Nejčtenější články - Český Metropol

Nejčtenější články

Ve Varnsdorfu budou strážníci měřit rychlost pomocí mobilního radaru

15. února 2022 - Ve Varnsdorfu na Děčínsku bude městská policie měřit rychlost pomocí mobilního radaru. Řidiče, kteří povolenou rychlost překročí, tak budou pokutovat přímo na místě. Město radar koupilo loni na podzim za 300.000 korun s cílem zklidnit dopravní situaci ve městě.

Pražské planetárium uvádí film o betlémské hvězdě, pátrá, čím mohla být

Zdroj: www.planetum.cz

20. prosince 2021 - Po možném původu takzvané betlémské hvězdy pátrá film, který letos uvádí pražské planetárium. Snímek kombinuje živé záběry a projekci oblohy s 2D a 3D animacemi. Součástí programu je i komentovaná ukázka aktuálního nočního nebe, informoval dnes v tiskové zprávě Pavel Suchan, místopředseda České astronomické společnosti. Hvězda betlémská podle legendy zvěstovala narození Ježíše Krista.

Malířky Iva Hüttnerová a Michaela Žemličková vybíraly nejlepší obrázky ve výtvarné soutěži Via Salis.

- Praha I Žáci Základních škol, které jsou ve městech a obcích nacházejících se v oblasti dostavby dálnice D4, tedy od Příbrami po Písek, se zúčastnili výtvarné soutěže „Bezpečně zpátky do školy“. V porotě usedly malířka a herečka Iva Hüttnerová, výtvarnice, malířka – autorka ´černobílých obrazů jedním tahem´ Michaela Žemličková z Českých Budějovic a také senátor za Jihočeský kraj a ředitel Nemocnice Strakonice MUDr. Tomáš Fiala. Vítězkami se staly žákyně píseckých základních škol!

Ve finále Robosoutěže se utkají robotičtí číšníci 37 studentských týmů

Zdroj: www.robosoutez.fel.cvut.cz

14. prosince 2021 - V pátek budou v Praze soupeřit robotičtí číšníci vytvoření 37 studentskými týmy, které postoupily do finále Robosoutěže pořádané ČVUT. Roboty čeká herní dráha, na níž musí udržet balanc i tempo, popsali zástupci ČVUT v dnešní tiskové zprávě. Letos se soutěže zúčastnilo 132 týmů. Z listopadových kol postoupilo 32 skupin středoškoláků, tři získaly tzv. "divokou kartu" a do finále se zapojí i dva týmy z bakalářského programu Kybernetika a robotika.

Muzeum východních Čech v Hradci Králové otevře v pátek novou stálou expozici

1. prosince 2021 - Muzeum východních Čech v Hradci Králové v secesní budově na Eliščině nábřeží má novou stálou expozici. Nabídne interaktivní procházky po osudech Hradce Králové od raného středověku do zrodu jeho moderní podoby. Pro veřejnost bude otevřená od pátku 3. prosince, řekli dnes novinářům zástupci muzea.

Science centra a planetária plánují sváteční pokusy i projekce

22. prosince 2021 - Projekce pro děti či workshopy ve vánočním duchu připravila některá science centra a planetária v Česku. Například v liberecké iQLANDII "vědecky" posoudí Vánoce v různých zemích, v brněnském centru VIDA! pak inspirují k svátečním pokusům. Program bude většinou mezi svátky.

Zvýšení minimální mzdy o 1000 korun je chybou, může podvázat ekonomické oživení. Současné také působí inflačně

Zdroj: Lukáš Kovanda

- Minimální mzda stoupne od příštího roku o tisíc korun na 16 200 korun, tedy o osm procent. Průměrná mzda přitom poroste jen tempem pěti procent, jak vyplývá z říjnového šetření České národní banky mezi tuzemskými i zahraničními analytiky.

Fotograf Fojtík v Ostravě vystavuje snímky z cyklu Trempové

Zdroj: T.O. Severní Karolína

28. ledna 2022 - Fotografie z cyklu, který mapoval československý trampingový fenomén, vystavuje od dnešního dne v ostravské galerii Fiducie fotograf Libor Fojtík. Ostravská výstava Trempové představuje čtyři desítky snímků a potrvá do 2. března. Za organizátory to řekla Ilona Rozehnalová.

Strana výpisu

5 ...