Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Louis de Funes by slavil 105. let! A už má zase své muzeum! FOTO a VIDEO uvnitř!

- Paříž I Původně bylo jeho muzeum na zámku Clermont, kde žil a jehož polovinu za života koupil. Nakonec expozice ukončila provoz a nově je nyní ve francouzském Saint-Raphaël. Řeč je o slavném francouzském komikovi, herci Louis de Funesovi, který by letos oslavil 105. narozeniny.

O vedení Českých drah je rvačka! Do managementu chce přes 30 lidí

- Praha I Asi jedním z nejlukrativnějších postů v Česku je usednout do managementu Českých drah. Do jeho vedení chce totiž přes 30 lidí, kteří se přihlásili do výběrového řízení. Mezi kandidáty je i současný šéf dozorčí rady Českých drah Karel Pospíšil.

Paříž bojuje s oteplováním, bylo tam 42 stupňů Celsia. Zachrání ji vysazování stromů?

- Paříž I Být turistou a procházet se po rozpálené Paříži, kde teploty na teploměru atakují hranici 42 stupňů Celisa ve stínu je skutečně úmorné. Průměrná teplota ve francouzské metropoli se stále více zvyšuje. Zachrání ji plánované vysazování stromů?

Světlomalíř Alex Dowis prorazil v americkém Talentu a dostal se i dál! Jako jediný Čech v historii!

- Praha I USA jsou skutečně zemí neomezených možností. Přesvědčil se o tom světlomalíř Alex Dowis, který jako první Čech dobyl televizní show Amerika má Talent (America’s Got Talent). Nejenom, že prošel prvním kolem, ale se svým týmem se dostal až do živého přenosu v Hollywoodu!

Jesus Christ Superstar slaví 25 let! Tohle jste o slavném muzikálu určitě nevěděli!

- Praha I Před čtvrt stoletím, tedy 25 lety, se konala v pražském Divadle Spirála české premiéra rockového muzikálu Tima Rice a Andrew Lloyda Webbera Jesus Christ Superstar. Přesně na den to bylo 22. července parného léta 1994.

Tajnosti s veselkou: Sexy Vojtek do toho podruhé v životě praštil!

- Praha I Roman Vojtek, který patří mezi nejvíce sexy herce a zpěváky českého showbyznysu, dokázal utajit svou druhou svatbu. Podruhé do toho praštil o víkendu, kdy si vzal svou partnerku, zpěvačku a herečku Petru Vraspírovou. Proč ty tajnosti?

Třetí Muž roku 2018 Jakub Jurčák je 4. nejkrásnější chlap světa!

- Manila I Mezi všemi vloni v Náchodě na finále Muže roku vyčníval. Postavou, dlouhými vlasy i tím, že není fitness trenér, kouč, manažer nebo sportovec, ale lékař. Jakub Jurčák skončil na 3. místě. Nyní ale má na kontě skvělý triumf. Stal se 4. nejkrásnějším mužem světa!

Francouzské trhy na Kampě přilákaly stovky lidí. Platit se dalo i se stravenkovou kartou

- Praha I Francouzské trhy na pražské Kampě přilákaly stovky zájemců. Nejrůznější dobroty, vína, sýry byly k ochutnání i zakoupení v tomto romantickém koutě hlavního města. Navíc zde kromě klasické karty bylo možné platit nejrozšířenější tuzemskou stravenkovou kartou Ticket Restaurant Card.

V Harrachově chtějí zachránit skokanské můstky, volá po tom i zpěvačka Jitka Zelenková!

- Harrachov I Po záchraně unikátních skokanských můstků v krkonošském Harrachově, volají tisíce lidí. Dokonce na to byla vypsána sbírka. Po tom, aby byly zachovány tyto mosty, z kterých se ještě nedávno skákalo u příležitosti různých mistrovství, volá i zpěvačka Jitka Zelenková.

Unikátní pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit slaví čtvrtstoletí

- Pelhřimov I Unikátní Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově slaví 25. výročí. Sídlí v jedné z městských bran a je jediným zařízením svého druhu ve střední Evropě. V průběhu své existence zaznamenalo řadu událostí, které možná stojí v souvislosti s kulatými narozeninamim jež mapuje česká NEJ, za zmínku!

Cestování vlakem: Do ČR se pomalu blíží 21. století s WiFi připojením

- Praha I To, co je i v blízkém zahraničí zcela běžné, se do Česka blíží pomalými kroky. Někdo by řekl pozdě, ale přece, nicméně proč to jinde jde a tady ne, nebo tak vláčně. Řeč je o WiFi připojení alespoň na mezinárodních trasách v rámci Českých drah.

Strana výpisu

6 ...