Nejčtenější články - Český Metropol

Nejčtenější články

Cukrářskému mágovi Maršálkovi pokřtily Sexy dorty Lucie Bílá a Simona Stašová, název si ale musel vydupat

- PRAHAI Výjimečná vizuální podívaná a originální chutě ve smyslném provedení, tak vypadá nová kniha Sexy dorty od Mistra cukráře Josefa Maršálka. V nakladatelství XYZ vychází luxusní publikace, moderní kuchařka (cukrářka), v níž slavný cukrář prozradí své největší vychytávky, díky kterým budou vaše sladké výtvory prostě neodolatelné. Hosté i zástupci médií měli také šanci některá až umělecká díla na místě i ochutnat…

Zeman podepsal příspěvek až 370 Kč denně pro lidi v karanténě

16. prosince 2021 - Až 370 korun denně budou opět dostávat lidé, kteří se ocitli v karanténě nebo izolaci kvůli koronaviru. Příspěvek k nemocenské, tedy k náhradě mzdy či platu, bude vyplácen těm, kteří se do koronavirové karantény dostali nebo dostanou od konce letošního listopadu do konce února příštího roku. Počítá s tím zákon o mimořádném příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě, který prezident Miloš Zeman podepsal. ČTK o tom dnes informoval jeho mluvčí.

Investice do nemovitostí v době rostoucí inflace

Zdroj: Štěpán Křeček

- Češi jsou milovníci nemovitostí a stále mají obrovský zájem do nich investovat. V době rostoucí inflace a zvyšujících se úrokových sazeb však na ně čeká řada nástrah.

Policisté zadrželi muže, který podle nich hrozil odpálením bomby na Hradě

Ilustrační foto

5. ledna 2022 - Policisté museli v úterý v podvečer předčasně uzavřít pro návštěvníky Pražský hrad kvůli anonymní výhrůžce bombovým útokem. Ještě téhož dne kriminalisté zadrželi sedmatřicetiletého muže z Jablonecka, kterého z vyhrožování podezírají. Informovali o tom dnes na twitteru.

Ústecký kraj chce kvůli provizoriu finančně pomoct sociálním službám

Ilustrační foto

13. ledna 2022 - Ústecký kraj chce poskytnout návratnou finanční pomoc nevýdělečným sociálním službám bez zřizovatele kvůli provizoriu státního rozpočtu. Mezi 44 poskytovatelů 157 sociálních služeb by se mohlo rozdělit 30,6 milionu korun. Peníze by měly organizace vrátit v květnu, schválila rada. Novinářům to dnes řekl náměstek hejtmana Jiří Kulhánek (ODS). O přechodné pomoci rozhodnou zastupitelé 24. ledna.

Muzikálová hvězda kmotrou unikátní knihy z prostředí rozvědky, kam se nikdy nedostanete

- Praha I Veškeré zločiny, které se dějí, připomínají ledovec v tom smyslu, že tu větší část nikdy neuvidíte. Už jen proto, že ponořit se pod hladinu samo o sobě nic neřeší. A čím větší špinavost hledáte, tím víc ji gauneři budou chtít utajit. O tom vypráví unikátní nová kniha s názvem Operativec I. Pravidlo tří zdrojů autora Eduarda Kreinera.

Do přírodní rezervace u D5 na Plzeňsku převezli ochránci přírody tři divoké koně

Zdroj: Wikimedia

8. prosince 2021 - Tři mladí hřebci divokých exmoorských koní se dnes přestěhovali do nové přírodní rezervace Janovský mokřad vedle dálnice D5 u Nýřan na Plzeňsku. Rezervaci v cenném území vyhlásil na jaře Plzeňský kraj, který se podílel na převozu koní z rezervace u Rokycan. Zřejmě na začátku nového roku přibudou do Janovského mokřadu dvě mladé jalovice praturů. Původně měly být vypuštěny dnes, v milovické rezervaci ochranářské organizace Česká krajina se je ale zatím v úterý nepodařilo odchytit, řekl dnes ČTK Jiří Vlček z odboru životního prostředí krajského úřadu.

Radní schválili nové ceny za odpad, většina Pražanů si má připlatit

6. prosince 2021 - Vedení Prahy schválilo návrh nové odpadové vyhlášky, podle které by si většina Pražanů měla od příštího roku připlatit za svozu odpadu. O návrhu, se kterým dnes souhlasili radní, budou ještě příští týden hlasovat zastupitelé hlavního města. Změna výpočtu cen svozu je nutná kvůli novele zákona. Ceny se mají zvýšit u větších kontejnerů s častějším svozem, u těch nejmenších naopak lidé ušetří. Za plán kritizují vedení města opoziční ODS a ANO.

Policie zasahovala v kasinu na Českokrumlovsku, bylo v provozu i po 22:00

21. prosince 2021 - Policie v pondělí pozdě večer zasahovala v kasinu na Českokrumlovsku, které zůstalo v provozu i po 22:00. Kvůli koronavirovým opatřením však mají být provozovny v tuto dobu zavřeny. V kasinu bylo po 22:00 šest desítek hostů. Policie o případu informovala na svém webu.

Greenpeace:Sázení nepůvodních dřevin v Krušnohoří je dle ČIŽP protiprávní

21. prosince 2021 - Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) podle Greenpeace uznala, že se firma I.H. Farm dopustila protiprávního jednání, když v bučinách ve Východním Krušnohoří vysazovala nepůvodní druhy dřevin. Za přestupek však firma sankci nedostane, ČIŽP ji napomenula.

Strana výpisu

7 ...