Archiv článků - Český Metropol

Archiv článků

Sněmovna jednomyslně schválila zrušení stavu pandemické pohotovosti

5. května 2022 - Praha 4. května (ČTK) - Sněmovna dnes schválila zrušení stavu pandemické pohotovosti, který mimo jiné umožňoval vydávat protikoronavirová opatření bez nutnosti vyhlášení nouzového stavu. Rozhodnutí dolní komory konkrétně znamená, že od čtvrtka už po dnešní půlnoci končí povinnost nosit roušky ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Usnesení dolní komory bylo přijato jednomyslně, tedy hlasy všech 159 přítomných poslanců.

Soud potvrdil ženě 18 let a 9 měsíců vězení za vraždu matky a dvouleté dcery

Ilustrační fotografie

4. května 2022 - Praha 4. května (ČTK) - Odvolací soud dnes potvrdil 18 let a 9 měsíců vězení ženě z Českých Budějovic, která ubodala svou matku a dvouletou dceru. Obžalovaná usilovala o nižší trest i mírnější typ věznice. Podle soudu to ale nebylo možné vzhledem k závažnosti spáchaného skutku. Rozsudek je pravomocný.

Válek: Respirátory ve zdravotnictví skončí nejpozději 11. května

Ilustrační fotografie

4. května 2022 - Praha 4. května (ČTK) - Pokud Sněmovna neschválí ukončení pandemické pohotovosti, které má na programu nynější schůze, navrhne ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) příští týden zrušení respirátorů ve zdravotnictví a sociálních službách usnesením vlády. Skončí tak nejpozději 11. května, řekl dnes novinářům. Zrušeny ale podle něj mohly být už dnes, kdyby opoziční strany neobstruovaly jednání Sněmovny.

Lesy na Liberecku by letos mělo obohatit 70.000 buků, dubů či jedlí

ilustrační fotografie

4. května 2022 - Liberec 3. května (ČTK) - Lesy na Liberecku by letos mělo obohatit 70.000 buků, dubů či jedlí. Jde o pokračování dlouholetého projektu Nadace Ivana Dejmala, jehož cílem je zvýšit druhovou rozmanitost místních lesů. Od roku 2015 bylo vysazeno v regionu přes 254.000 stromků. Projekt se letos týká 12 vlastníků lesů, převážně obcí a farností. V tiskové zprávě o tom dnes informoval ředitel nadace Ondřej Petrovský.

Výhodou pro ukrajinskou stranu by byla opotřebovávací válka, míní expert

ilustrační fotografie

4. května 2022 - Brno 3. května (ČTK) - Výhodou v současném konfliktu na Ukrajině by pro ukrajinskou stranu byla takzvaná opotřebovávací válka, míní Zdeněk Petráš z Centra bezpečnostních a vojensko-strategických studií Univerzity obrany. Uvedl, že pro vedení takového konfliktu by zahraniční pomoc Ukrajině v podobě dodávek zbraní a techniky mohla pro Ukrajinu představovat způsob, jak válku vyhrát. Petráš to napsal ČTK. Na Ukrajinu vojensky zaútočilo Rusko na konci února, do země míří materiální pomoc ze zahraničí, v posledních týdnech i těžké techniky včetně tanků.

Ministerstvo zdravotnictví chce do konce roku předložit novely čtyř zákonů

ilustrační fotografie

4. května 2022 - Praha 3. května (ČTK) - Ministerstvo zdravotnictví chce do konce roku předložit čtyři novely zákonů. Vyplývá to z legislativního plánu vlády pro roku 2022. V plánu je úprava systému krajských hygienických stanic v novele zákona o ochraně veřejného zdraví, změna zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění nebo o zdravotních službách.

MZV: Na Ukrajině se pohřešuje český občan, informace o úmrtí nelze potvrdit

Ilustrační fotografie

3. května 2022 - Praha 3. května (ČTK) - Na Ukrajině se pohřešuje český občan, informace o jeho úmrtí ale nelze v tuto chvíli potvrdit. ČTK to dnes sdělilo ministerstvo zahraničí k informacím serveru Voxpot, podle nějž přišel o život v zemi český dobrovolník poté, co se dostal pod palbu ruských vojáků v autě.

Policie stíhá 15 lidí za krácení daní se škodou 80 milionů korun

Ilustrační fotografie

3. května 2022 - Praha 3. května (ČTK) - Policie obvinila 15 lidí, z toho sedm cizinců, z krácení daní se škodou zhruba 80 milionů korun. Pachatelé podle vyšetřovatelů vystavovali fiktivní faktury za zboží či služby v hodnotě do 10.000 korun, aby obešli systém kontrolních hlášení. Hrozí jim až desetileté vězení. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

Zemřel popularizátor sexuologie, gynekolog Radim Uzel

Zdroj: Wikipedia

3. května 2022 - 3. května 2022 zemřel po dlouhodobé nemoci ve věku dvaaosmdesáti let gynekolog a sexuolog Radim Uzel. Díky svým knihám, vystoupením v médiích a přednáškám proslul zejména jako popularizátor sexuologie. Některé jeho názory, zejména na tzv. sexuální obtěžování, vzbuzovaly kontroverze a byly částí odborníků i veřejnosti označovány za sexistické.

Soud zrušil pokutu, kterou dostala Samková za prokletí velvyslance

Ilustrační fotografie

3. května 2022 - Praha 2. května (ČTK) - Pražský městský soud zrušil rozhodnutí České advokátní komory (ČAK), která před třemi lety uložila advokátce Kláře Samkové pokutu ve výši 25.000 korun za její veřejný projev, při němž v červnu 2016 proklela tureckého velvyslance.

Strana výpisu

8 ...