Auto - Český Metropol

Auto

Papež dostal nový "papamobil", opět Mercedes

zdroj: autobild.de

- VATIKÁN | Papež Benedikt XVI. dostal nový "papamobil", speciálně upravený bílý Mercedes Benz třídy M. Předal mu ho v pátek ve vatikánských zahradách osobně šéf automobilky Daimler Dieter Zetsche. Hlava římskokatolické...

Vítejte v království značky Škoda

zdroj: archiv Metropolu

- MLADÁ BOLESLAV | Za účasti šesti set hostů z Česka, Evropy i zámoří bylo v pondělí 26. listopadu slavnostně otevřeno zcela zrekonstruované Muzeum Škoda Auto. Zůstává v bývalé tovární hale, kde se vyráběla...

Vyšší spotřeba vozu, než uvádí technický průkaz, je důvodem k reklamaci

zdroj: archiv Metropolu

- ČESKÁ REPUBLIKA | Pokud má vůz vyšší spotřebu, než je ta, kterou uvádí technický průkaz, má zákazník právo na reklamaci a slevu z kupní ceny. Jedná se totiž o skrytou vadu vozidla, zveřejnila ve středu...

O uplynulém víkendu zemřelo na českých silnicích šest lidí, desítky lidí se zranily

zdroj: archiv Metropolu

- ČESKÁ REPUBLIKA | Šest lidských životů si o uplynulém víkendu vyžádaly dopravní nehody na českých silnicích, desítky lidí se vážně zranily. V pátek nepřežil na Prostějovsku srážku s nákladním automobilem cyklista. Neštěstí se stalo kolem půl desáté ve Vrahovické ulici.

Pro motoristy začíná platit povinnost mít zimní pneumatiky

zdroj: archiv Metropolu

- ČESKÁ REPUBLIKA | V Česku od čtvrtka platí, že řidiči musejí mít povinně zimní pneumatiky. Pokud se totiž mezi 1. listopadem a 31. březnem zhorší počasí, budou moci na silnice vyjet pouze se zimní výbavou. Povinnost ovšem není absolutní.

Průzkum: Průměrný český řidič jezdí šedivou škodovkou, její stáří je 12 let

zdroj: archiv Metropolu

- ČESKÁ REPUBLIKA | Škodovka stará 12 let v barvě šedé metalízy, tak vypadá vůz klasického řidiče na českých silnicích. Kromě Čechů jezdí škodovou nejčastěji Slováci, v ostatních evropských zemích vede volkswagen, následují opel, fiat a ford, informovala v pátek společnost Generali PPF Holding.

Pojišťovny vloni vyplatily za povinné ručení více, než kolik za něj vybraly

zdroj: archiv Metropolu

- ČESKÁ REPUBLIKA | Náklady na odškodnění dopravních nehod z pojištění odpovědnosti z provozu vozidla vzniklé v roce 2011 převýšily vybrané pojistné o jedno procento. V brzké budoucnosti se dá proto očekávat zdražení povinného ručení, informovala v úterý Česká kancelář pojistitelů (ČKP).

dTest: Autobazary klamou informací o ceně, odhalil test

zdroj: archiv Metropolu

- PRAHA | Čtyři z deseti testovaných autobazarů nabízejí prodej ojetých automobilů za klamavé ceny, vyplynulo z výsledku testu, který v úterý zveřejnil časopis dTest. Průzkum sledoval informování o ceně, o úvěru a shodu mezi údaji na obyčejném webu a jeho verzí pro mobilní telefony.

GRAND PRIX: Brněnská Velká cena je nejnavštěvovanějším závodem seriálu MS

zdroj: motorkari.cz

- BRNO | Proč má Velká cena České republiky tak silnou pozici v kalendáři mistrovství světa MotoGP a proč tak směle konkuruje financím arabských šejků? Odpověď je jednoduchá: Diváci! V Brně jich bylo loni nejvíce z celého seriálu. Češi jsou totiž absolutní blázni do motorek.

Škoda zahájila sériovou výrobu modelu Rapid

zdroj: archiv Metropolu

- MLADÁ BOLESLAV | Škoda zahájila v Mladé Boleslavi sériovou výrobu nového kompaktního vozu Rapid. Na trh bude model uveden na podzim letošního roku, informovala Škoda ve čtvrtek s tím, že výstavní premiéru bude mít Rapid na autosalonu v Paříži koncem září.

BESIP představil kampaň zaměřenou na bezpečnost motorkářů

zdroj: archiv Metropolu

- PRAHA | Na bezpečnost motocyklistů se zaměří nová kampaň, kterou v úterý představila organizace pro bezpečnost silničního provozu při ministerstvu dopravy (BESIP). Zahrnuje spoty, články a besedy. Kampaň cílí na mladistvé, kteří mohou řídit malé motorky od 15 let, i na starší jezdce.

Strana výpisu

... 26 ...