Auto - Český Metropol

Auto

Futuristický supersport od Fordu má nakročeno do výroby

- MELBOURNE | Supersportovní kupé Ford Interceptor má o další krok blíž k výrobě. Futuristický koncept, který automobilka Ford představila v australské poušti se líbil natolik, že se uvažuje o jeho dalším vývoji, uvedl v pondělí server Top Gear Australia.

Ročně zmizí tisíce známek STK, využívají jich podvodníci

- ČESKÁ REPUBLIKA | Tisíce známek STK se ročně ztratí, nejčastěji při vykradení stanic technické kontroly, a ukradených známek pak využívají podvodníci, kteří vystavují falešné doklady o technické kontrole. V úterý o tom informovala TV Nova.

Průzkum: Řidiči se v případě nehody bojí zdokumentování a administrace

- ČESKÁ REPUBLIKA | Více než polovina českých řidičů má strach, že by neuměli správně zdokumentovat dopravní nehodu. Vyplynulo to z průzkumu Direct Pojišťovny, který společnost zveřejnila ve středu. „Obavy z administrativy a z jednání s pojišťovnou druhého řidiče v souvislosti s dopravní nehodou se ukazují jako velmi časté.

Některé typy zimních pneumatik jsou prý vyprodány po celé Evropě

- EVROPA | Některé rozměry zimních pneumatik jsou podle obchodního ředitele e-shopu Pneusoukup.cz Michala Soukupa vyprodány po celé Evropě. Soukup o tom blíže informoval v úterý. Jde například o rozměry 225/60 R17 nebo 215/70 R16, které používají například vozy značky KIA Sportage.

Průzkum: Zimní pneumatiky přezulo jen 58 procent řidičů

- ČESKÁ REPUBLIKA | Na zimní pneumatiky přezulo do konce října pouze 58 procent motoristů. Vyplývá to z aktuálního průzkumu e-shopu Pneumatiky.cz, které zveřejnil v pondělí. Téměř polovina řidičů tak není připravena v souladu s novelou silničního zákona.

Zájem o zimní pneumatiky na internetu vrcholí, zdražily až o pětinu

- ČESKÁ REPUBLIKA | Zájem o zimní pneumatiky na internetu prudce vzrostl, zdražily až o 20 procent. Vyplývá to z dat internetového srovnávače Heureka.cz, která portál ve středu zveřejnil. Vrchol zájmu se přitom očekává v následujících dvou týdnech. Důvodem je mimo jiné plošné zavedení povinnosti používat zimní pneumatiky od 1. listopadu 2011.

Automobilka Škoda vyrobila v Mladé Boleslavi desetimiliontý vůz

- MLADÁ BOLESLAV | Škoda ve středu vyrobila desetimiliontý vůz ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi. Jubilejním vozem je bílá Fabia Monte Carlo. „Deset milionů vyrobených vozů značky Škoda jen v Mladé Boleslavi je dokladem síly českého automobilového průmyslu a inženýrského umu,“ uvedl předseda představenstva firmy Winfried Vahland.

Škoda zahájila výrobu nové limuzíny Rapid v Indii

- PUNE | Škoda zahájila v indickém závodě Pune sériovou výrobu nové kompaktní limuzíny Rapid, kterou ještě tento rok uvede na tamní trh. „Indie je prvním trhem, na kterém uvádíme nový model Rapid. To podtrhuje význam této země pro náš podnik," uvedl Winfried Vahland, předseda představenstva společnosti.

Škoda Auto ukázala miniauto Citigo, ještě letos bude na trhu

- MLADÁ BOLESLAV | Mladoboleslavská Škoda Auto ukázala nové miniauto Citigo, ještě letos by mělo být na českém trhu. Informovala o tom v úterý automobilka. Škoda pokračuje ve své produktové ofenzívě představením sedmé modelové řady. Modelem Citigo vstupuje automobilka do segmentu malých vozů.

Škoda Auto ve Frankfurtu představila koncept MissionL, ze kterého vznikne šestá modelová řada

- FRANFURT | Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto ve světové premiéře představila na koncernovém večeru konaném u příležitosti mezinárodního autosalonu ve Frankfurtu nový designový koncept MissionL. Tento koncept blízký sériovému stavu nabízí pohled na nový kompaktní model české automobilky.

Škoda ve Frankfurtu představí nový designový koncept MissionL

- MLADÁ BOLESLAV | Mladoboleslavská Škoda na letošním mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu představí ve světové premiéře designový koncept MissionL, který odhalí podobu šesté modelové řady, jež se stane symbolem startu modelové ofenzívy české automobilky. Automobilka o tom informovala v pondělí.

Strana výpisu

... 30 ...