Auto - Český Metropol

Auto

Nejrozšířenějším vozem na českých silnicích v roce 2010 byla Škoda Felicia

Ikona

16. února 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Nejrozšířenějším vozem v ČR byla loni Škoda Felicia, úřady registrovaly k 31. prosinci 2010 téměř 400 tisíc kusů. Ve středu o tom informovalo Sdružení automobilového průmyslu (SAP). Škoda Felicia měla k 31. prosinci 2010 registrovaných 393 189 kusů v průměrném věku 13,79 roku. Následovaly Škoda Fabia (367 586 ks), Škoda Octavia (324 286 ks) a s odstupem Škoda Favorit (210 174 ks, a to včetně modelu Forman).

V Česku je již zaregistrováno téměř 4,5 milionu osobních vozů, jejich průměrný věk stoupl

Ikona

7. února 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Počet v ČR prodaných osobních automobilů se vloni zvýšil o 61 180, to je o 1,38 procenta; k 31. 12. 2010 bylo v ČR registrováno 4 496 232 osobních automobilů. V pondělí o tom informovalo Sdružení automobilového průmyslu (SAP) s tím, že průměrný věk osobních vozů činil koncem roku 13,7 roku. První registrace vloni činily 296 270 vozů, z toho 169 236 bylo nových vozů a 127 034 ojetých z dovozu. Těmto číslům by odpovídalo vyřazení 234 470 osobních aut z registru.

Škoda představila nový sportovní model fabie

Ikona

22. ledna 2011 - MONTE CARLO | Škoda Auto rozšiřuje nabídku modelové řady Fabia o Škoda Fabia Monte Carlo. Vůz v sobotu v rámci jubilejního100. ročníku Rally Monte Carlo představil Winfried Vahland, předseda představenstva společnosti. Škoda Fabia Monte Carlo má připomenou sportovní úspěchy, kterých firma v posledních letech dosáhla. Speciální edice, vytvořená u příležitosti 110. jubilea motoristického sportu značky Škoda, nezapře sportovní geny.

Autem roku 2011 se stal vůz Mercedes SLS

Ikona

19. ledna 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Vítězem soutěže Auto roku 2011 se v hlasování veřejnosti stal vůz Mercedes SLS. Informovala o tom ve čtvrtek Česká televize. Vítěz soutěže je překvapením, protože obvykle v podobných kláních vítězí vozy v kategoriích cenově mnohem dostupnějších automobilů. Supersportovní Mercedes SLS se totiž prodává na přibližně 4,5 milionu korun. Vítěze jednotlivých kategorií ohlásili organizátoři soutěže již v polovině prosince loňského roku.

Automobilky v Česku vyrobily vloni poprvé v historii více než milion osobních aut

Ikona

19. ledna 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Automobilky v české republice vyrobily v roce 2010 poprvé v historii více než jeden milion osobních automobilů. Informovalo o tom ve středu Sdružení automobilového průmyslu (SAP). Odhady z posledního čtvrtletí roku 2010 předpokládaly produkci na úrovni kolem 1 040 000 vozidel. Nakonec ale byly překonány o více než 30 tisíc vozů. Do této statistiky jsou započítány i lehká užitková vozidla.

Ojetiny kopírují žebříček prodejů nových aut

Ikona

7. ledna 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Oblíbenost osobních vozů podle značek je u nových i ojetých vozů velmi podobná. Vyplývá to z interních statistik autobazarů. Škoda, Ford, Volkswagen, Renault a Peugeot tvoří pětici nejprodávanějších vozů v bazarech Auto Esa v loňském roce. Informaci poskytl agentuře Mediafax tiskový mluvčí společnosti Pavel Foltýn. Stejné pořadí na prvních čtyřech místech loni vykázaly prodeje nových aut, jak je zveřejnilo Sdružení dovozců automobilů (SDA).

ČOI může zveřejňovat nekvalitní pumpy, rozhodla vláda

Ikona

15. prosince 2010 - PRAHA | Česká obchodní inspekce (ČOI) dostala možnost zveřejňovat názvy čerpacích stanic, u kterých při kontrolách zjistila, že prodávají nekvalitní pohonné hmoty. Novelu zákona předkládanou ministerstvem průmyslu a obchodu schválila v úterý vláda. Ministerstvo průmyslu chtělo, aby ČOI mohla informovat o nekvalitních pumpách. Podle ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS) se tím zajistí ochrana před podvodnými prodejci.

Řidiči mají nové lékárničky, ale nevyznají se v nich

Ikona

14. prosince 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Malý test MF DNES ukázal, že řidiči sice poctivě kupují nové lékárničky, ale mnohdy by měly potíž ji vůbec v případě potřeby použít. Informuje o tom úterní Mladá fronta Dnes. Návody k jejímu použití jsou mnohdy nepřehledné. Zpravidla jde o kousek papíru, kde je drobným písmem popsáno, kam umístit výstražný trojúhelník, jakou linku má záchranná služba nebo jak udělat masáž srdce. Třeba pro šéfa jihočeské záchranky Marka Slabého je návod potřebný, ale ocenil by i názorné obrázky.

Škoda Auto letos překonala rekordní 700tisícovou hranici prodaných vozů

Ikona

9. prosince 2010 - MLADÁ BOLESLAV | Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto prodala jen za prvních jedenáct měsíců letošního roku 702 400 vozů, čímž překonala loňské prodeje a vůbec poprvé překročila 700tisícovou hranici. Společnost o tom informovala ve čtvrtek. Za celý loňský rok přitom automobilka prodala 684 tisíc aut. "Škoda se rozjíždí a má všechny předpoklady k tomu, aby byl nárůst v letošním roce dvojciferný. Se silným růstem v listopadu jsme na nejlepší cestě k dosažení naší letošní odbytové prognózy ve výši 750 tisíc vozů.

Autem roku 2011 v České republice se stala Alfa Romeo Giulietta

Ikona

8. prosince 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Autem roku 2011 v České republice se stala Alfa Romeo Giulietta, o titulu rozhodlo 35 předních českých motoristických novinářů. Klub motoristických novinářů (KNM) vyhlásil výsledky ve středu večer. Na druhém místě skončil manažerský vůz BMW 5/5 GT, třetí je inovativní Opel Meriva, čtvrtou příčku obsadil zástupce malých SUV Dacia Duster a pětici finalistů uzavírá prémiové SUV Volkswagen Touareg. O titul letos bojovalo celkem 38 automobilových novinek tohoto roku, ze kterých pět postoupilo do finále.

Riziko bouračky je v zimě 15krát větší

Ikona

2. prosince 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Nejnovější chumelenice provázená množstvím dopravních nehod znovu připomněla, že riziko bouračky při sněhové kalamitě, kdy kromě kluzké silnice řidiči čelí i mizerné viditelnosti, je až patnáctkrát větší než v obdobích mimo zimu, píše ve čtvrtečním vydání deník Právo. Na sněhu jako takovém je možnost, že nezvládnete řízení nebo do vás někdo vrazí, šestkrát větší. Vyplývá to z výsledků nejnovějších studií mnichovského Technologického centra Allianz, které má Právo k dispozici.

Strana výpisu

... 33 ...