Krimi - Český Metropol

Krimi

Vlak na koridoru u Pardubic usmrtil člověka, provoz byl přes hodinu přerušen

20. prosince 2021 - Rychlík dnes ráno srazil u Pardubic člověka, který následkům zranění podlehl. Provoz na železničním koridoru z Čech na Moravu v místě nehody byl poté zhruba hodinu a půl přerušen, v 10:00 byl částečně obnoven. Vyplynulo to z vyjádření policejní mluvčí Dity Holečkové a informací na webu Českých drah.

Lidé si u inspekce před Vánoci stěžují hlavně na internetové přeprodejce zboží

17. prosince 2021 - Česká obchodní inspekce (ČOI) v předvánočním období eviduje zvýšený počet stížností od zákazníků internetových obchodů. Běžně inspekce dostává 16 stížností či spotřebitelských podání na e-shopy denně, v posledním týdnu je to ale dvojnásobek. Drtivá většina spotřebitelů si stěžuje na takzvané nákupní galerie. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

V kauze IT zakázek soud vyslechnul přes sto svědků, pokračovat bude v únoru

17. prosince 2021 - Celkem 116 svědků již vyslechnul olomoucký krajský soud během projednávání rozsáhlého případu údajně zmanipulovaných 13 veřejných zakázek na informační systémy se škodou zhruba čtvrt miliardy korun. Obžalobě čelí 24 lidí a firmy Tesco SW a Eunice Consulting. Soud do konce tohoto roku nařídil 32 jednání, podařilo se mu nakonec skončit dřív. V projednávání kauzy bude pokračovat od února, řekl ČTK soudce Petr Sušil.

Kauza údajných machinací ROP Severozápad pokračuje u soudu výslechy obžalovaných

16. prosince 2021 - U soudu v Litoměřicích dnes pokračuje hlavní líčení v případu údajných machinací při rozdělování dotací v ROP Severozápad. Na plánu jsou výslechy dalších obžalovaných, poté bude soud odročen. Do soudní síně se státní zástupce, obžalovaní a obhájci vrátí na konci prvního čtvrtletí příštího roku.

Policie obvinila čtyři lidi z nedovoleného ozbrojování

15. prosince 2021 - Policisté obvinili čtyři lidi, kteří podle nich nelegálně pořizovali sobě i dalším lidem zbraně. ČTK o tom dnes v tiskové zprávě informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Při domovních prohlídkách vyšetřovatelé zajistili desítky zbraní. Obviněným hrozí za nedovolené ozbrojování až osmileté vězení.

Žena z Uherskohradišťska prodala otcovy pozemky bez jeho vědomí, hrozí jí 5 let

14. prosince 2021 - Žena z Uherskohradišťska prodala podle policie otcovy pozemky bez jeho vědomí a protiprávně si tak přišla na stovky tisíc korun. Kriminalisté pětadvacetiletou ženu obvinili z podvodu a z padělání a pozměnění veřejné listiny. Hrozí jí až pětileté vězení, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Milena Šabatová.

Při dopravní nehodě na Prachaticku zahynula osmnáctiletá spolujezdkyně

Ilustrační foto

12. prosince 2021 - Při dopravní nehodě u Strunkovic nad Blanicí na Prachaticku dnes večer zemřela osmnáctiletá dívka. Jako spolujezdkyně po čelním střetu s jiným autem podlehla těžkým zraněním. Další dva muži utrpěli při havárii zranění. Policie o nehodě informovala na svém webu.

ČSÚ loni zaznamenal 1224 sebevražd, je to druhý nejnižší počet za 144 let

9. prosince 2021 - Celkem 1224 lidí loni úmyslně ukončilo svůj život. Ve srovnání s předcovidovým rokem 2019 tak bylo sebevražd o tři procenta víc. Celkově je to ale druhý nejnižší počet za 144 let, co jsou údaje k dispozici. Data dnes na tiskové konferenci zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). I přes pokles počtu je Česko v sebevražednosti nad průměrem EU. Mnohem častěji si na život sahají muži než ženy.

Soud opět projedná případ bývalého hokejisty Čechmánka obžalovaného z podvodu

8. prosince 2021 - Zlínský krajský soud dnes začne znovu projednávat případ bývalého hokejového reprezentanta Romana Čechmánka. který se podle obžaloby při svém neúspěšném podnikání dopustil podvodu se škodou přesahující 15 milionů korun

Policie obvinila ženu z vraždy dítěte, se kterým se chtěla utopit u Vodňan

7. prosince 2021 - Policie obvinila ženu z Vodňan na Strakonicku z pokusu o vraždu dítěte, se kterým se chtěla ve středu utopit v řece Blanici. Hrozí jí za to 18 let ve vězení. Dítě stále zůstává ve vážném stavu v pražské nemocnici. Novinářům to dnes řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Dva roky ve vězení stráví Ústečan známý z dokumentu V síti o zneužívání dětí

6. prosince 2021 - Odvolací krajský soud se ztotožnil s rozsudkem okresního soudu, který Martinu Konopáskovi uložil nepodmíněný dvouletý trest, soud opravil pouze formální chybu. Rozsudek je pravomocný, možné je podat pouze dovolání. Muž kontaktoval přes sociální sítě protagonistky filmu, které se vydávaly za dvanáctileté, a žádal je, aby se svlékly nebo mu zaslaly intimní fotografie.

Strana výpisu

3 ...