Auto - Český Metropol

Auto

Brněnští vědci představili unikátní elektromobil, jako první svého druhu může jezdit po silnicích

1. července 2011 - BRNO | Po dvou letech práce konstruktérů homologovaly české úřady elektromobil VUT Superbel II, vyvinutý Vysokým učením technickým v Brně. Unikátní auto dostalo poznávací značku a jako první stroj svého druhu může jezdit po českých silnicích, řekla mluvčí univerzity Jitka Vanýsková.

Při výběru ojetého auta je nutné věnovat pozornost detailům, radí odborník

28. června 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Největší zisky mají prodejci automobilů tradičně na začátku léta, kdy si lidé hledají vhodný vůz pro cestu na dovolenou. Při výběru ojetého automobilu je však třeba dodržet několik základních pravidel a věnovat pozornost i detailům, uvedl v pondělí odborník na zánovní vozy Petr Vaněček.

Škoda vyvinula Octavie třetí generace

22. června 2011 - MLADÁ BOLESLAV | Škoda Auto už vyvinula třetí generaci modelu Octavia. Informuje o tom týdeník Ekonom. Podle nich automobilka skončila výběrová řízení na dodavatele hlavních dílů, což je znamením, že vývoj je v podstatě dokončen a prototypy vstupují do zkušební fáze.

Ekologickou daň nově zaplatíte i za mladší ojetiny

22. června 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Ministerstvo životního prostředí plánuje výrazně zvýšit ekologickou daň, která se za převod staršího vozu platí. Informuje o tom MF DNES. Při přepisu automobilu s emisní normou EURO 2 (většina aut vyrobených mezi roky 1996 a 2000) musí dnes jejich nový vlastník zaplatit tři tisíce korun.

Zůstanu věrný škodovce, prohlásil po návštěvě moderního závodu VW český premiér

1. června 2011 - DRÁŽĎANY | Prohlídka moderního závodu koncernu Volkswagen v německých Drážďanech nepřesvědčila premiéra Petra Nečase (ODS), aby začal jezdit vozem VW. Ve středu uvedl, že dál plánuje cestovat českou škodovkou. "Jediné auto, které jsem koupil vždycky jako nové, byla škodovka.

Česko zaplavují kradená auta ze Slovenska, maskují se převařeným VIN kódem

12. května 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Do Česka se začínají valit kradená auta ze Slovenska s převařenými identifikační znaky, především VIN kódy. Ty jsou v přední části karosérie a na motoru. Laik to většinou nemá šanci poznat. Informace přineslo čtvrteční vydání Práva.

Na Masarykův okruh přijede nejluxusnější supersport světa Bugatti Veyron

5. května 2011 - BRNO | Bugatti Veyron, supersport s výkonem přesahujícím tisíc koní bude největším lákadlem víkendového Mezinárodního srazu sportovních aut na Masarykově okruhu v Brně. Nejexkluzivnější a zároveň nejrychlejší sériově vyráběné auto se vůbec poprvé předvede v Brně přímo na závodní dráze.

Nejlepšími řidiči jsou podle České pojišťovny Štíři

31. března 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Nejlepšími řidiči jsou lidé narození ve znamení Štíra, naopak nejvíce bourají Berani. Vyplývá to ze statistiky pojistných událostí České pojišťovny (ČP) za loňský rok zveřejněné ve čtvrtek. "Dvanáct znamení zvěrokruhu provází lidské životy dlouhou dobu.

Zlaté české ručičky pořád fungují, říká autor projektu motocyklu FGR Midalu Miroslav Felgr

Ikona

5. března 2011 - PRAHA | Veletrh Motocykl 2011 na Výstavišti v Praze 7-Holešovicích pokračuje v sobotu třetím dnem. Exkluzivní rozhovor nám poskytl Miroslav Fergl, autor obdivovaného projektu českého motocyklu FGR Midalu. Unikátní a zcela nový motocykl FGR Midalu se čtyřdobým šestiválcovým motorem o obsahu 2442 ccm, kapalinou chlazeným, s výkonem 240 koní, který ve čtvrtek představila česká společnost MOTO FGR z Ústí nad Orlicí, patří k nejnavštěvovanějším exponátem veletrhu.

Český motocykl FGR Midalu měl premiéru na pražském Výstavišti

Ikona

3. března 2011 - PRAHA | Na Výstavišti v Praze 7-Holešovicích byl ve čtvrtek zahájen veletrh Motocykl 2011 a ozdobou prvního dne byla premiéra českého stroje FGR Midalu ve střední hale Průmyslového paláci. Pořadatelem výstavy je společnost Incheba Expo Praha. Kmotry nového českého motocyklu byli ministr průmysl a obchodu vlády ČR Martin Kocourek a předseda hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Milan Urban, který je sám vášnivým motorkářem.

Škoda v Ženevě představila nové logo a design značky

Ikona

1. března 2011 - ŽENEVA | Nové logo a úpravy designu naznačující nový směr představila v pondělí na koncernovém večeru v Ženevě mladoboleslavská automobilka Škoda Auto. Značka se ubírá směrem k rozšíření modelového portfolia a zesílení aktivit nejen v Evropě, ale také na trzích Číny, Indie a Ruska, uvedla automobilka. Na letošním koncernovém večeru před zahájením ženevského autosalónu Škoda poprvé prezentovala nejdůležitější prvky nového firemního designu.

Strana výpisu

... 32 ...