Nejčtenější články - Český Metropol

Nejčtenější články

Výstava ukáže rukopisy a vzácné tisky, které se vztahují ke sv. Ludmile

12. prosince 2021 - Zmínky o svaté Ludmile v rukopisech a tištěných originálech z fondů Národní knihovny (NK) ukáže výstava Kniha a závoj. Začne v pondělí v pražském Klementinu a připomene letošní výročí 1100 let od smrti první pokřtěné české kněžny, babičky svatého Václava a nejstarší světice českých zemí. ČTK o tom informovala Lucie Šénvajc z oddělení marketingu NK.

Dva roky ve vězení stráví Ústečan známý z dokumentu V síti o zneužívání dětí

6. prosince 2021 - Odvolací krajský soud se ztotožnil s rozsudkem okresního soudu, který Martinu Konopáskovi uložil nepodmíněný dvouletý trest, soud opravil pouze formální chybu. Rozsudek je pravomocný, možné je podat pouze dovolání. Muž kontaktoval přes sociální sítě protagonistky filmu, které se vydávaly za dvanáctileté, a žádal je, aby se svlékly nebo mu zaslaly intimní fotografie.

Žena ze Znojemska uvěřila virtuálnímu nápadníkovi, přišla o dva miliony

11. února 2022 - Žena středního věku ze Znojemska uvěřila virtuálnímu nápadníkovi údajně z Blízkého východu, postupně mu poslala přes dva miliony korun. Prodala kvůli tomu i rodinnou nemovitost. Policie se případem podvodu zabývá. Na policejním webu o tom dnes informovala mluvčí Lenka Drahokoupilová. Případ není ojedinělý, před podvody na internetu policie varuje opakovaně.

Kulaté výročí úmrtí Boženy Němcové připomenu různé instituce

13. ledna 2022 - Několik institucí a sdružení připomene různými akcemi letošní 160. výročí úmrtí nejznámější české spisovatelky Boženy Němcové. Autorka Babičky, Divé Báry či sběratelka českých pohádek zemřela v pouhých 41 letech 21. ledna 1862 v Praze. Před dvěma lety se připomínalo 200. výročí jejího narození, kulaté výročí jejího odchodu připomene výstava v Klementinu a mnoho akcí připravuje spolek Kladské pomezí z regionu, který je spjat s dětstvím a mládím spisovatelky.

Vědkyně podala nemocnému kotěti hormon k léčbě lidí, zvíře se uzdravilo

Ilustrační foto

16. prosince 2021 - Nový postup při léčbě kotěte úspěšně vyzkoušela vědkyně Martina Načeradská z České zemědělské univerzity v Praze (ČZU). Půlročnímu kocourovi, který trpěl nedostatkem růstového hormonu, podala růstový hormon pro léčbu dětí. Kotě se poté uzdravilo.

Ústecký krajský soud se bude zabývat případem havárie v děčínské chemičce

Zdroj: Chemotex.cz

16. února 2022 - Krajský soud v Ústí nad Labem zahájí odvolací řízení v případu havárie v děčínské chemičce, po které dva lidé zemřeli. Okresní soud v Děčíně loni v září uložil bývalému zaměstnanci podmíněný tříletý trest s odkladem na 54 měsíců. Únik fenolu byl podle znalců důsledkem nevhodného připojování přečerpávací hadice. Obžalovaný Vladimír Myka u okresního soudu přiznal vinu.

Za vraždu novorozené dcery udělil soud Plzni cizince 16 let vězení a vyhoštění

9. února 2022 - Na 16 let do věznice s ostrahou poslal dnes Krajský soud v Plzni pětatřicetiletou ženu z Lotyšska, která podle obžaloby v prosinci 2020 v Karlových Varech zavraždila svou právě narozenou dceru. Žena v soudní síni prohlásila svou vinu a přijala navrhovaný trest, který zahrnoval také vyhoštění z České republiky na deset let. Státní zástupkyně se vzdala práva na odvolání, obžalovaná žena si vzala lhůtu na rozmyšlenou. Rozsudek tak zatím není pravomocný.

Kriminalisté v Brně odposlouchávali cely, podle ČAK šlo o porušení práv

3. prosince 2021 - Možné odposlouchávání deseti výslechových cel ve vazební věznici v Brně-Bohunicích bylo podle České advokátní komory (ČAK) porušením práv. V celách kriminalisté údajně pořizovali záznamy, a to i přesto, že v nich advokáti s klienty rozmlouvali a měli porady. Vedení komory bude zjišťovat, kolik jednání mezi advokáty a klienty se za danou dobu uskutečnilo. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí ČAK Iva Chaloupková.

Bývalý hejtman David Rath opustil věznici v Brně, odpykal si 3,5 roku za korupci

Ilustrační foto

11. ledna 2022 - Bývalý středočeský hejtman David Rath dnes půl hodiny před polednem opustil věznici v Brně, kde si odpykal polovinu ze sedmiletého trestu za korupci. O jeho propuštění dnes ráno v neveřejném jednání rozhodl Krajský soud v Brně, který zamítl stížnost státní zástupkyně proti Rathovu podmíněnému propuštění se zkušební dobou sedmi let. Rath vyšel ze dveří věznice s taškou a nastoupil do dodávky přistavené ke dveřím. S novináři nemluvil.

Policisté v Praze zjistili desítky porušení zavírací doby provozoven

Zdroj: Wikimedia

5. prosince 2021 - Pražští policisté zkontrolovali za páteční a sobotní noc stovky provozoven po celém hlavním městě. Zaměřili se na dodržování zavírací doby. V restauracích, barech a klubech zjistili desítky porušení vládních protikoronavirových opatření. ČTK to řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Strana výpisu

10 ...