Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Ústecký kraj obdržel model Mariánského mostu

foto archiv

- Ústí nad Labem | První náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika přivítal ve své pracovně ředitele festivalu Architecture Week Petra Ivanova, který vedení Ústeckého kraje poděkoval za spolupráci při přípravě na předávání cen za celoživotní přínos architektuře a stavitelství – ceny Jože Plečnika, pro významné architekty a stavitele z České a Slovenské republiky.

Ústecký kraj zahájil advent na Jimlíně i v Děčíně

foto archiv

- Jimlín | První prosincový den patřil v Jimlíně krajským oslavám začátku adventu. Na zámku Nový Hrad se sešly tisíce návštěvníků, aby si užily vánoční atmosféry, kultury, zábavy a dobré společnosti. Nechyběl ani hejtman Oldřich Bubeníček.

Pětiletá obnova areálu židlochovického zámku skončila

foto archiv

- Židlochovice | U židlochovického zámku v Jihomoravském kraji skončily stavební práce. Podnik Lesy ČR, který tuto státní budovu spravuje, do pětileté obnovy areálu vložil 49 milionů korun. Park je znovu přístupný veřejnosti. Do konce roku podnik otevře nový vchod do parku. Stávajícím vstupem poté už veřejnost kvůli bezpečnosti procházet nebude.

Jablonec: Plánujte společně s námi

foto archiv

- Jablonec nad Nisou | S plánovanou stavbou nového terminálu hromadné dopravy v jablonecké Kamenné ulici úzce souvisí prodloužení tramvajové trati a výstavba dešťové kanalizace v ulici Poštovní. Obě stavby se dotknou zásadně části městského centra. A právě o její nové podobě chce radnice jednat s podnikateli i obyvateli dotčeného území.

Liberecký kraj opět nabízí publikaci, která hodnotí končící rok 2018

foto archiv

- Liberec | Na šedesáti stránkách textu nové brožury představuje Liberecký kraj opět po roce výsledky své dosavadní práce. Tradiční členění publikace na jednotlivé rezorty přináší pro veřejnost informace o dokončených projektech, investicích a záměrech kraje na další rok. Brožura je k volnému odběru na krajském úřadě nebo v elektronické verzi.

Národní technické muzeum zahájilo za účasti ministra kultury realizaci projektů IROP

foto archiv MK

- Praha | Ministr kultury Antonín Staněk se dnes v dopoledních hodinách zúčastnil slavnostního zahájení projektů Národního technického muzea „Rozvoj depozitárního areálu Čelákovice II“ a „Restaurování kolejových vozidel ze sbírky Železničního muzea NTM“.

Chutě z Poohří: Výrobci regionálních potravin získají certifikáty

foto archiv

- Žatec | Žatecká hořčice, lenešické uzeniny, čeradické perníky nebo břvanské sýry doporučila certifikační komise jako typické produkty z regionu Poohří. V podzimním kole získalo certifikát výjimečnosti „Poohří regionální produkt ®“ pět výrobků a dva zážitky.

O transplantaci orgánů přednášel Jiří Froněk z pražského IKEM

foto archiv

- Ústí nad Labem | Další z řady přednášek cyklu Osobnosti české medicíny připravila Klinika anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem ve spolupráci se Vzdělávacím institutem Krajské zdravotní, a. s.

Stavba plavecké haly začala slavnostním poklepáním

- Louny | Slavnostním poklepáním na základní kámen začala první listopadový den výstavba nové plavecké haly v Lounech. Za 219 milionů korun bez DPH ji postaví vítěz výběrového řízení společnost Metrostav, hotová by měla být v dubnu 2020.

Jaký bude Advent v Dolním Poohří

foto archiv

- Žatec | Pestrý adventní program bude lákat i letos návštěvníky do měst a památek Dolního Poohří. Předvánoční program začne rozsvícením vánočních stromů, chybět nebudou jarmarky, výstavy či oživené prohlídky.

Chomutov prosvětlí ozdoby s novou technologií

foto archiv

- Chomutov | Ulice města Chomutova začíná zdobit vánoční výzdoba. Technické služby začaly s instalací ozdob.

Strana výpisu

... 14 ...