Jídlo a pití - Český Metropol

Jídlo a pití

Lidl prodává pravou českou zabijačku z Německa, zjistila SZPI

- BRNO | Obchodní řetězec Lidl nabízí lidem pravou českou zabijačku, původem ovšem z Německa. Ve čtvrtek to uvedl mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Michal Spáčil. Inspektoři narazili na podvod v prodejně v Ostrově nad Ohří na Karlovarsku.

Obchodníci v Česku ve velkém přelepují data trvanlivosti potravin, zjistila SZPI

- ČESKÁ REPUBLIKA | Obchodníci v Česku ve velkém přelepují na potravinách data uvádějící, do kdy je bezpečné je jíst. Vyplývá to ze zjištění kontrolorů Státní zemědělské a potravinářské inspekce, jejíž nejnovější výsledky poskytl v pátek její mluvčí Michal Spáčil.

Penny Market nenapravil klamavé označení výrobků z ciziny prodávané pod českou značkou

- BRNO | Řetězec Penny Market nesplnil povinnost uloženou od Státní zemědělské a potravinářské inspekce a nepřeznačil označení visačkou "Česká kvalita" u tří výrobků, které pocházely z ciziny. Nesplnění je vážným porušením právních norem, řekl ve středu mluvčí inspekce Michal Spáčil.

Nejlepším tuzemským vínem je dva roky starý vlašský ryzlink z Valtic, vyhrál Salon vín 2012

- PRAHA | Nejlepším tuzemským vínem zařazeným do letošního prestižního Salonu vín se stal Ryzlink vlašský 2009, výběr z hroznů z Vinných sklepů Valtice. Kraluje kolekci nejlepší stovky vín z ročníků 2009 a 2010, kterou v pondělí v Praze vyhlásili zástupci Národního vinařského centra a Svazu vinařů.

Tuzemák 37,5% vyhrál na celé čáře

- ÚSTÍ NAD LABEM | Vítězem tendru obchodního řetězce Lidl na dodavatele lihovin se stala společnost GRANETTE&STAROREŽNÁ Distilleries. Vedení společnosti GRANETTE&STAROREŽNÁ Distilleries je potěšeno, že dokázalo obstát v náročném výběrovém řízení na dodavatele lihovin pro společnost Lidl.

Popcorn je možná o tisíc let starší, než se myslelo

- WASHINGTON | Nová studie vědců z washingtonského Muzea přírodní historie dokazuje, že peruánští indiáni uměli připravit popcorn o tisíc let dříve, než si badatelé dosud mysleli. Informuje o tom ve čtvrtek server televize BBC. Výzkumníci našli kukuřičné klasy v archeologických nalezištích Paredones a Huaca Prieta na pobřeží severního Peru.

Šampionem vín roku 2012 se stal ryzlink vlašský z Dolních Dunajovic

- MIKULOV | Zástupci Národního vinařského centra, Svazu vinařů ČR a hodnoticí komise vyhlásili v úterý Šampiona Salonu vín – Národní soutěže vín 2012. Stal se jím Ryzlink vlašský 2009, výběr z hroznů, vinařská obec Dolní Dunajovice, viniční trať Kraví hora od akciové společnosti Vinné sklepy Valtice.

V Česku ubývá hospod, po stovkách ročně

- ČESKÁ REPUBLIKA | V posledních dvou letech v Česku ubývá restaurací, hospod a výčepů s točeným pivem, ročně jich podle odhadu odborníků zmizí z mapy až několik set. Ve čtvrtek o tom informoval deník E15. „Pokles počtu podniků s nabídkou čepovaného piva nastává od roku 2009 a tento trend stále pokračuje.

Výrobci melou do populární Vysočiny šlachy a separáty, v salámu je i málo masa, zjistila SZPI

- KOSTELEC U JIHLAVY | Pět z deseti salámů Vysočina v obchodech v Jihomoravském kraji nevyhovělo požadavkům na kvalitu stanovenou potravinářskou vyhláškou. Ve středu to řekl mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Michal Spáčil. Závadné salámy zachytili inspektoři v řetězcích Tesco, Lidl, Spar a Billa.

Bavoři se na Oktoberfestu propili k rekordu

- MNICHOV | Bavoři se na letošním Oktoberfestu propili k rekordu, informuje v úterý agentura Reuters. Svými hrdly prolili neuvěřitelných 7,5 milionu litrů piva. To je o půl milionu litrů víc než loni. Největší světový svátek piva, jehož dějištěm je Tereziánská louka v Mnichově, skončil po sedmnácti dnech v pondělí 3. října.

Češi jsou "kastrůlkáři", jídlo do práce si nosí z domova

29. května 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Přes 40 procent Čechů si do práce nosí jídlo z domova, zhruba 26 procent se stravuje ve firemních kantýnách, 12 procent využívá nabídek poledních menu v restauracích a 13 procent si koupí bagetu či sendvič. Zhruba šest procent lidí neobědvá vůbec, vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos Tambor.

Strana výpisu

... 22

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

33.9%

 

Ne

37.8%

 

Zlepšuje se to

28.3%