Muž z Brněnska jezdil do Polska pro léky na výrobu pervitinu, vydělal 1,5 mil. - Krimi - Český Metropol

Krimi

Muž z Brněnska jezdil do Polska pro léky na výrobu pervitinu, vydělal 1,5 mil.

Ilustrační fotografie

30. dubna 2022, 11.40 | Brno 29. dubna (ČTK) - Jedenatřicetiletý muž z Brněnska jezdil podle policie každý týden do Polska pro léky, ze kterých následně vyráběl pervitin. Prodejem drogy si pak podle policie vydělal přes 1,5 milionu korun. Policisté jej z prodeje drog obvinili, stejně tak i jeho dva komplice. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Bohumil Malášek.

 

Do Polska jezdil muž podle policie přinejmenším od loňského října. V předchozích dnech ale cestoval na sever podle Maláška na dlouhou dobu naposledy. Při zpáteční cestě si na něj totiž policisté večer v Tetčicích na Brněnsku počkali. Ve voze, který řídila čtyřiatřicetiletá žena, přitom cestovalo mimo jiné i její osmiměsíční dítě.


"Kriminalisté ve vozidle objevili očekávané. Vedle potřeb pro výrovu pervitinu i kanystr s tekutinou. V ní už muž, který ještě nebyl trestaný, během jízdy rozpouštěl v zahraničí získané léky, za které zaplatil v přepočtu 50.000 korun. Roztok chtěl okamžitě po příjezdu domů použít k výrobě drogy," uvedl mluvčí.

 

Při prohlídce automobilu policisté také zajistili téměř 300.000 korun a dva a půl gramu pervitinu. Zakázanou látku muž vyráběl podle policie obvykle každý týden a tímto způsobem jí získával 50 až 100 gramů.

 

Pervitin muž podle policistů prodával převážně dalším lidem. Droga podle nich sloužila i jako odměna pro řidiče, kteří muže do Polska pro základní výrobní suroviny vozili. Kromě čtyřiatřicetileté ženy zadržené v autě to byl i její o tři roky mladší druh.


"Kriminalisté u všech provedli domovní prohlídky. Při nich zajistili vedle dalšího pervitinu i marihuanu a dalších 60.000 korun v hotovosti. Zajistili také dva osobní automobily," uvedl mluvčí. Muže vyrábějící drogu i jeho dva komplice kriminalisté stíhají pro nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

 

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Krimi  

 » Kraje  

 » Kraje  » Jihomoravský