Archiv článků - Český Metropol

Archiv článků

Poslanci se sejdou ke zrušení EET, korespondenční volbě a zdravotním platbám

Ilustrační fotografie

3. května 2022 - Praha 3. května (ČTK) - Ke sporným předlohám o úplném zrušení elektronické evidence tržeb (EET) nebo o zavedení možnosti korespondenční volby poslanců a prezidenta pro Čechy ze zahraničí se poslanci sejdou na mimořádné schůzi, která začne dnes dopoledne. Na jejím programu je rovněž kontroverzní snížení plateb za státní pojištěnce do zdravotnictví od poloviny roku a zpřísnění zákona o střetu zájmů zejména ve vlastnictví některých médií.

Lidé mohou o víkendu pomoci obnovit les v brněnské oboře Holedná

Ilustrační fotografie

3. května 2022 - Brno 2. května (ČTK) - S výsadbou až 6000 sazenic stromů v brněnské oboře Holedná mohou v sobotu pomoci lidé při akci Sázíme stromy pro Brno. Sazenice, mezi nimiž převažují duby, poslouží na obnovu lesa tam, kde jej poškodil kůrovec. V tiskové zprávě o tom informoval brněnský magistrát. Pořadatelem akce je městská společnost Lesy města Brna.

Ústečtí kriminalisté odhalili drogový gang, který ve velkém vyráběl pervitin

Ilustrační fotografie

2. května 2022 - Ústí nad Labem 2. května (ČTK) - Ústečtí kriminalisté odhalili velký drogový gang. Stíhají 32 lidí, kterým hrozí tresty až 12 let vězení. Z léčiva nakoupeného v Polsku vyráběli na Ústecku pervitin. Při posledním zátahu zajistili policisté 9,5 kilogramu léků, ze kterých by bylo možné vyrobit pervitin v hodnotě 2,5 milionu korun. Novinářům to dnes řekl Martin Charvát, vedoucí odboru obecné kriminality ústeckého krajského ředitelství policie.

ČR vydala v neděli Ukrajincům přes 1200 víz, téměř o 400 víc než před týdnem

Ilustrační fotografie

2. května 2022 - Praha 2. května (ČTK) - Česko v neděli udělilo lidem zasaženým ruskou invazí na Ukrajinu 1238 speciálních víz. Je to o téměř čtyři stovky více než před týdnem. Za více než dva měsíce trvání války na Ukrajině dostalo víza dočasné ochrany v České republice 320.023 ukrajinských uprchlíků. Údaje dnes zveřejnilo ministerstvo vnitra na twitteru.

Divadlo na cucky chystá premiéru Pravidla úklidu, otevře tím Divadelní Floru

Ilustrační fotografie

2. května 2022 - Olomouc 2. května (ČTK) - Olomoucké Divadlo na cucky chystá příští týden premiéru autorské inscenace Pravidla úklidu, na její přípravě divadlo spolupracovalo s pražským A studiem Rubín a Kolonií z.s. Dokumentární projekt se zabývá hrdinskými příběhy žen z východu, které se vydaly do Česka za prací. Autorkou a režisérkou je Lucie Ferenzová. Prvního uvedení se inscenace dočká během festivalu Divadelní Flora v pondělí 9. května, pražská premiéra se poté uskuteční v A studiu Rubín 10. června, sdělil ČTK mluvčí Divadla na cucky Zdeněk Vévoda.

Dva muži v Brně nutili lidi k výběru z bankomatů, k soudu jdou pro loupež

Ilustrační fotografie

2. května 2022 - Brno 2. května (ČTK) - Až desetitisíce korun nutili své oběti vybírat z bankomatů dva muži v Brně, uvedl dnes státní zástupce. O peníze je pak obrali. Oběti si vybírali na parkovištích u obchodních domů. Útočili i na zdravotně postižené. Státní zástupce z Městského státního zastupitelství v Brně na ně podal obžalobu pro zvlášť závažný zločin loupeže. U soudu jim hrozí až desetileté vězení. Městské státní zastupitelství o tom dnes informovalo na webu. Oba podezřelí jsou ve vazbě.

Plošná pomoc 5000 korun by nebyla spravedlivá, oponoval Fiala Zemanovi

2. května 2022 - Praha 1. května (ČTK) - Pomoc 5000 korun pro všechny rodiny by podle premiéra Petra Fialy (ODS) nebyla spravedlivá, lidé s vysokými příjmy ji nepotřebují. Reagoval tak na slova prezidenta Miloše Zemana v rozhovoru na CNN Prima News, který podporu pro rodiny s ročním příjmem do milionu korun čistého označil za de facto plošnou. Vláda v sobotu upřesnila, že půjde o milion korun hrubého. Fiala novinářům u příležitosti zahájení kampaně koalice Spolu před pražskými komunálními volbami také řekl, že nesouhlasí se Zemanovým návrhem posunout termín ukončení těžby uhlí v ČR. Bude to podle něj až poslední krok, když se nepodaří jinak dosáhnout energetické bezpečnosti a nižších cen energií.

Začíná květnová výzva Na kole do práce, organizátoři věří v rekordní účast

Ilustrační fotografie

1. května 2022 - Praha 1. května (ČTK) - V Česku dnes startuje květnová kampaň za ekologickou dopravu Na kole do práce, při které si po celý měsíc budou porovnávat své výkony a síly při cestách do práce na kole, koloběžce, pěšky či klusem jednotlivci i týmy. Akci 12. rokem pořádá spolek AutoMat, podle kterého se bez motoru s počátkem května vydá do práce přes 22.000 lidí z celé republiky. Loňské květnové výzvy se i přes panující opatření proti šíření koronaviru zúčastnilo 22.112 lidí a organizátoři čekají, že tento počet bude letos překonán.

Výstava v Táboře připomíná heydrichiádu i sérii transportů Židů

Ilustrační fotografie

1. května 2022 - Tábor 1. května (ČTK) - Dvě tragické události, od nichž uplyne letos 80 let, připomíná panelová výstava v Táboře. Lidé se ode dneška mohou na 16 panelech obrazem vrátit k období heydrichiády a k sérii transportů Židů z Táborska. Plenérová výstava na Masarykově náměstí potrvá do 20. listopadu. ČTK to řekla jedna z jejích kurátorek Jitka Vandrovcová z táborského Husitského muzea.

Zeman: Rusové by byli blázni, kdyby zastavili dodávky plynu nebo ropy do Evropy

Ilustrační fotografie

1. května 2022 - Praha 1. května (ČTK) - Rusové by podle prezidenta Miloše Zemana byli blázni, kdyby zastavili dodávky plynu nebo ropy do celé Evropy. Jde o nejvýznamnější část jejich exportních příjmů, míní. Přesto není vyloučeno, že to udělají, protože politika je někdy velmi iracionální, řekl v dnešním pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima News. Dlouhodobým národním zájmem je podle hlavy státu nebýt závislý na ruském plynu. Rusové prokázali, že jsou iracionální, nevypočitatelní a více agresivní a méně evropští, než se domníval, uvedl.

Strana výpisu

9 ...