Nejčtenější články - Český Metropol

Nejčtenější články

Lidé si u inspekce před Vánoci stěžují hlavně na internetové přeprodejce zboží

17. prosince 2021 - Česká obchodní inspekce (ČOI) v předvánočním období eviduje zvýšený počet stížností od zákazníků internetových obchodů. Běžně inspekce dostává 16 stížností či spotřebitelských podání na e-shopy denně, v posledním týdnu je to ale dvojnásobek. Drtivá většina spotřebitelů si stěžuje na takzvané nákupní galerie. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Průzkum hodnotící život lidí v obcích umístil do nejhorší desítky třeba Most

Zdroj: Wikimedia

14. prosince 2021 - Mezi deseti nejhoršími obcemi pro život je pět měst z Ústeckého kraje. Po Orlové a Karviné v Moravskoslezském kraji se lidem nejhůř žije v Mostě, dále v Litvínově na Mostecku a Žatci na Lounsku. Pomyslné sedmé a osmé místo mezi nejhůře hodnocenými městy obsadily Kadaň na Chomutovsku a Podbořany na Lounsku. Index kvality života, který hodnotí 206 obcí s rozšířenou působností, sestavuje společnost Obce v datech. O výsledcích dnes ČTK informovala poradenská společnost Deloitte, která je hlavním konzultačním partnerem projektu. Nejlépe se v ČR lidem žije ve středočeských Říčanech.

Václav Klaus při procházce v Krkonoších uklouzl a zlomil si kotník

Zdroj: Wikimedia

5. prosince 2021 - Bývalý prezident Václav Klaus o víkendu uklouzl na zledovatělé cestě v Krkonoších a zlomil si kotník. Informaci, kterou dnes přinesl server Blesk.cz, potvrdil ČTK Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Po ošetření ve Fakultní nemocnici Bulovka bude osmdesátiletý exprezident podle něj zřejmě nějakou dobu chodit o berlích.

Zemřel cestovatel Miroslav Zikmund, bylo mu 102 let

2. prosince 2021 - Ve středu večer zemřel cestovatel Miroslav Zikmund. Bylo mu 102 let. Se svým přítelem Jiřím Hanzelkou byli cestovatelskou legendou. ČTK dnes úmrtí potvrdila zástupkyně Zikmundovy rodiny. Poslední rozloučení bude podle ní soukromé, ve Zlíně. O úmrtí dnes také informovalo Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které odkaz Hanzelky a Zikmunda uchovává. V sídle muzea bude umístěna kondolenční kniha.

Ombudsman se u ÚS připojil do řízení o zrušení části vyhlášky o očkování

Zdroj: Wikimedia

12. ledna 2022 - Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček se jako vedlejší účastník připojil k řízení u Ústavního soudu o návrhu skupiny senátorů na zrušení části vyhlášky o povinném očkování proti covidu. Za poslední týden se na ombudsmana obrátilo na 5000 stěžovatelů, kteří s povinným očkováním seniorů a určitých profesí proti covidu nesouhlasí. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí Kancelář veřejného ochránce práv Markéta Bočková.

Policie obvinila ženu z vraždy dítěte, se kterým se chtěla utopit u Vodňan

7. prosince 2021 - Policie obvinila ženu z Vodňan na Strakonicku z pokusu o vraždu dítěte, se kterým se chtěla ve středu utopit v řece Blanici. Hrozí jí za to 18 let ve vězení. Dítě stále zůstává ve vážném stavu v pražské nemocnici. Novinářům to dnes řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

U brněnského pravoslavného kostela se opět střetli věřící s ochrankou

Zdroj: pravoslavbrno.cz

5. prosince 2021 - U brněnského pravoslavného kostela svatého Václava včera dále eskaloval spor mezi zdejšími věřícími a místním knězem Jozefem Fejsakem proti vikárnímu biskupovi olomoucko-brněnské eparchie Izaiášovi, který na místo dlouhodobě indisponovaného arcibiskupa Simeona vykonává správu eparchie.

Počet obyvatel Ústeckého kraje se za tři čtvrtletí snížil o 5240 lidí

13. prosince 2021 - Počet obyvatel Ústeckého kraje za tři čtvrtletí klesl o 5240 na 811.764. Jde o nejvyšší pokles v celé ČR. Za devět měsíců, během nichž pokračovala epidemie koronaviru, více lidí zemřelo, než se jich narodilo. Stěhováním ubylo 2487 osob. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Lupič si odnesl z banky v Praze větší obnos, policie po něm pátrá

Ilustrační foto

13. ledna 2022 - Neznámý lupič přepadl včera vpodvečer bankovní pobočku ve Vinohradské ulici v Praze. Obsluha, které pohrozil, mu vydala větší množství peněz. Pachatel následně utekl a policie po něm pátrá, uvedl mluvčí pražských policistů Jan Rybanský. Při přepadení nebyl nikdo zraněn. Na případ upozornil server TN.cz.

Rozpad Trikolóry? Volba předsedy přinesla nečekaný zvrat

29. ledna 2022 - Trikolóra má dnes v Praze volební sněm. Předsednický post obhajuje bývalá poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková, její nejvážnější vyzyvatel - Jindřich Rajchl v kandidátském projevu přítomné skutečně překvapil.

Strana výpisu

9 ...