Sport - Český Metropol

Sport

Benešov má největší workoutové hřiště na světě

foto archiv

- Benešov | Ve středočeském Benešově vzniklo hřiště, které nemá obdoby. Je totiž největší na světě. Hřiště, které vybudovala společnost RVL13, vzniklo díky městu Benešov.

Kraj poskytne dotace na budování dálkových a navazujících cyklotras

foto archiv

- Hradec Králové | Vznik nových dálkových a na ně navazujících cyklotras v Královéhradeckém kraji má podpořit 6 745 400 korun z krajského rozpočtu. Podělit by se o ně mělo devět žadatelů. Hodnota všech projektů je téměř 20 milionů korun. Přidělení dotací musí ještě schválit Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na zářijovém zasedání.

Centropol zve na boxerskou událost světového formátu

foto archiv

- Ústí nad Labem | V sobotu večer, 22. září, se ve sportovní hale Sluneta v Ústí nad Labem odehraje boxerská událost, jakou Česká republika ještě neměla čest hostit.

Nový sčítač chodců a cyklistů v Podolí zmapuje potřeby bezmotorové dopravy

foto archiv

- Praha | Čtyři sady čísel problikávají na displeji nového dvoumetrového totemu na Podolském nábřeží. Zobrazují, kolik chodců a cyklistů tudy prošlo nebo projelo za den i za rok. Tyto informace poslouží při plánování budoucích investičních plánů pro bezmotorovou dopravu. Slavnostní spuštění nového sčítače se uskutečnilo při příležitosti Evropského týdne mobility, který upozorňuje na přednosti šetrných způsobů dopravy.

Premiérový Miladatlon přilákal téměř dvě stovky závodníků

foto archiv

- Ústí nad Labem | Jezero Milada hostilo první ročník terénního triatlonu a kvadriatlonu. Ve vodě i na suchu předvedly své sportovní výkony téměř dvě stovky účastníků. Závody se mimo jiné konaly pod záštitou 1. náměstka hejtmana Martina Kliky.

Ústečtí fotbalisté řeší schodek v rozpočtu, přesto válejí

foto archiv

- Ústečtí fotbalisté řeší schodek v rozpočtu, přesto válejí

Ústí nad Labem | Výpadek několik asponzorů způsobil výpadek v rozpočtu druholigových fotbalistů FK Ústí nad Labem v částce přesahující 4,3 milionu korun. Tým, který se loni na poslední chvíli zachránil ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži, přesto začal nový ročník nad očekávání skvěle a v současné době se pohybuje na postupové pozici do 1. ligy.

Skvělá bronzová jízda Jakuba Kornfeila

foto Honza Král

- Brno | Jedenáct let čekali fanoušci na pódiové umístění českého závodníka při Grand Prix České republiky. To utnul Jakub Kornfeil, který v letošním domácím závodě třídy Moto3 podal velmi dobrý výkon a cílovou rovinkou projel jako třetí v pořadí. Kornfeil tak navázal na skvělou sobotní kvalifikaci, kterou dokázal vůbec jako první český pilot v Brně vyhrát.

Monster Energy Grand Prix České republiky 2018

foto archiv

- Brno | Tři čeští jezdci se v rámci Monster Energy Grand Prix České republiky 2018 (3. – 5. srpna 2018) postaví na start ve svých třídách. Začátek druhé poloviny sezóny šampionátu MotoGP přinese kromě očekávané bitvy o vítězství v brněnském závodě také jedno velké loučení. Pro Daniho Pedrosu je letošní sezóna poslední v Mistrovství světa silničních motocyklů. Fanoušci tak mají poslední možnost vidět španělského pilota závodit na Masarykově okruhu.

Memoriál Františka Hrdličky vyhrál německý Magdeburg

foto archiv

- Teplice | Na počest dlouholetého funkcionáře FK Teplice se konal v lázeňském městě Memoriál Františka Hrdličky. Fotbalového turnaje v kategorii U19 se zúčastnily jak tuzemské, tak i slovenské, polské či německé kluby.

Labe aréna se pyšní moderním tréninkovým centrem ve Štětí

foto archiv

- Štětí | Pouhé dva kilometry od račické Labe arény vzniklo ze staré loděnice ve Štětí moderní tréninkové centrum. Ústecký kraj podpořil výstavbu objektu částkou 60 milionů korun. Právě v těchto dnech už v areálu trénuje reprezentace na srpnové juniorské mistrovství světa ve veslování.

Tepličtí fotbalisté budou usilovat o první šestku

foto top

- Teplice | Umístění v první šestičlenné skupině hrající o titul a úspěch v domácím poháru – to jsou předsezonní cíle fotbalistů FK Teplice. Uvedl to ředitel klubu Petr Hynek s tím, že klub je pro tuto sezonu finančně zajištěn, rozpočet činí 80 milionů korun.

Strana výpisu

5 ...