národní poklad a zvířecí symbol země. Do zahraničí se poprvé takini čínští dostali až v roce 2002 díky liberecké zoo. Dnes jej v sedmi zemích EU chová 14 zahrad.

Strana výpisu

6 ...

 

Anketa

Odkud nás čtete?

Praha a Střední Čechy

39.4%

 

Severní Čechy

10.8%

 

Západní Čechy

8.4%

 

Jižní Čechy

8%

 

Východní Čechy

7.2%

 

Vysočina

5.8%

 

Severní Morava&Slezsko

7.6%

 

Střední Morava

5.9%

 

Jižní Morava

6.9%