Auto - Český Metropol

Auto

Připojištění auta zvýší v Česku celkové náklady na pojistku o 28 procent

zdroj: archiv Metropolu

- ČESKÁ REPUBLIKA | Celkové náklady spojené s pojištěním automobilu zvyšují průměrnou cenu základní pojistky na českém trhu o 28 procent. V pondělí o tom prostřednictvím výsledků svých modelových propočtů informoval porovnávací server ČeskéPojištění.cz.

Ministerstvo navrhuje pro začátečníky řidičský průkaz na roční zkoušku

zdroj: archiv Metropolu

- PRAHA | Řidičský průkaz jen na roční zkoušku, o který přijdou už po nasbírání osmi bodů, budou dostávat čerství absolventi autoškol. Počítá s tím návrh ministerstva dopravy, informuje v pondělním vydání deník MF DNES.

Pirát silnic jel 299 kilometrů za hodinu a pak se udal

zdroj: digitaljournal.com

- VICTORIA | Kanaďan Randy George Scott natočil svou jízdu na motorce v rychlosti 299 kilometrů za hodinu. Poté se udal policii, píše ve čtvrtek web stanice CNN. Pětadvacetiletý milovník rychlé jízdy vyložil svůj závodnický výkon na server Youtube.

Ministerstvo dopravy: Registr vozidel obnovil provoz

zdroj: archiv Metropolu

- ČESKÁ REPUBLIKA | Centrální registr vozidel v úterý 9.40 začal opět fungovat, sdělil mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák. Policejní prezidium podle něj navýšilo kapacitu pro komunikaci s databází odcizených vozidel a se Schengenským informačním systémem.

Slováci zavrhli superby, stejně jako Klaus

zdroj: archiv Metropolu

- BRATISLAVA | Superby ve službách šéfů slovenského parlamentu skončily, vystřídaly je německé limuzíny. Píše to v pondělí slovenský deník Sme. Nový předseda parlamentu Pavol Paška z vládního Směru vyměnil Škodu Superb za černé limuzíny nejprestižnějších německých značek BMW a Audi.

Další šedesátka motorkářů z Liberecka projde kurzem, jak přežít

- SOSNOVÁ | Další kolo projektu Motocyklisté, učme se přežít, který organizuje Liberecký kraj, startuje na Autodromu Sosnová už v úterý 5. května. Mediafax o tom informoval mluvčí libereckého hejtmanství Jiří Langer. Tentokrát se celodenního kurzu zúčastní šedesát začínajících řidičů silných strojů.

Ceny povinného ručení a havarijního pojištění v ČR prudce klesají

- ČESKÁ REPUBLIKA | Pojistné nových smluv povinného ručení i havarijního pojištění v ČR významně klesá, průměrné pojistné povinného ručení v jednotlivých tarifních skupinách kleslo od roku 2008 o 21 až 35 procent. V pátek o tom informovala prostřednictvím své analýzy společnost Deloitte.

Nevada povolila na silnicích auta bez řidičů

- CARSON CITY | Americká Nevada jako první stát povolila na silnicích auta bez řidičů, která jsou vybavena navigačním systémem s videokamerami, radarem a laserovými dálkoměry. Píše to v úterý deník Las Vegas Sun. Nevadský úřad pro silniční dopravu vydal povolení pro vozy Toyota Prius s navigací od Googlu.

Opilí řidiči musejí při policejní kontrole na odběr krve ihned, rozhodl Nejvyšší správní soud

- BRNO | Policisté nesmějí u řidičů zbytečně protahovat dobu mezi dechovou a krevní zkouškou na alkohol. V precedenčním případě řidičky z Karlovarského kraje o tom rozhodl Nejvyšší správní soud. Ženě v roce 2009 při orientační dechové zkoušce naměřili policisté 0,2 promile alkoholu.

Pražský Vítkov ovládnou legendární "brouci"

- PRAHA | Milovníci legendárních automobilů VW Brouk se o tomto víkendu opět sjedou na pražském Žižkově. V sobotu se na Vítkově bude konat již desátý ročník soutěže sprinterských závodů těchto vozů, informuje městská část Praha 3. "Vloni zde byla k vidění auta se speciální úpravou motoru i skutečné rarity.

Stanice technických kontrol budou téměř tři dny mimo provoz

- ČESKÁ REPUBLIKA | Kvůli aktualizaci softwaru budou do pondělí 30. dubna do středy 2. května mimo provoz všechny stanice technických kontrol (STK). Ve středu to uvedl mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák. V příštím týdnu budou všechna STK mimo provoz z důvodu aktualizace jejich informačního systému.

Strana výpisu

... 27 ...