Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Legendární Barbie slaví jubileum a vydělává miliardy!

- Praha I Která z holčiček by nechtěla mít jednu či více panenek Barbie. Právě tahle sexy a fashion hračka slaví jubileum. Letos je jí neuvěřitelných 60 let! Přitom tahle panenka vydělává miliardy. Každou vteřinu se jí na světě prodají průměrně tři kusy.

Zlaté porsche nesmí na silnici, oslňuje prý ostatní řidiče

- Hamburk I Velký problém má majitel unikátního porche, které je celé zlaté. Nesmí na ulici! Podle policie v Hamburku, kde se pohybovalo, oslňuje odlesk z karoserie ostatní řidiče. Na pomoc si dokonce přizvali znalce, který jejich teorii o nebezpečnosti potvrdil.

Amerika má talent přivítala prvního Čecha! Světlomalíře ALEXE DOWISE

- Praha I Kdo by si nevzpomněl na jeho exhibici v televizní show Česko Slovensko má talent!? Světlomalíře Alexe Dowise kdysi porotkyně Lucie Bílá vyhodila z placu. Pak se chvíli dohadovali, aby si jej následně vzala na své dva ročníky Černobílé turná i Fifty Fifty i další projekty... Nyní light-artista Alex zase zabodoval! Jako první Čech dobyl 'americký Talent'!

ČEZ začal prodávat elektromobily i fyzickým osobám

- Praha I Hned se třemi značkami automobilek vstoupila energetická společnost ČEZ na trh prodeje elektromobilů domácnostem i živnostníkům. Pro začátek nabízí pět typů vozů s dojezdem mezi 200 a 378 kilometry od tří značek.

Do ČR přichází nové zpravodajství: CNN bude na Primě vysílat nepřetržité zpravodajství!

- Praha I Do České republiky přichází nová platforma zpravodajství. Společnost CNN International Commercial (CNNIC) a skupina Prima oznámily uzavření partnerství, díky němuž vznikne kanál v čele se zpravodajskou stanicí CNN Prima News. Ta bude vysílat kontinuální zpravodajství i další pořady po celý den, sedm dní v týdnu, a informovat diváky o zásadním dění doma i ve světě.

Jiří Hrzán by dnes oslavil 80. narozeniny! Dočká se své sochy!

- Tábor I Velkému českému herci, který miloval výšky a také se mu staly osudným, by právě dnes bylo 80. let. Zemřel uprostřed natáčení filmu, za stále záhadných okolností před 39 lety. Krátký život mu dokonce kdysi předpověděla herečka Helena Růžičková, která měla herce velmi ráda.

Pozor, mění se čas. A rozhodně ne naposled!

- Praha I Pozor! Nezapomeňte si tento víkend ze soboty na neděli přeřídit hodinky. Mění se zimní čas na letní. Sice se spekulovalo, že tomu bude brzo konec, ale vše je jinak. EU ještě nevyřešila, kdy se změna času bude opravdu měnit naposledy.

Z Moskvy do Pekingu za 32 hodin? Ano, možná už za pár let.

- Peking I Urazit 7000 kilometrů za 32 hodin, a že je to kromě cesty letadlem nemožné? Naopak! Číňané nyní představili supervlak, který by trasu Moskva - Peking v tomto čase hravě zvládl při rychlosti až 440 kilometrů za hodinu.

Nadáváte na nízký důchod? Tak to jste ještě neviděli penzi v Polsku!

- Krakov I Nikoli penze, ale doslova almužna se vším všudy. Pokud milí čeští penzisté nadáváte na svůj nízký příjem i po desítkách let práce, pak jste ještě neviděli důchody v Polsku. Z té částky se vám protočí panenky. Tedy jak z té nejnižší, tak i z té nejvýše vyplácené! Obě jsou v této křesťanské zemi doslova nekřesťanské!

Objevte Zámek Mělník a nechte se zlákat historií, luxusním vínem i dobrotami v cukrárně!

- Mělník I Nad soutokem Labe s Vltavou se hrdě vypíná zámek Mělník spolu se známým městem. Palác, bývalý hrad, dnes zámek je jednou ze zásadních dominant Středočeského kraje. Pokud hledáte inspiraci na výlet, zcela jistě si nenechte ujít návštěvu právě zde.

Zlozvyky, které zvyšují riziko zneužití citlivých dat. Znáte je?

- Praha I Mobilní telefony, tablety, či jiná přenosná zařízení nám nejenom ulehčují pracovní úkony celého dne, ale přinášejí i zábavu ve volných chvílích. Přesto stále vysoké procento lidí chybuje v základních pravidlech pro jejich bezpečné užívání a zbytečně se vystavují riziku kybernetického útoku založeného na úniku citlivých osobních dat.

Strana výpisu

11 ...