Pivní slavnosti lákají do centra Litoměřic - Jídlo a pití - Český Metropol

Jídlo a pití

Pivní slavnosti lákají do centra Litoměřic

zdroj: Město Litoměřice

Litoměřice | S omezením parkování na Mírovém náměstí v Litoměřicích musejí v sobotu 6. Srpna počítat návštěvníci města, protože se zde uskuteční sedmý ročník Pivních slavností. Na návštěvníky čeká náročný...

 

úkol – okoštovat desítky lahodných moků. Zatím je přihlášeno 27 pivovarů. Řada z nich se oproti loňskému ročníku představí vůbec poprvé – například pivovar Žichovec, který dorazí i s pivobusem, nebo Raven či Zloun. Informovala o tom mluvčí města Eva Břeňová.
Nabídka piv a pivních speciálů bude pestrá. „Žádný z pivovarů totiž nepředstaví pouze jeden druh piva, takže snaha ochutnat všechna ovocná, ochucená, svrchně či spodně kvašená, pšeničná, ležáky a ostatní speciality se zdá být úsilím zcela nadlidským,“ uvedla ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice Věra Kmoníčková s tím, že počet pivovarů, který se každoročně zvyšuje, ještě není konečný. 
„Nízkou cenou za umístění stánku a osobním přístupem se snažíme vytvořit prodejcům příjemné prostředí a poskytnout vhodné podmínky nejen pro prodej samotného piva, ale především pro náležitou propagaci jednotlivých značek,“ upozornila ředitelka na cíl slavností, kterým je nedat lidem zapomenout na tradici litoměřického pivovarnictví.
Součástí programu proto bude i výstava artefaktů litoměřického pivovarnictví a komentovaná ukázka pivních kuriozit. Bavič a moderátor programu Olda Burda má připravenou i řadu soutěží o nejlahodnější speciál. Loni zvítězil teplický Monopol. Kdo letos obsadí příčku nejvyšší, rozhodnou návštěvníci, kterých loni dorazily téměř čtyři tisíce. 
Letos dostanou příležitost zakoupit si skleněný půllitr s logem slavností, do kterého si budou moci nechat u stánků čepovat pivo. „Připraveny máme i „oplachovačky“ na sklo. Věříme, že alespoň tímto krokem se nám podaří snížit množství odpadu o plastové kelímky. Využití zálohovaných kelímků typu „nicknack“, které se používají na velkých festivalech, je pro naši akci neekonomické,“ vysvětlila ředitelka Kmoníčková.
Vstupenky budou k dispozici na třech pokladnách v místě konání akce. Základní vstupné je 80 korun, děti do 15 let a důchodci zaplatí 60 Kč, děti do 110 cm mají vstup zdarma.
 
 
PROGRAM:
 
12:00 SEBASTIAN
13:30 O5 a RADEČEK
15:00 ARGEMA
16:30 LETY MIMO
18:00 OTHER WAY
19:30 PETR KALANDRA MEMORY BAND
21:00 JOHN DOVANNI
22:30 BLUE ROCKET

Zdroj: Město Litoměřice

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdraví  » Jídlo a pití  

 » Kraje  » Ústecký  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

33.8%

 

Ne

37.9%

 

Zlepšuje se to

28.3%