Auto - Český Metropol

Auto

Zimní pneumatiky budou zřejmě povinné už příští rok

Ikona

2. prosince 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Debaty o tom, zda by měly být povinné zimní pneumatiky, příští rok nejspíš definitivně skončí. Poslanci připravili návrh zákona, který je všem motoristům zřejmě už od příští sezony nařídí, píše ve čtvrtečním vydání deník MF DNES. Podle návrhu, jehož autorem je poslanec Stanislav Huml (VV), nebude možné vyjet na žádnou silnici bez zimních pneumatik od 1. listopadu do 31. března. Zimní obutí by ovšem mělo být povinné jen v případě, že bude na silnici souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

Čeští řidiči už pokutám v zemích EU neujedou

Ikona

1. prosince 2010 - BRUSEL | Motoristé, kteří spáchají dopravní přestupek v cizí zemi Evropské unie, už trestu neujedou. Počítá s tím návrh směrnice Evropské komise, o kterém ve středu píše agentura AFP. Od řidiče budou vymáhat pokuty státy, ve kterých spáchal přestupek. Chystaná směrnice předpokládá, že si státy unie zpřístupní registry řidičů. Ve čtvrtek ji v Bruselu projednají ministři dopravy unijních států.

Chystá se změna: auta na plyn budou moci do podzemních garáží

Ikona

1. prosince 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Auta na plynový pohon budou moci nově možná už od poloviny příštího roku parkovat ve veřejných podzemních garážích, které jsou součástí například obchodních center, kulturních zařízení nebo sportovních hal. Píše o tom středeční Právo. Tuto možnost jim má dát připravovaná změna vyhlášky o požární bezpečnosti staveb z roku 2008, kterou nyní chystá Generální ředitelství hasičského záchranného sboru.

Testy aut se zpřísní, technická podraží

Ikona

22. listopadu 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Česká republika se stala středobodem trhu s kradenými vozy. Auta odcizená kdekoliv v Evropě tu kvůli nedostačujícím zákonům získávají velmi snadno novou identitu. V pondělním vydání o tom informují Lidové noviny (LN). Ministerstvo dopravy tomu chce udělat přítrž novelou zákona, který brzy zamíří do sněmovny. Hodlá zpřísnit kontroly původu vozidla. Pravidelně by je měly dělat stanice technické kontroly (STK).

Auta v Česku do vánoc? Smůla, vyprodáno

Ikona

3. listopadu 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Čekací lhůty na nové škodovky jsou nyní i tři měsíce. Auta chybí i ve skladech. Ve středečním vydání o tom informují Lidové noviny (LN). "Když si dneska objednáte model Škoda Yeti, tak ho dostanete až v únoru. Navíc počítáme s tím, že tato čekací lhůta se nebude zkracovat ani po Novém roce," říká Vlastimil Zachoval, prodejce z firmy Horácké autodružstvo, dealerství Škody ve Velkém Meziříčí.

Focus: Kde v Evropě musíte mít zimní pneumatiky

Ikona

1. listopadu 2010 - EVROPA | Předpisy o používání zimních pneumatik se v jednotlivých evropských zemích výrazně liší. Zde je přehled, v jakých zemích budete zimní pneumatiky potřebovat. Slovensko: Na Slovensku jsou zimní pneumatiky povinné od 15. listopadu do 31. března, pokud je na vozovce souvislá sněhová nebo ledová vrstva. Rakousko: V této zemi jsou řidiči povinni přizpůsobit vybavení svého vozidla zimním podmínkám od 1. listopadu do 15. dubna.

Poptávka po vozech s pohonem všech čtyř kol se zdvojnásobila, po SUV ztrojnásobila

Ikona

1. listopadu 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | O sto procent se letos na podzim zvedla meziročně poptávka po ojetých automobilech s pohonem všech čtyř kol. V pondělí o tom informovala společnost AAA Auto. "Jen za září a říjen tohoto roku jsme prodali o 200 procent více vozů v kategorii SUV než ve stejném období minulého roku," uvedla viceprezidentka společnosti AAA Auto Karolína Topolová. Nejprodávanějším vozem s pohonem všech čtyř kol však už tradičně není žádný model SUV, ale tuzemská Škoda Octavia v provedení 4x4.

Pro motoristy začíná platit povinnost mít zimní pneumatiky

Ikona

1. listopadu 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | V Česku začíná od pondělí platit zimní období, během kterého musí mít řidiči na označených úsecích silnic a dálnic povinně zimní pneumatiky. Letos bude značka Zimní výbava na dálnici D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou, tedy mezi 21. a 182. kilometrem, a objeví se na převážně horských silnicích. Značka má příkazový charakter, připomíná ministerstvo dopravy. Řidič může pokračovat v jízdě jen tehdy, pokud má na všech čtyřech kolech zimní pneumatiku s hloubkou alespoň 4 mm.

Toyota tajně kupovala od zákazníků vadné vozy

Ikona

29. října 2010 - NEW YORK | Toyota skoupila tajně od amerických majitelů automobily, které vyrobila a které měly problémy s nekontrolovaným zrychlováním. Uvedla to v pátek agentura Ria Novosti s odkazem na televizní stanici CNBC a materiály spojené se žalobou vlastníků aut proti japonské automobilce. Toyota skupovala auta, aniž o tom informovala federální úřady. Podle zjištění soudu zákazník, který uzavřel smlouvu s Toyotou o odkupu vadného automobilu, nesmí o vadě poskytovat žádné informace a žalovat tuto společnost.

Automobil Jamese Bonda vydražen za 82 milionů korun

Ikona

28. října 2010 - LONDÝN | Automobil, v němž jezdil filmový agent 007 James Bond, byl v Londýně vydražen za 2,9 milionu liber - v přepočtu 82 milionů korun. Majitelem stříbrného vozu Aston Martin DB5 se stal americký podnikatel Harry Yaegy. Píše ve čtvrtek agentura Reuters. "Je to auto, jaké jsem vždycky chtěl, kromě toho je to nejslavnější vůz na světě," uvedl šťastný majitel. "Plánuji, že ho vystavím ve svém soukromém muzeu automobilů v Ohiu," dodal.

Automobil Jamese Bonda je na prodej

Ikona

24. října 2010 - LONDÝN | Stříbrný automobil Aston Martin DB5, kterým jezdil i James Bond, bude ve středu vydražen v Londýně. Informoval o tom britský list Daily Telegraph. Známý Aston Martin nespatřil světlo světa více než 40 let, kdy patřil do soukromé sbírky. Jedná se o jedno ze dvou aut, kterými jezdil populární britský agent James Bond ve filmech Goldfinger a Thunderball. Druhé vozidlo tajemně zmizelo na území americké Floridy a patrně bylo rozebráno na součástky.

Strana výpisu

... 34 ...