Největší české gulášové slavnosti hostí Bolehošť na Rychnovsku - Jídlo a pití - Český Metropol

Jídlo a pití

Největší české gulášové slavnosti hostí Bolehošť na Rychnovsku

zdroj: Petr Kubíček

Bolehošť | Milovníci nejlepších českých gulášů se v sobotu 13. srpna od 12 hodin sejdou v Bolehošti na Rychnovsku. Už pošesté připravila zdejší obec vyhledávané Gulášové slavnosti. Tedy soutěžní přehlídku tradiční...

 

české gastronomie. Nikde jinde, v celé republice, není možnost ochutnat takové množství různých gulášů. Hovězí, vepřový, maďarský, s fazolemi, bramborami, s pivem nebo vínem. Fantazii a kuchařskému umění se meze nekladou. 
“Kuchaři mohou guláš uvařit přímo u nás na hřišti nebo si ho přivézt už hotový. Každý prezentuje svůj nejlepší guláš, a jestli ho uvaří den předem, aby se třeba více rozležel, tak takové fajnšmekry nechceme znevýhodnit,” říká starosta Bolehoště Petr Kubíček. V soutěži gulášů rozhodují sami návštěvníci, kteří mohou hlasovat o tom, který ze vzorků jim chutná nejvíce. Své vítěze vybere i odborná porota složená z vyhlášených gastronomických odborníků nebo regionálních gurmetů. V hodnocení přitom navíc rozhoduje celkový dojem z prodejního stánku soutěžního týmu.
Gulášové slavnosti v Bolehošti mají velkou tradici. Původně skromná venkovská akce se za šest let rozrostla v obrovskou přehlídku kuchařských dovedností, na kterou míří více než 1500 návštěvníků. Jenom v loňském roce se vydalo více než 400 litrů guláše.
Pro návštěvníky se chystají pivní soutěže, kromě gulášů také grilované maso. Pro děti zábavní park, malování na obličej nebo dětské soutěže. Celé odpoledne hraje hudební skupina Pokrok z Kostelce nad Orlicí a večer je na programu rocková zábava s kapelou MOP z Náchodska.

Zdroj: Petr Kubíček

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » Kultura  » Kultura  

 » Zdraví  » Jídlo a pití  

 » Kraje  » Královéhradecký  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

33.9%

 

Ne

37.8%

 

Zlepšuje se to

28.3%