Auto - Český Metropol

Auto

Zkoušky v autoškolách budou přísnější, nová úprava má vymítit korupci

- ČESKÁ REPUBLIKA | Dlouho očekávaný zákon o autoškolách počítá s omezením korupce u zkoušek i s jejich faktickým zpřísněním tak, aby za volant usedali jen ti, kdo skutečně řízení auta zvládají. V pondělním vydání o tom informují Hospodářské noviny (HN). Jedno z protikorupčních opatření se dotkne přímo zkušebních komisařů.

Nehodové služby mohou vystresované řidiče připravit o velké peníze

- ČESKÁ REPUBLIKA | Při nehodě vypadají jako pomocníci v nouzi, ale najdou se mezi nimi i manipulátoři, kteří z řidičů mnohdy vytáhnou neférovým způsobem jen velké peníze. Podvodu se však ve smyslu zákona nedopouštějí. Píše o tom pondělní Právo. Řeč je o firmičkách, které krouží po silnicích s nákladními odtahovými auty, a říkají si nehodová služba.

Maďarská vláda mění Audi za superby

- BUDAPEŠŤ | Maďarská vláda nakoupila 97 automobilů Škoda Superb za 600 milionů forintů (67 milionů korun). Informuje o tom v úterý webový portál Népszava. Vozy s benzinovým motorem a maximální rychlostí 236 kilometrů v hodině budou používat ministři vlády premiéra Viktora Orbána, státní tajemníci a jejich zástupci.

Analýza: Historické cenové dno ojetin je pryč, ale v létě se nákup vyplatí

- ČESKÁ REPUBLIKA | Kdo chce výhodně koupit ojetý vůz, měl by tak učinit v létě, nebo v prosinci. Vyplynulo to z analýzy společnosti LeasePlan zaměřené na operativní leasing a správu vozových parků, o které informovala v pondělí. V létě a v prosinci jsou ceny ojetin prakticky každý rok nejníže, přičemž konec roku bývá ještě výhodnější než léto.

V ČR je registrováno již více než 4,5 milionu osobních automobilů

4. srpna 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Počet registrovaných automobilů v České republice překročil ke konci června 4,5 milionu. Informoval o tom ve čtvrtek Svaz dovozců automobilů s tím, že průměrný věk osobních automobilů se opět mírně zvýšil.

Čtvrtina českých řidičů zvažuje přechod na alternativní pohon

20. července 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Více než čtvrtina českých řidičů (28 procent) uvažuje o pořízení automobilu s alternativním pohonem, devět z deseti těchto motoristů tak chce ušetřit na provozních nákladech. Vyplývá to z výsledků průzkumu pro společnost GE Money Auto zveřejněných ve středu.

Mr. Bean v Top Gear překonal rekord okruhu

19. července 2011 - LONDÝN | Britský komik Rowan Atkinson, známý jako popleta Mr. Bean, překonal v motoristickém pořadu Top Gear s vozem Kia Cee´d rekord okruhu. Píše to v úterý webový portál australského deníku Perth Now.

Před cestou na dovolenou dofoukněte pneumatiky na maximum, tvrdí expert

19. července 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Nedohuštěné pneumatiky jsou častou chybou, které se čeští řidiči dopouštějí při cestě autem na dovolenou. Přitom s dohuštěnými pneumatikami na maximum má plně naložený vůz nižší spotřebu i lepší jízdní vlastnosti, uvedl v úterý automobilový expert Daniel Harant.

Od autobazarů chtějte garanci na původ vozu, radí lidem odborník

19. července 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Lidé, kteří kupují ojetý vůz v autobazaru, by měli po prodejci požadovat takzvanou stoprocentní garanci na jeho původ. Kromě nepřetočeného tachometru jde o záruku technického stavu, původu či kontrolu finančních závazků vázaných na vůz, upozornil v úterý odborník na ojetá auta Vladimír Lajbl.

V úterý končí povinnost mít v autolékárničce leták a resuscitační masku

19. července 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Povinnost mít v autolékárničce leták, popisující postup při zvládnutí dopravní nehody, a resuscitační maska s výdechovou chlopní a filtrem od úterý podle nové vyhlášky ministerstva dopravy končí. Ministerstvo ke změně přistoupilo, protože se změnily záchranné techniky.

Děravé zákony umožňují v Čechách snadno legalizovat kradená auta

19. července 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | V Evropě se nám říká pračka kradených aut. Tuzemští zloději totiž čím dál častěji kradou luxusní vozy v zahraničí, dovezou je do Česka a dají jim tu bez velkých problémů novou identitu. V úterním vydání o tom informují Lidové noviny (LN).

Strana výpisu

... 31 ...