Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Otvírání jara upozorní na řemeslo floristů a zahradníků, patronkou je Pavlína Senić

- Praha I Další, již 5. ročník floristické a zahradnické soutěže pro studenty zahradnických škol s názvem Otvírání jara, se uskuteční letos opět na výstavišti PVA Expo Praha Letňany v rámci veletrhu For Garden. Patronkou letošní soutěže je známá operní pěvkyně Pavlína Senić.

Peče celá země udělala z Josefa Maršálka ještě známějšího, hvězdou už totiž dávno byl

- Praha I Nikdo netušil, co to s diváky udělá, ale jak se zdá, byla to sázka na jistotu. Češi milují jídlo a sladké především. Díky televiznímu pořadu Peče celá země se z Josefa Maršálka stala ještě známější osobnost. Hvězdou ve svém oboru byl totiž dávno. Vždyť luxusní zákusky nebo dorty od něj ochutnala řada světových osobností.

Šaty za skoro půl milionu měla na sobě na Plese jako Brno tahle sexy kráska!

- Brno / Ples je vždycky významná společenská událost. Ples jako Brno se stal jednou z nejprestižnějších u nás. Najít na takovou akci odpovídající outfit nic jednoduchého, ale všechny dozajista přebila zpěvačka Kate Matl, alias Kateřina Mátlová. Její róba posázená drahými kameny má neskutečnou hodnotu.

Zesnulý herec Jones z Monty Pythonů daroval svůj mozek vědě

- LONDÝN / Britský herec Terry Jones, který trpěl poměrně vzácným druhem demence a který zemřel v úterý v 77 letech, daroval po dohodě s rodinou a lékaři svůj mozek vědě. Jonesovi, známému zejména z komediální skupiny Monty Python, diagnostikovali v roce 2015 takzvanou frontotemporální demenci.

Kardinál Duka v uniformě a s veterány zavzpomínal na dobu války a pozval na oslavu svobody

- Praha I O víkendu se v Praze konala již tradiční oslava Nového roku klubů veteránů Joy Ride Czech a Jeep Clubu. Členové přijeli z celé republiky i se svými miláčky - automobily značky Jeep Renegade, Compass, Cherokee, Grand Cherokee, Wrangler a Wrangler Unlimited s rokem výroby 1941 až po současnost.

Nový seriál a noví fešáci: Diváci, máte se na to těšit!

- Praha I Slunečná! Tak se nejmenuje jen slavná obec v severních Čechách, kde měl chalupu třeba Vlastimil Brodský, ale i nový seriál TV Prima. Sešlo se v něm hvězdné herecké obsazení a ústředními postavami jsou čtyři mladí fešáci, kteří potěší zcela jistě oko všech divaček!

Jiří Krampol: Moje generace zažila krásný život v blbé době

- Praha I Jiří Krampol je oslavil letos 81. narozeniny, přesto je pořád aktivní a věnuje se mnoha věcem v rámci herecké i moderátorské profese. I přes zdravotní problémy své ženy Hanky se snaží fungovat a stále být v pohybu. Svěřil se s tím, jaký má názor na současnou kulturu, politiku, ale také třeba na kosmetické či plastické zákroky nejen u žen, ale i u mužů.

Disko Divas: Unikátní vánoční show pod vedením skvělého tanečníka Michala Šaraye

- Praha I Předvánoční čas je obdobím, kdy se koná řada koncertů a vystoupení. Ovšem už tuto středu se můžete přijít podívat na unikátní Disko Divas, kde účinkuje 55 studentů Mezinárodní konzervatoře Praha. A jak organizátoři slibují, bude se určitě na co dívat a co slyšet!

Pečení s celebritami podpořilo maminky samoživitelky

- Praha I Vánoce se blíží a k nim patří neodmyslitelně i příprava oblíbeného cukroví. Společnost Edenred ve spolupráci s Potravinovou bankou Praha pořádala v prodejně HomeArtu v OC Metropole Zličín vánoční pečení cukroví z potravinových přebytků. Vykrajovat, péct a zdobit přišli: herečka a dabérka Regina Řandová, zpěvačka a herečka Dita Hořínková se syny (dětskými hereckými hvězdami Filipem a Viktorem Antoniovými), zpěvák a hudebník Julián Záhorovský a herečka a zpěvačka Kateřina Pechová.

Známé tváře přišly splnit přání dětem z dětských domovů, Hana Gregorová byla první, která koupila dárek.

- Praha I Herečka a divadelní produkční Hana Gregorová, stejně jako mnoho dalších osobností z řad herců či zpěváků přišly do Europarku Štěrboholy pomoci Ježíškovi plnit přání dětí z dětských domovů. Až do 18. prosince pokračuje tradiční vánoční charitativní akce Dopisy Ježíškovi, jejímž smyslem je potěšit pod vánočním stromečkem 471 dětí z 13 dětských domovů. Akce se koná už podruhé ve spolupráci s Nadačním fondem Hanky Kynychové.

Takhle jste Jana Čenského ještě nezažili! On sám si splnil velký sen!

- Praha I Jan Čenský hrál prince, krále, svůdce, někdy i negativní role. Ale teď si splnil malý sen. Dlouho si přál řídit opravdu velké auto, splnilo se mu to. Díky natáčení nové české, hořké komedie Casting na lásku mohl usednout za volant pravé limuzíny. Svou roli herce i řidiče devítimetrového vozu, do kterého se i s řidičem vejde desítka lidí, zvládl skvěle.

Strana výpisu

3 ...