Sport - Český Metropol

Sport

Mc Donald´s Cup: Zlato si odvezli ostravští školáci

foto archiv

- Ústí nad Labem | Nefalšovaná radost propukla po závěrečném hvizdu finálového zápasu 21. ročníku Mc Donald´s Cupu, ve kterém se z vítězství na Městském stadionu v Ústí nad Labem radovali žáci ZŠ Klegova z Ostravy. Ti vyhráli nad kluky z královehradecké ZŠ Sever 4:1.

Ústecký kraj opět podpořil mládežnický sport

foto top

- Ústí nad Labem | Smlouvu o dotacích pro sportovní profesionální kluby s mládežnickou základnou dnes podepsali zástupci sportovních klubů s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem a jeho náměstkem Petrem Šmídem. Projekt funguje v rámci Koncepce financování sportů s širokou mládežnickou základnou v Ústeckém kraji. Celková částka činí 15 milionů korun.

Přístav v Braníku nebude

foto archiv

- Praha | Plány na umělou zátoku s přístavem sportovních lodí v Braníku se ruší a bagrovat se nebude. Místo vodní plochy tam zůstane již dnes veřejně využívaná zelená plocha pro rekreaci či pořádání sportovních a kulturních akcí.

Na Sněžku za Matýska

foto archiv

- Krkonoše | V soboru 26. května se uskuteční už 6. ročník charitativního výstupu na Sněžku. Tentokrát se na naši nejvyšší horu půjde za handicapovaného Matýska. Zároveň se uskuteční 1. ročník hudebního festivalu s názvem HandicapFest.

Praha má první singletrailové trasy

foto archiv

- Praha | V lesoparku Letňany byly slavnostně otevřeny první singltraily na území Prahy, a to na bývalé vyvážce z ražení tunelu metra v severní části lesoparku. Jedná se o jednosměrné trasy široké pouze pro jedno kolo, přičemž jedna trasa je střední náročnosti a tři další lehké. Jejich celková délka dosahuje 5 700 metrů, čehož bylo dosaženo důmyslným vedením trailů s využitím více než 130 zatáček a oblouků. Celkové náklady hrazené z rozpočtu hlavního města činily 3,9 milionu Kč.

Ústí nad Labem šlape do pedálů

foto archiv

- Ústí nad Labem | Město se připravilo na cyklistickou sezónu s řadou osvědčených aktivit, které se každoročně těší velké oblibě. Letos přibude i nová služba: půjčování kol v Cyklocentru města Ústí nad Labem.

Cyklostezka vede k závodu v Kvasinách

foto archiv

- Kvasiny | ŠKODA AUTO aktivně podpořila výstavbu cyklostezky vedoucí ve směru z Rychnova nad Kněžnou k závodu Kvasiny, která má zaměstnancům umožnit alternativní dopravu do závodu ŠKODA AUTO v Kvasinách. Jde o jednu z mnoha aktivit, kterými se ŠKODA AUTO snaží ulehčit svým zaměstnancům dojíždění za prací a zároveň snížit dopravní zátěž místních komunikací.

Ústí nad Labem bude mít k dispozici druhou ledovou plochu

foto archiv

- Ústí nad Labem | Tolik potřebná a léta žádaná druhá ledová plocha v Ústí se pomalu stává skutečností! Do dvou a půl roku by měla vedle stávajícího zimního stadionu vyrůst nová ledová plocha. O její vybudování se postará společnost PADOK Investments, která do výstavby vloží 80 až 100 milionů korun.

V květnu pojedeme opět Do práce na kole

foto archiv

- Ústí nad Labem | Opět po roce je tu již osmý ročník celostátní soutěže Do práce na kole. Cílem celého projektu je motivovat co nejvíce lidí, aby po městě používali jakoukoli bezmotorovou formu dopravy, a tím zlepšili nejen svoji fyzickou kondici, náladu a vztah s kolegy, ale také přispěli k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu. Informovala o tom mluvčí města Romana Macová.

Brno: Mistrovství světa superbiků se vrací

Foto archiv

- Brno | Pro fanoušky motocyklového sportu nemůže být sezóna 2018 na Masarykově okruhu zajímavější. K tradiční Grand Prix České republiky se po šesti letech přidává závod Mistrovství světa superbiků. Ani příznivci automobilových závodů nepřijdou zkrátka – chybět nebude tradiční podnik Masaryk Racing Days, v červenci dráhu ovládne týdenní Ferrari Challenge.

Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem zpestří nová appka

Foto archiv

- Ústí nad Labem | Na sever Čech letos ti nejlepší světoví vytrvalci zavítají v rámci Mattoni 1/2Maraton už poosmé a opět se pokusí překonat hodinovou hranici i rekord závodu.
V Ústí se zkrátka v sobotu 15. září poběží hodně rychle! Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem se od svého prvního ročníku v roce 2011 v posledních letech zařadil mezi vůbec ty nejrychlejší na světě a organizátoři věří, že i letošní ročník závodu přinese rekordní časy.

Strana výpisu

7 ...