Povídání o víně v hradu pokračuje degustací vín z Karlštejna - Jídlo a pití - Český Metropol

Jídlo a pití

Povídání o víně v hradu pokračuje degustací vín z Karlštejna

zdroj: Město Litoměřice

Litoměřice | Vína z Karlštejna budou moci ochutnat ti, kteří se v pátek 5. srpna od 18 hodin zúčastní degustace probíhající na nádvoří Hradu Litoměřice. Informovala o tom mluvčí města Eva Břeňová. Seriál...

 

Povídání o víně tak pokračuje prezentací produktů Výzkumné stanice vinařské Karlštejn, která v rámci soutěže Litoměřický hrozen 2016 získala dvě prestižní ocenění, a to zlatou medaili pro Rulandské bílé (pozdní sběr, ročník 2015) a stříbrnou medaili pro Cabernet cortis (pozdní sběr, ročník 2015). 
Výzkumná stanice vinařská Karlštejn dlouhodobě uchovává a využívá genofondové kolekce révy vinné. Před třemi lety do sortimentu vrátila známkové víno Eliška, které se stalo její pomyslnou vlajkovou lodí. Přibyl i sekt Karlštejn a Vínovice. V roce 2014 oslavila stanice 95 let existence, což využila k rozsáhlé rekonstrukci používané technologie, a tím nastartovala další rozvoj.  
Vstupné na degustaci do litoměřického hradu je 220 korun. Zahrnuje vzorky vín a občerstvení. Kapacita je omezená, proto je nutná rezervace míst.

Zdroj: Město Litoměřice

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdraví  » Jídlo a pití  

 » Kraje  » Ústecký  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

33.9%

 

Ne

37.8%

 

Zlepšuje se to

28.3%