Auto - Český Metropol

Auto

Škoda odhalila název nové limuzíny, bude se jmenovat Rapid

- PEKING | Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto odhalila název nové kompaktní limuzíny, kterou začne letos v létě vyrábět. Předseda představenstva Winfried Vahland na galavečeru v předvečer pekingského autosalónu oznámil, že se bude jmenovat Rapid.

Cebia: Až polovina ojetin v Česku má přetočený tachometr, upravuje se i stáří vozu

- Nákup ojetých vozidel provázejí různá rizika, celých 42 procent ojetých vozidel má stočený tachometr, dalším významným a rozšířeným problémem je falšování skutečného roku výroby. V pátek na to upozornila společnost Cebia, která se věnuje zjišťování původu a stáří vozů.

Přetáčení tachometrů zůstane nadále beztrestné, vláda odmítla sociálnědemokratický návrh

- ČESKÁ REPUBLIKA | Neoprávněný zásah do tachometru, tzv. přetáčení, zůstane i v budoucnu beztrestné. Vláda se na svém středečním zasedání totiž vyslovila negativně k sociálnědemokratickému návrhu, který počítal až s desetiletým trestem odnětí svobody. Informace pochází od důvěryhodného zdroje obeznámeného s jednáním.

Auta jsou v Česku o statisíce levnější než v Německu

- ČESKÁ REPUBLIKA | Automobilky bojují o český trh a jsou ochotné podbízet se cenou. Stejné auto s totožnou výbavou stojí v Česku i o stovky tisíc méně než v sousedním Německu, informují ve čtvrtečním vydání Hospodářské noviny.

Rychlá či hlasitá hudba může zhoršit řízení auta

- ČESKÁ REPUBLIKA | Poslech hudby při řízení auta ovlivňuje schopnosti řidiče, zatímco jedněm pomáhá, druzí v ní vidí rušivý element či důvod příliš rychlé či agresivní jízdy. Vyplývá to z průzkumu Direct Pojišťovny zveřejněného v úterý.

Neoprávněné krácení pojistného plnění při autonehodách pokračuje

- ČESKÁ REPUBLIKA | Poradenská linka časopisu dTest zaznamenala vyšší počet případů lidí stěžujících si na pojišťovnu Kooperativa, ta podle nespokojených poškozených krátí jejich pojistné plnění při jimi nezaviněných autonehodách s odvolání na tzv. amortizaci. Spotřebitelský časopis dTest na to upozornil v úterý.

Automobilem roku 2011 v ČR se stal Ford Focus

- ČESKÁ REPUBLIKA | Nejoblíbenějším vozem České republiky za rok 2011 se v 18. ročníku ankety Sdružení dovozců automobilů (SDA) a Sdružení automobilového průmyslu stal Ford Focus. SDA to oznámila v úterý. O vítězství Focusu rozhodly hlasy 31 členů odborné poroty a 63 355 laiků, kteří hlasovali v odborných časopisech.

Na českých silnicích letos zemřelo nejméně lidí za posledních 20 let

- ČESKÁ REPUBLIKA | Na českých silnicích zahynulo v letošním roce 697 lidí, nejméně od roku 1990. Počet mrtvých se teprve potřetí za posledních dvaačtyřicet let dostal pod sedm stovek, vyplývá z policejních statistik. Nejtragičtějším měsícem byl letos se 75 oběťmi srpen, naopak nejméně lidí, 42, zahynulo na českých silnicích v lednu.

Zájem o celoroční pneumatiky klesl o pětinu, lidé preferují klasické sezonní pneu

- ČESKÁ REPUBLIKA | Poptávka po celoročních pneumatikách letos klesla o 22 procent oproti minulému roku, lidé preferují specializované pneu určené přímo pro zimní a letní období. Vyplývá to z aktuálních statistik internetového obchodu Pneumatiky.cz za končící rok zveřejněných v úterý.

Autem roku 2012 v ČR se stal Land Rover Evoque

- PRAHA | Vozem roku 2012 zvolili motorističtí novináři v tradiční anketě terénní vůz Land Rover Evoque. Je to poprvé, kdy v anketě zvítězil anglický vůz, řekl v úterý Jan Říha, předseda poroty z pořadu Motožurnál. Land Rover Evoque získal v hlasování motoristických novinářů 217 hlasů.

Prezidentské limuzíny budou pohodlnější, odolnější a pravděpodobně dražší

- MNICHOV | Limuzíny Mercedes-Benz S600 Pullman Guard, kterými jezdí hlavně hlavy států, se začnou dodávat s několika vylepšeními. Zda budou dražší, lze jen odhadovat, výrobce totiž jejich cenu zásadně nezveřejňuje, informoval server Insideline.

Strana výpisu

... 28 ...