Nejčtenější články - Český Metropol

Nejčtenější články

Anketa: Jak vnímají mladí současnou politiku a co by změnili

Zdroj: Metropol

- Co si myslí mladí o politice? Abychom se to dozvěděli, zkusili jsme „přepadnout“
čtyřlístek mládenců, kteří se
za slunného odpoledne sešli na předzahrádce jedné restaurace. Byli jimi na fotografii zprava Antonín Stěpanovský, Radovan Gaudyn, Jan Růžička s dcerou Maruškou a Jiří
Skřivánek. Všichni jsou doma
v Ústeckém kraji.

Matiční ulice v Ústí jméno nemění, je třeba napravit reputaci,uvedli zastupitelé

Zdroj: Wikimedia

8. prosince 2021 - Zastupitelé ústeckého městského obvodu Neštěmice dnes rozhodli, že nechvalně proslulá Matiční ulice, spojovaná se stavbou plotu, který měl před více než dvaceti lety oddělit starousedlíky od přistěhovalců, se nepřejmenuje. Naopak by se měla její reputace napravit. Pro bylo všech 11 přítomných zastupitelů.

Vítejte v dominantě Karlových Varů - hotelu IMPERIAL

Zdroj: Metropol

- Věhlasný, pětihvězdičkový hotel IMPERIAL v Karlových Varech poskytl vnitřní i venkovní prostory pro konání V. ročníku velkolepé módní show Czech Fashion Week 2021. Jeho ředitele Roberta Jahna (fofo vlevo) a manažera Petra Procházky, který se aktivně zúčastnil příprav i provedení akce, jsme se zeptali…

Ombudsman se u ÚS připojil do řízení o zrušení části vyhlášky o očkování

Zdroj: Wikimedia

12. ledna 2022 - Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček se jako vedlejší účastník připojil k řízení u Ústavního soudu o návrhu skupiny senátorů na zrušení části vyhlášky o povinném očkování proti covidu. Za poslední týden se na ombudsmana obrátilo na 5000 stěžovatelů, kteří s povinným očkováním seniorů a určitých profesí proti covidu nesouhlasí. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí Kancelář veřejného ochránce práv Markéta Bočková.

Otevření stánků s vánočním zbožím v Chomutově mělo úspěch

5. prosince 2021 - Velký zájem lidí provázelo sobotní otevření stánků s vánočním zbožím v Chomutově. Stánky původně měly být na vánočním trhu. Prostor tržiště město kvůli vládním opatřením uzavřelo a stánky rozmístilo do parku za divadlem. Funkční je také ode dneška ledová plocha v parku, zjistila na místě ČTK. Chomutov je po Mostě druhým městem v Ústeckém kraji, kde stánkový prodej vánočního zboží funguje.

Bludný šlechtic, horský duch i brána do pekel

Zdroj: Metropol

- Kdo se chce opravdu bát v krajské metropoli, měl by zamířit ke kostelu Nalezení svatého Kříže. Údajně tam straší zlý duch Christiana Platze z Ehrentalu, který se také někdy v podobě černého psa vydává na pochůzky Libercem. Na Ještědu pak řeže za temných nocí skály.

Kriminalisté obvinili dva cizince, chtěli v Praze nelegálně koupit útočnou pušku

12. ledna 2022 - Kriminalisté zadrželi minulý týden dva cizince, kteří si v jednom z pražských obchodů se zbraněmi chtěli bez potřebných dokladů a povolení koupit útočnou pušku, takzvaný kalašnikov. Když u prodavače neuspěli, odešli beze zbraně. Policisté po nich ale vyhlásili pátrání a o několik hodin později je zastavili na dálnici D8 v Ústeckém kraji, po níž jeli autem do Německa. O případu dnes informoval na webu mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Václav Klaus při procházce v Krkonoších uklouzl a zlomil si kotník

Zdroj: Wikimedia

5. prosince 2021 - Bývalý prezident Václav Klaus o víkendu uklouzl na zledovatělé cestě v Krkonoších a zlomil si kotník. Informaci, kterou dnes přinesl server Blesk.cz, potvrdil ČTK Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Po ošetření ve Fakultní nemocnici Bulovka bude osmdesátiletý exprezident podle něj zřejmě nějakou dobu chodit o berlích.

Fiala přednese první novoroční projev v pozici předsedy vlády

Zdroj: Wikimedia

20. prosince 2021 - Premiér Petr Fiala (ODS) na počátku roku přednese svůj novoroční projev. ČTK to dnes sdělil mluvčí vlády Václav Smolka. Půjde tak o první Fialův projev v pozici předsedy vlády. V plánu má na Nový rok k národu promluvit také předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) nikoli.

Průzkum hodnotící život lidí v obcích umístil do nejhorší desítky třeba Most

Zdroj: Wikimedia

14. prosince 2021 - Mezi deseti nejhoršími obcemi pro život je pět měst z Ústeckého kraje. Po Orlové a Karviné v Moravskoslezském kraji se lidem nejhůř žije v Mostě, dále v Litvínově na Mostecku a Žatci na Lounsku. Pomyslné sedmé a osmé místo mezi nejhůře hodnocenými městy obsadily Kadaň na Chomutovsku a Podbořany na Lounsku. Index kvality života, který hodnotí 206 obcí s rozšířenou působností, sestavuje společnost Obce v datech. O výsledcích dnes ČTK informovala poradenská společnost Deloitte, která je hlavním konzultačním partnerem projektu. Nejlépe se v ČR lidem žije ve středočeských Říčanech.

Strana výpisu

8 ...