Archiv článků - Český Metropol

Archiv článků

Pirátští ministři zveřejnili majetková přiznání, vybízejí k tomu i ostatní

ilustrační fotografie

10. května 2022 - (ČTK) - Ministři nominovaní Piráty do vlády Petra Fialy (ODS) dnes zveřejnili svá majetková přiznání a ke stejnému kroku vyzvali i další politiky. V tiskové zprávě současně podpořili přijetí novely zákona o střetu zájmů, která má zajistit, aby zveřejňování bylo pro politiky povinné. Na novelu se minulý týden ve Sněmovně nedostalo kvůli opozičním obstrukcím u předcházejících bodů.

Laserové paprsky na Karlově mostě oslaví den světla

ilustrační fotografie

10. května 2022 - (ČTK) - Mezinárodní den světla, který připadá na 16. května, připomene v Praze světelný paprsek. V pátek a v sobotu večer protne oba konce Karlova mostu. Akci připravují pořadatelé festivalu světla Signal společně s výzkumným centrem zaměřeným na laserové technologie ELI Beamlines. Na Karlově mostě festival, který letos slaví deset let, rozsvítil v roce 2013 jednu ze svých prvních instalací. V tiskové zprávě to dnes za festival uvedla Nikola Lörinczová. Festival Signal letos bude od 13. do 16. října.

Muž unikající roky trestu za zabití dopaden při policejní kontrole v Rakousku

ilustrační fotografie

10. května 2022 - (ČTK) - Muž unikající několik let trestu za zabití byl dopaden v Rakousku při policejní kontrole kvůli nenasazenému respirátoru. Policisté při kontrole na nádraží v Innsbrucku zjistili, že má falešné doklady. Muž, na něhož byl vydán mezinárodní zatykač, byl v dubnu předán do Česka. Na policejním webu to dnes oznámil mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

Motocyklový závod IRRC v nizozemském Hengelu

Jorn Hamberg, Nizozemí, Yamaha R6, třída supersport, v zatáčce Boschbocht

10. května 2022 - Evropský mezinárodní šampionát motocyklů na přírodních okruzích (IRRC) začal letos na 30. dubna na tradičním místě v nizozemském Hengelu.

Soud vrátil státnímu zástupci k došetření kauzu otravy řeky Bečvy

ilustrační fotografie

10. května 2022 - (ČTK) - Okresní soud ve Vsetíně dnes vrátil státnímu zástupci k došetření kauzu předloňské otravy řeky Bečvy. Vyplývá to z údajů v justiční databázi, posun v případu dnes ČTK potvrdil i předseda okresního soudu Pavel Kotrady. Soud podle něj ve vyšetřovaní spatřuje nedostatky, které by se mohly projevit při dokazování. Koncem letošního března obžaloval státní zástupce Jiří Sachr kvůli otravě Bečvy společnost Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku a jejího ředitele Oldřicha Havelku.

Lidem v Jirkově vadí žabí kvákání, sepsali kvůli tomu petici

ilustrační fotografie

10. května 2022 - (ČTK) - Do uměle vybudovaného okrasného jezírka na pozemku zahradního centra v Jirkově na Chomutovsku se nastěhovaly žáby. Lidem z nedalekého panelového domu však vadí jejich kvákání, sepsali proto petici. Dokumentem s asi 30 podpisy se zabývá městských úřad.

Firma Fjord Bohemia mění vlastníka, koupila jí investiční společnost IPC

9. května 2022 - V pátek šestého května došlo v prostorách sídla Invest & Property Consulting, a. s. (IPC) k podpisu smlouvy o akvizici českého tradičního zpracovatele ryb - Fjord Bohemia. Nový majitel, IPC tak realizuje strategický plán rozšiřování portfolia vlastněných firem do dalšího oboru.

Sovětský maršál Koněv už nebude čestným občanem Prahy, rozhodli radní

ilustrační fotografie

9. května 2022 - (ČTK) - Sovětský maršál Ivan Koněv (1897 až 1973) už nebude čestným občanem Prahy, kterým byl od června 1945. Důvodem jsou některé jeho problematické činy, například bombardování Mladé Boleslavi po válce či podíl na potlačení protestů v Maďarsku v roce 1956. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Odebrání občanství musí ještě projednat městští zastupitelé, kteří budou mít konečné slovo.

Do nemocnic v Břeclavi, Kyjově i Hodoníně a Vyškově už mohou návštěvy každý den

ilustrační fotografie

9. května 2022 - (ČTK) - Do většiny nemocnic zřizovaných Jihomoravským krajem ode dneška mohou návštěvy za pacienty každý den. ČTK to zjistila od zástupců nemocnic a krajského radního pro zdravotnictví Jiřího Kasaly (ODS). Bez omezení jsou návštěvy například v Břeclavi, Kyjově nebo Hodoníně. Dosud byly možné jen ve středu a v neděli s ohledem na pandemii covidu.

Do Česka dnes přiletí bulharský prezident Radev, v úterý se setká se Zemanem

ilustrační fotografie

9. května 2022 - (ČTK) - Do České republiky dnes přiletí bulharský prezident Rumen Radev. Oficiální program jeho návštěvy začne v úterý, kdy ho dopoledne na Pražském hradě s vojenskými poctami přivítá prezident Miloš Zeman. Radev se setká také s dalšími představiteli státu.

Strana výpisu

5 ...