Jídlo a pití - Český Metropol

Jídlo a pití

Nová vyhláška přikazuje obchodům od středy označovat pečivo ze zmrazených polotovarů

zdroj: spiderpic.com

- ČESKÁ REPUBLIKA | Zákazníci se dozvědí díky vyhlášce platící od středy, které pečivo pochází ze zmrazeného polotovaru a které je naopak čerstvé. Ministerstvo zemědělství tak reaguje na negativní zkušenosti spotřebitelů s dosud častými záměnami čerstvého a dopékaného pečiva, informoval mluvčí ministerstva Jan Žáček.

Brněnští vědci pracují na nové odrůdě zdravé pšenice s modrými zrny, chléb z ní může být do tří let

zdroj: archiv Metropolu

- BRNO | Brněnští vědci začali pracovat na výzkumu nové odrůdy pšenice s modrými zrny, které obsahují silné antioxidanty a další tělu prospěšné látky. V pondělí to řekla mluvčí Mendelovy univerzity v Brně Denisa Ranochová.

Občané se mohou dozvědět o nejakostních a falšovaných potravinách na novém webu

zdroj: archiv Metropolu

- ČESKÁ REPUBLIKA | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) spolu s ministerstvem zemědělství spustila v úterý webové stránky Potravinynapranyri.cz, na kterých se nachází seznam klamavých a nebezpečných potravin. Ministerstvo chce zveřejňováním chyb tlačit na nepoctivé výrobce a prodejce potravin.

Staré a špatně skladované potraviny jsou v obchodech na denním pořádku, zjistili veterináři

- PRAHA | Starý salám, prošlé zavináče a kuřecí játra nebo špatné skladování výrobků jsou prohřešky, které objevili kontroloři Státní veterinární správy (SVS) v uplynulých dnech. O nebezpečných potravinách na pultech informoval ve čtvrtek mluvčí SVS Josef Duben.

Do Česka se dostala salmonela ve vaječné moučce z Polska

- ČESKÁ REPUBLIKA | Státní zemědělská a potravinářský inspekce (SZPI) potvrdila přítomnost bakterie salmonelly v potravinách, které obsahují vaječnou moučku z nelegální výroby z Polska. Do Česka ji přivezla firma Pekárny a cukrárny Náchod a expedovala ve výrobku Suchary diates, uvedl ve čtvrtek Pavel Kopřiva ze SZPI.

O kvalitě potravin v obchodech rozhodují zákazníci, pro které je určující hlavně cena výrobku

- ČESKÁ REPUBLIKA | O tom, jak kvalitní potraviny se objeví na pultech obchodů v Česku, rozhodují především zákazníci. Co klient nepožaduje, to také nedostane, shodli se na jednání s ministrem zemědělství Petrem Bendlem (ODS) podnikatelé i odborníci z potravinářského odvětví, informovala Radomíra Kotlárová z Unie MSP.

Novozélanďanka se upila kolou k smrti

- WELLINGTON | Novozélandští lékaři dospěli k závěru, že ke smrti třicetileté ženy mohlo přispět nebývalé množství Coca-Coly, které konzumovala. Denně vypila až deset litrů, informovala v pátek agentura AFP. Natasha Harrisová, matka osmi dětí z města Invercargill na jihu Nového Zélandu, zemřela v únoru 2010.

Inspekce odhalila více než desítku výrobků, které prodejci označili klamavým datem spotřeby

- ČESKÁ REPUBLIKA | Státní zemědělská a potravinářská inspekce zjistila více než desítku výrobků, u kterých prodejci manipulovali s datem použitelnosti. Spotřebitele uváděli v omyl, řekl v úterý odpoledne mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

FDA: Coca-Cola je bezpečná, její pití rakovinu nezpůsobuje

- WASHINGTON | Pití Coca-Coly a Pepsi Coly rakovinu nezpůsobuje, člověk by musel vypít víc než tisíc plechovek těchto nápojů, aby látky, z nichž se skládají, působily karcinogenně. V neděli o tom informoval Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

Přísnější pravidla pro chov slepic a vysoké marže citelně zdražily vejce

- ČESKÁ REPUBLIKA | Cena vajec prudce vzrostla a čeští zákazníci za ně zaplatí dokonce více než v Německu. Důvodem je nedostatek vajec na trhu kvůli novým pravidlům chovu slepic a vysokým maržím obchodníků, píše ve svém úterním vydání Mladá fronta Dnes.

Zubr Gold je absolutním vítězem mezi českými pivy

- PŘEROV | Přerovskému pivu Zubr patří titul Champion – Zlatý pohár PIVEX – Pivo roku 2012. Informovala o tom mluvčí pivovaru Hana Matulová. Zubr Gold se stal vítězem v kategorii světlých výčepních piv a současně porazil všechna piva v degustační soutěži Zlatý Pohár Pivex hodnocená.

Strana výpisu

... 21

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

33.8%

 

Ne

37.9%

 

Zlepšuje se to

28.3%