Archiv článků - Český Metropol

Archiv článků

Zubři by ve výběhu v pražských Dolních Počernicích mohli být od roku 2024

ilustrační fotografie

12. května 2022 - (ČTK) - Zubři evropští z pražské zoo by mohli být od roku 2024 v nové ohradě v Dolních Počernicích. Stavba nového výběhu by podle odhadů mohla stát asi 15 milionů korun. Dnes to novinářům sdělili náměstek primátora hlavního města Petr Hlubuček (STAN) a ředitel zoo Miroslav Bobek.

Muzikál Noc na Karlštejně 24. června otevře novou scénu na Občanské plovárně

ilustrační fotografie

12. května 2022 - (ČTK) - Obnovená premiéra originální verze muzikálu Noc na Karlštejně 24. června otevře novou letní scénu na pražské Občanské plovárně. Po desítce představení se muzikál napsaný podle příběhu Jaroslava Vrchlického přesune do Mělníka, kde ho na letní scéně budou hrát od 28. července do 10. srpna. Novináře o tom dnes informovaly zakladatelka pořádající agentury Divinus a herečka Kateřina Brožová.

Česko by mohlo od Německa získat tanky Leopard, řekla Černochová v ČT

ilustrační fotografie

12. května 2022 - (ČTK) - Česko jedná s Německem o dodávce tanků Leopard výměnou za zbraně, které Česká republika poslala Ukrajině. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) dnes v České televizi řekla, že jednání je na dobré cestě. Česká armáda by podle ní měla získat některou z verzí tanků mezi starším typem Leopard 1 a modernějším Leopard 2.

Hasiči začali v Praze-Troji stavět stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky

ilustrační fotografie

12. května 2022 - (ČTK) - Pražští hasiči začali v Troji stavět stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky. Pojme na 150 lidí. Hasiči předají hotové stanové městečko ve čtvrtek ráno ministerstvu vnitra a magistrátu. ČTK to dnes řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Stanové městečko bude na pozemku mezi Povltavskou ulicí a městským okruhem. Na místě je nyní hasičská technika a okolo 21:00 již stály první dva stany. Jsou na místě, kde v minulosti magistrát vybudoval stanové městečko pro lidi bez domova, kteří byli v karanténě kvůli covidu.

Pardubický historik navrhuje přemístění sochy rudoarmějce z centra města

ilustrační fotografie

11. května 2022 - (ČTK) - Sousoší s rudoarmějcem do centra Pardubic podle historika Jiřího Kotyka z Klubu přátel Pardubicka nepatří. Město by mělo následovat příkladu Jaroměře na Náchodsku, kde zastupitelé odhlasovali odstranění sochy se stejným námětem, řekl Kotyk ČTK. Odstranění sochy nedávno navrhl městský obvod I a také městský zastupitel a poslanec Jiří Hájek (STAN). Jejich návrh projedná komise odborníků.

Martinů fest v Poličce vstupuje do 25. ročníku, začíná ve čtvrtek

ilustrační fotografie

11. května 2022 - (ČTK) - V Poličce na Svitavsku se od čtvrtka uskuteční 25. ročník Martinů fest. Potrvá do 19. května. Tvorbu Bohuslava Martinů připomenou koncerty a doprovodný program, uvedl Tylův dům v tiskové zprávě.

Slováka z filmu V síti poslal soud v Ústí na dva roky do vězení

ilustrační fotografie

11. května 2022 - (ČTK) - Ústecký okresní soud dnes poslal na dva roky do vězení Slováka známého z filmu V síti za kontaktování dívky, o níž si myslel, že jí je dvanáct let. Žádal od ní obnažené fotky a plánoval s ní setkání v Ústí za účelem sexu. Muž už byl dříve odsouzen za kontaktování nezletilých dívek přes sociální sítě, mezi nimiž byla i herečka z dokumentu. Soud v Ústí tak dnes uložil souhrnný dvouletý nepodmíněný trest a vyhostil ho. Ivan Hazucha vinu doznal. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně si ponechala třídenní lhůtu pro vyjádření stanoviska.

U nádraží v Brně jsou opět desítky Romů, město řeší situaci se státem

ilustrační fotografie

11. května 2022 - (ČTK) - U hlavního nádraží v Brně jsou opět desítky romských uprchlíků z Ukrajiny. Primátorčin náměstek Robert Kerndl (ODS) ČTK řekl, že ve veřejném prostoru nelze bivakovat, proto město řeší situaci se státem, aby vzniklo komplexní řešení.

Ministry pobouřilo Okamurovo vystoupení k běžencům z Ukrajiny, opustili sál

11. května 2022 - (ČTK) - Ministry pobouřilo vystoupení předsedy SPD Tomia Okamury ve Sněmovně ke vládním strategickým prioritám zvládání uprchlické vlny z Ukrajiny po ruské invazi. Mluvili o nenávisti a o lžích. Zhruba po hodině odešli ze sálu a jednací den skončil, protože sněmovní pravidla vyžadují přítomnost aspoň jednoho člena vlády.

Pirátští ministři zveřejnili majetková přiznání, vybízejí k tomu i ostatní

ilustrační fotografie

10. května 2022 - (ČTK) - Ministři nominovaní Piráty do vlády Petra Fialy (ODS) dnes zveřejnili svá majetková přiznání a ke stejnému kroku vyzvali i další politiky. V tiskové zprávě současně podpořili přijetí novely zákona o střetu zájmů, která má zajistit, aby zveřejňování bylo pro politiky povinné. Na novelu se minulý týden ve Sněmovně nedostalo kvůli opozičním obstrukcím u předcházejících bodů.

Strana výpisu

6 ...