Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Zdravotní pojišťovny rozdělí mezi klienty na prevenci skoro 1,5 miliardy korun!

- Praha I Téměř 1,5 miliardy korun rozdělí letos zdravotní pojišťovny klientům formou příspěvků na prevenci. Meziročně tak navýšily částky někde o deset, jinde až o téměř sedmdesát procent. Loni to bylo 1,065 miliardy korun a příspěvek čerpal přibližně každý osmý Čech.

Česká rádia písničky od Jacksona hrát budou, veřejnoprávní rozhlas váhal!

- Praha I Celosvětový poprask způsobil dokumentární snímek Leaving Neverland, který podrobně popisuje jak měl zesnulý král popu Michael Jackson sexuálně zneužívat nezletilé chlapce. Mnohá rádia po světě proto okamžitě začala jeho písničky bojkotovat, v ČR je ale situace jiná.

Dětem vstup zakázán, hlásají některé hotely. Ve světě běžné, u nás diskriminace?!

- Chtít si občas odpočinout bez dětí, mít klid, to není žádný hřích ani projev nesnášenlivosti. To, co běžně funguje ve světě, se u nás považuje za diskriminaci, a sice hotely, kde společnost těch nejmenších není zrovna žádána.

Na výstavišti v Letňanech potkáte po dva dny řadu celebrit!

- Praha I Výstaviště v pražských Letňanech se v pátek a sobotu promění na největší veletr kosmetiky, kadeřnictví a zdravého životního stylu. Potkat zde můžete řadu celebrit, které se přijdou podívat na nejnovější trendy. Poprvé v historii se spojí dva veletrhy v jeden.

Velký strach o “Sestru v akci”: Herečka Whoopi Goldberg přežila těžkou nemoc!

- New York I Whoopi Goldberg znají diváci především z komedií Sestra v akci, nebo filmu Duch a mnoha dalších. Teď se ukázalo, že nedávno se americká herečka pomalu loučila se životem. Ve svých 63 letech bojovala s těžkou nemocí a jak sama prozradila, hnisavý zápal plic jí prý málem připravil o život.

Herečky a zpěvačky se v pražské botance nechaly okouzlit orchiedejemi!

- Praha I Herečky a zpěvačky Ivana Chýlková, Jitka Zelenková, Jitka Asterová a Hanka Křížková se společně sešly v pražské Botanické zahradě. Nechaly se tak společně okouzlit krásou květin, konkrétně orchidejí. Přičemž dvě z nich oslaví letos životní jubileum!

Češi se nejvíce bojí o zdraví, život a automobil

- Praha I Češi se nejvíce obávají o zdraví, život a automobil. Nejméně pak mají strach z právních a politických událostí a problémů v kariéře. Slováci jsou na tom ve svých obavách podobně jako Češi, Rakušané se zase nejvíce obávají o domácnost a majetek. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu BNP Paribas Cardif Pojišťovny, který realizovala napříč regionem střední a východní Evropy.  

Slavnému poutnímu kostelu v Klokotech udělí papež František titul bazilika

- Tábor I Slavný barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie v poutním areálu v Klokotech, které jsou součástí Tábora, se stane basilicou minor. Prestižní titul propůjčuje vybraným chrámům papež. V České republice jej dosud získalo 15 svatostánků. 

Šokující zjištění: Stále více dětí neumí mluvit!

- Praha I Mnozí rodiče se různě mezi přáteli i na sociálních sítích chlubí tím, že jejich ratolest třeba ve třech čtyřech nebo pěti letech umí bravůrně anglicky nebo německy. Přitom je čím dál více dětí, které neumí mluvit, respektive správně mluvit, vyslovovat. O správné češtině ani nemluvě!

Vousatá zpěvačka Conchita Wurst šokovala na vídeňském Plese v opeře!

- Vídeň I Velký šok zažili návštěvníci již tradičního Wiener Operball, tedy Plesu v opeře v rakouské metropoli. Takzvaná vousatá zpěvačka Conchita Wurst, alias Tom Neuwirt přišla v dlouhé bílé róbě, ale s pleši a chlupatou hrudí. Co se stalo, že se extravagantní umělec rozhodl změnit vzhled?

Vídeňské obří kolo v Prateru slaví rekord!

- Vídeň I Dominantou rakouské metropole Vídně není jen Stephansdom, Stará radnice, palác Hofburg, zámek Schönbrun, ale také obří kolo v zábavním parku Prater. To loni navštívilo nejvíce lidí za 30 let!

Strana výpisu

... 12 ...