Archiv článků - Český Metropol

Archiv článků

V květnu bude částečné zatmění Měsíce, lidé spatří i roj Eta-Aquaridy

Ilustrační fotografie

30. dubna 2022 - Praha 30. dubna (ČTK) - V květnu mohou lidé na obloze spatřit meteorický roj Eta-Aquaridy i částečné zatmění Měsíce. Už tuto neděli nastane těsná konjunkce Jupiteru a Venuše. Obě planety se k sobě z pohledu pozorovatele přiblíží za rozbřesku, sdělil astronom Petr Horálek z Fyzikálního ústavu v Opavě.

Muž z Brněnska jezdil do Polska pro léky na výrobu pervitinu, vydělal 1,5 mil.

Ilustrační fotografie

30. dubna 2022 - Brno 29. dubna (ČTK) - Jedenatřicetiletý muž z Brněnska jezdil podle policie každý týden do Polska pro léky, ze kterých následně vyráběl pervitin. Prodejem drogy si pak podle policie vydělal přes 1,5 milionu korun. Policisté jej z prodeje drog obvinili, stejně tak i jeho dva komplice. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Bohumil Malášek.

Lidé mohou do dneška navrhnout Senátu kandidáty na státní vyznamenání

Ilustrační fotografie

30. dubna 2022 - Praha 30. dubna (ČTK) - Dnes končí termín, do kdy mohou lidé a organizace navrhnout Senátu adepty na státní vyznamenání, která uděluje prezident. Loni horní komora nominovala 15 kandidátů, zhruba o polovinu méně než v předchozích letech. Sněmovní termín pro návrhy na vyznamenání skončil 31. března.

Sociolog: V pražských ZŠ mohou od září chybět místa asi až pro 3000 dětí

29. dubna 2022 - Praha 28. dubna (ČTK) - V základních školách v Praze mohou v září při začlenění současného počtu válečných uprchlíků z Ukrajiny chybět místa pro až asi 3000 dětí. Na dnešní konferenci Úspěch pro každého žáka, kterou v Praze pořádala Stálá konference asociací ve vzdělávání, to řekl sociolog Daniel Prokop. Z dat, které zpracovala jeho agentura PAQ Research ve spolupráci s ministerstvem školství, podle něj plyne, že v některých regionech budou po příchodu ukrajinských utečenců kapacity škol a školek na začátku školního roku přehlcené.

O zdraví prezidenta Zemana bude i nadále pečovat stejná firma jako dosud

29. dubna 2022 - Praha 28. dubna (ČTK) - Domácí zdravotní péči bude prezidentovi Miloši Zemanovi nadále poskytovat společnost Senior Home Group. Firma, která se o hlavu státu stará od jeho listopadového propuštění z nemocnice, uspěla ve výběrovém řízení, uvedl web Seznam Zprávy. Péči o prezidenta zajistí totožný tým lidí jako dosud.

Loni dokončený ekodukt nad D1 u Humplce si podle fotopastí zvěř našla

29. dubna 2022 - Jihlava 29. dubna (ČTK) - Zelený most nad dálnicí D1 u Humpolce, takzvaný ekodukt, který byl dokončen loni na podzim, si podle fotopastí zvěř našla. K překonání oplocené dálnice tento ekodukt využívají srnky, divoká prasata, lišky, zajíci nebo kuny. ČTK to řekl ředitel správy CHKO Žďárské vrchy Václav Hlaváč. Menší počty zvířat zatím předpokládá u druhého ekoduktu na Vysočině, který je mezi Velkým Beranovem a Měřínem, protože tam byl kvůli kůrovcové kalamitě po obou stranách dálnice vykácen les.

Web ČT24 čelí kyberútoku, mimo provoz byl i server iROZHLAS.cz

ilustrační fotografie

29. dubna 2022 - Praha 28. dubna (ČTK) - Web zpravodajského kanálu České televize ČT24 je nedostupný, čelí kybernetickému útoku. ČTK to řekla mluvčí televize Karolína Blinková. Mimo provoz byl také zpravodajský server Českého rozhlasu iROZHLAS.cz.

Prahu navštívili superhrdinové a fantasy postavy ve třetím ročníku tuzemského Comic Conu

29. dubna 2022 - Po vzoru Ameriky, kde se podobný festival odehrává již přes padesát let, má i Praha svůj svátek, při kterém je možné setkávat se s fanoušky a tvůrci jejich oblíbených komiksů, filmů seriálu a nejen toho. V pořadí třetí ročník se stejně jako ty předchozí odehrával v kongresovém centru O2 Universum.

Liberečtí kriminalisté obvinili muže ze znásilnění pěti dětí

ilustrační fotografie

29. dubna 2022 - Liberec 28. dubna (ČTK) - Liberečtí kriminalisté obvinili muže ze znásilnění pěti dětí. Jde o čtyři dívky a jednoho chlapce. Děti se účastnily akcí, které obviněný pořádal. Na webu policie o tom dnes informovala mluvčí Ivana Baláková. Podle zjištění ČTK jde o dvaatřicetiletého předsedu libereckého spolku Děti ráje železnice, který pořádal letní tábory a kroužky. Muži hrozí 12 let vězení, stíhán je vazebně.

Soud rozhodne v kauze firmy Viktoriagruppe a chybějící české nafty

28. dubna 2022 - Praha 28. dubna (ČTK) - Pražský městský soud dnes vyhlásí rozsudek v kauze chybějící české nafty v bavorském skladu společnosti Viktoriagruppe. Obžalobě čelí zkrachovalá německá firma, její jednatel Petr Malý a tři manažeři z české pobočky. Všichni vinu odmítají. Podle státního zástupce podvodně připravili Správu státních hmotných rezerv (SSHR) o 108 milionů korun.

Strana výpisu

10 ...