Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Z Moskvy do Pekingu za 32 hodin? Ano, možná už za pár let.

- Peking I Urazit 7000 kilometrů za 32 hodin, a že je to kromě cesty letadlem nemožné? Naopak! Číňané nyní představili supervlak, který by trasu Moskva - Peking v tomto čase hravě zvládl při rychlosti až 440 kilometrů za hodinu.

Nadáváte na nízký důchod? Tak to jste ještě neviděli penzi v Polsku!

- Krakov I Nikoli penze, ale doslova almužna se vším všudy. Pokud milí čeští penzisté nadáváte na svůj nízký příjem i po desítkách let práce, pak jste ještě neviděli důchody v Polsku. Z té částky se vám protočí panenky. Tedy jak z té nejnižší, tak i z té nejvýše vyplácené! Obě jsou v této křesťanské zemi doslova nekřesťanské!

Objevte Zámek Mělník a nechte se zlákat historií, luxusním vínem i dobrotami v cukrárně!

- Mělník I Nad soutokem Labe s Vltavou se hrdě vypíná zámek Mělník spolu se známým městem. Palác, bývalý hrad, dnes zámek je jednou ze zásadních dominant Středočeského kraje. Pokud hledáte inspiraci na výlet, zcela jistě si nenechte ujít návštěvu právě zde.

Zlozvyky, které zvyšují riziko zneužití citlivých dat. Znáte je?

- Praha I Mobilní telefony, tablety, či jiná přenosná zařízení nám nejenom ulehčují pracovní úkony celého dne, ale přinášejí i zábavu ve volných chvílích. Přesto stále vysoké procento lidí chybuje v základních pravidlech pro jejich bezpečné užívání a zbytečně se vystavují riziku kybernetického útoku založeného na úniku citlivých osobních dat.

Zdravotní pojišťovny rozdělí mezi klienty na prevenci skoro 1,5 miliardy korun!

- Praha I Téměř 1,5 miliardy korun rozdělí letos zdravotní pojišťovny klientům formou příspěvků na prevenci. Meziročně tak navýšily částky někde o deset, jinde až o téměř sedmdesát procent. Loni to bylo 1,065 miliardy korun a příspěvek čerpal přibližně každý osmý Čech.

Česká rádia písničky od Jacksona hrát budou, veřejnoprávní rozhlas váhal!

- Praha I Celosvětový poprask způsobil dokumentární snímek Leaving Neverland, který podrobně popisuje jak měl zesnulý král popu Michael Jackson sexuálně zneužívat nezletilé chlapce. Mnohá rádia po světě proto okamžitě začala jeho písničky bojkotovat, v ČR je ale situace jiná.

Dětem vstup zakázán, hlásají některé hotely. Ve světě běžné, u nás diskriminace?!

- Chtít si občas odpočinout bez dětí, mít klid, to není žádný hřích ani projev nesnášenlivosti. To, co běžně funguje ve světě, se u nás považuje za diskriminaci, a sice hotely, kde společnost těch nejmenších není zrovna žádána.

Na výstavišti v Letňanech potkáte po dva dny řadu celebrit!

- Praha I Výstaviště v pražských Letňanech se v pátek a sobotu promění na největší veletr kosmetiky, kadeřnictví a zdravého životního stylu. Potkat zde můžete řadu celebrit, které se přijdou podívat na nejnovější trendy. Poprvé v historii se spojí dva veletrhy v jeden.

Velký strach o “Sestru v akci”: Herečka Whoopi Goldberg přežila těžkou nemoc!

- New York I Whoopi Goldberg znají diváci především z komedií Sestra v akci, nebo filmu Duch a mnoha dalších. Teď se ukázalo, že nedávno se americká herečka pomalu loučila se životem. Ve svých 63 letech bojovala s těžkou nemocí a jak sama prozradila, hnisavý zápal plic jí prý málem připravil o život.

Herečky a zpěvačky se v pražské botance nechaly okouzlit orchiedejemi!

- Praha I Herečky a zpěvačky Ivana Chýlková, Jitka Zelenková, Jitka Asterová a Hanka Křížková se společně sešly v pražské Botanické zahradě. Nechaly se tak společně okouzlit krásou květin, konkrétně orchidejí. Přičemž dvě z nich oslaví letos životní jubileum!

Češi se nejvíce bojí o zdraví, život a automobil

- Praha I Češi se nejvíce obávají o zdraví, život a automobil. Nejméně pak mají strach z právních a politických událostí a problémů v kariéře. Slováci jsou na tom ve svých obavách podobně jako Češi, Rakušané se zase nejvíce obávají o domácnost a majetek. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu BNP Paribas Cardif Pojišťovny, který realizovala napříč regionem střední a východní Evropy.  

Strana výpisu

10 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.4%

 

Ne

37.8%

 

Zlepšuje se to

27.9%