Dva muži v Brně nutili lidi k výběru z bankomatů, k soudu jdou pro loupež - Krimi - Český Metropol

Krimi

Dva muži v Brně nutili lidi k výběru z bankomatů, k soudu jdou pro loupež

Ilustrační fotografie

2. května 2022, 10.45 | Brno 2. května (ČTK) - Až desetitisíce korun nutili své oběti vybírat z bankomatů dva muži v Brně, uvedl dnes státní zástupce. O peníze je pak obrali. Oběti si vybírali na parkovištích u obchodních domů. Útočili i na zdravotně postižené. Státní zástupce z Městského státního zastupitelství v Brně na ně podal obžalobu pro zvlášť závažný zločin loupeže. U soudu jim hrozí až desetileté vězení. Městské státní zastupitelství o tom dnes informovalo na webu. Oba podezřelí jsou ve vazbě.

 

Podezřelí si podle státního zástupce na parkovištích u obchodních domů vždy vyhlédli vhodnou oběť, které se pak zeptali třeba na cestu nebo žádali o peníze na návrat domů. Potom okrádanému navzdory jeho nesouhlasu vnutili nějaké nekvalitní zboží nulové hodnoty - třeba tak, že mu ho hodili do auta.

 

"Následně po poškozených vyžadovali nejprve blíže neurčenou finanční kompenzaci s tím, že během debaty o její výši jeden z pachatelů zabavil poškozeného a druhý mu v mezidobí jejich vozidlem zablokoval výjezd z místa, kde poškozený parkoval," stojí na webu zastupitelství.

 

Na člověka pak začali vyvíjet slovní tlak a působili i fyzickou převahou. "Takto přiměli poškozené k výběru finanční hotovosti z bankomatů, mnohdy i ve výši desetitisíců korun," uvedlo zastupitelství.

 

Poškozené nezřídka taky přiměli, aby na benzinové stanici zaplatili jejich útratu za benzin a cigarety. Jeden z podezřelých si k oběti přisedl do auta a pohrůžkami ji přinutil následovat vůz svého komplice.


"Takto se pachatelé neštítili zaútočit i na osoby zdravotně postižené, přičemž je s podivem, že tato jejich činnost nevzbudila adekvátní pozornost u ostatních nakupujících," stojí na webu státního zastupitelství. Žalobce to přičetl tomu, že pachatelé byli sehraní a jejich oběti se bály upoutávat pozornost. Státní zástupce nevyloučil, že oba muži se stejných činů dopouštěli i jinde v Česku.

 

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Krimi  

 » Kraje  

 » Kraje  » Jihomoravský