Sport - Český Metropol

Sport

Přístav v Braníku nebude

foto archiv

- Praha | Plány na umělou zátoku s přístavem sportovních lodí v Braníku se ruší a bagrovat se nebude. Místo vodní plochy tam zůstane již dnes veřejně využívaná zelená plocha pro rekreaci či pořádání sportovních a kulturních akcí.

Na Sněžku za Matýska

foto archiv

- Krkonoše | V soboru 26. května se uskuteční už 6. ročník charitativního výstupu na Sněžku. Tentokrát se na naši nejvyšší horu půjde za handicapovaného Matýska. Zároveň se uskuteční 1. ročník hudebního festivalu s názvem HandicapFest.

Praha má první singletrailové trasy

foto archiv

- Praha | V lesoparku Letňany byly slavnostně otevřeny první singltraily na území Prahy, a to na bývalé vyvážce z ražení tunelu metra v severní části lesoparku. Jedná se o jednosměrné trasy široké pouze pro jedno kolo, přičemž jedna trasa je střední náročnosti a tři další lehké. Jejich celková délka dosahuje 5 700 metrů, čehož bylo dosaženo důmyslným vedením trailů s využitím více než 130 zatáček a oblouků. Celkové náklady hrazené z rozpočtu hlavního města činily 3,9 milionu Kč.

Ústí nad Labem šlape do pedálů

foto archiv

- Ústí nad Labem | Město se připravilo na cyklistickou sezónu s řadou osvědčených aktivit, které se každoročně těší velké oblibě. Letos přibude i nová služba: půjčování kol v Cyklocentru města Ústí nad Labem.

Cyklostezka vede k závodu v Kvasinách

foto archiv

- Kvasiny | ŠKODA AUTO aktivně podpořila výstavbu cyklostezky vedoucí ve směru z Rychnova nad Kněžnou k závodu Kvasiny, která má zaměstnancům umožnit alternativní dopravu do závodu ŠKODA AUTO v Kvasinách. Jde o jednu z mnoha aktivit, kterými se ŠKODA AUTO snaží ulehčit svým zaměstnancům dojíždění za prací a zároveň snížit dopravní zátěž místních komunikací.

Ústí nad Labem bude mít k dispozici druhou ledovou plochu

foto archiv

- Ústí nad Labem | Tolik potřebná a léta žádaná druhá ledová plocha v Ústí se pomalu stává skutečností! Do dvou a půl roku by měla vedle stávajícího zimního stadionu vyrůst nová ledová plocha. O její vybudování se postará společnost PADOK Investments, která do výstavby vloží 80 až 100 milionů korun.

V květnu pojedeme opět Do práce na kole

foto archiv

- Ústí nad Labem | Opět po roce je tu již osmý ročník celostátní soutěže Do práce na kole. Cílem celého projektu je motivovat co nejvíce lidí, aby po městě používali jakoukoli bezmotorovou formu dopravy, a tím zlepšili nejen svoji fyzickou kondici, náladu a vztah s kolegy, ale také přispěli k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu. Informovala o tom mluvčí města Romana Macová.

Brno: Mistrovství světa superbiků se vrací

Foto archiv

- Brno | Pro fanoušky motocyklového sportu nemůže být sezóna 2018 na Masarykově okruhu zajímavější. K tradiční Grand Prix České republiky se po šesti letech přidává závod Mistrovství světa superbiků. Ani příznivci automobilových závodů nepřijdou zkrátka – chybět nebude tradiční podnik Masaryk Racing Days, v červenci dráhu ovládne týdenní Ferrari Challenge.

Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem zpestří nová appka

Foto archiv

- Ústí nad Labem | Na sever Čech letos ti nejlepší světoví vytrvalci zavítají v rámci Mattoni 1/2Maraton už poosmé a opět se pokusí překonat hodinovou hranici i rekord závodu.
V Ústí se zkrátka v sobotu 15. září poběží hodně rychle! Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem se od svého prvního ročníku v roce 2011 v posledních letech zařadil mezi vůbec ty nejrychlejší na světě a organizátoři věří, že i letošní ročník závodu přinese rekordní časy.

Nadace ČEZ i letos podporuje přípravu handicapovaných sportovců

Foto archiv

- Praha – Nejlepší handicapovaní sportovci, zástupci Českého paralympijského výboru a jeho partneři se sešli na konci února v pražském Top Hotelu u příležitosti vyhlášení výsledků ankety Sportovec roku ČR 2017. Stejně jako v loňském roce i letos český paralympijský tým podporuje Nadace ČEZ, a to jedním milionem korun.

Program vítání olympioniků na Staroměstském náměstí

Foto archiv

- Praha | Praha dnes slavnostně přivítá olympioniky na Staroměstském náměstí. Program začne v 15 hodin a plánovaný je do 19 hodin. Rozdělen bude do dvou částí. První bude věnovaná historickým úspěchům České republiky na různých olympijských hrách. Druhá část, ve které se objeví naši olympionici, se zaměří na letošní olympiádu. V programu nebudou chybět ani soutěže, či hudební vystoupení. Odpolednem budou provázet moderátoři Libor Bouček a Martin Hájek.

Strana výpisu

5 ...