Zvířata - Český Metropol

Zvířata

Australští paleontologové objevili tři nové druhy dinosaurů

Ikona

3. července 2009 - WINTON | Australští paleontologové tvrdí, že při zkoumání fosilií nalezených ve státě Queensland objevili tři nové druhy dinosaurů. V pátek o tom informuje BBC. Jeden z nově objevených druhů byl predátor se třemi velkými drápy na končetinách. Další dva dinosauři byli býložravci – jeden byl vysoký a připomínal žirafu, druhý naopak hrocha.

Liberecká zoo připravila na první prázdninový měsíc tři mimořádné programy

Ikona

30. června 2009 - LIBEREC | Workshop ve hře na australský hudební nástroj didgeridoo, promítání filmu a noční adventury pro děti připravila na červenec liberecká zoo. Její mluvčí Ivan Langr řekl v úterý, že, první akce se uskuteční v Krajské knihovně v rámci projektu Leporelohra, ostatní v zoo.

Zoopark v Chomutově připravil pro žáky a studenty dárek za vysvědčení

Ikona

30. června 2009 - CHOMUTOV | Podkrušnohorský zoopark v Chomutově připravil pro žáky a studenty základních a středních škol malý dárek v podobě volného vstupu do areálu. V úterý o tom informovala Martina Pelcová z oddělení propagace zooparku

Pražská zoologická zahrada otevře v sobotu novou rozhlednu

Ikona

11. června 2009 - PRAHA | Pražská zoologická zahrada nabídne od soboty návštěvníkům unikátní pohledy z nové rozhledny Obora. Dřevěná věž je replikou rozhledny, která kdysi stála na hoře Smrk v Jizerských horách, informoval ve čtvrtek mluvčí zoo Vít Kahle.

Liberecká zoo oslaví 15 let od založení prvního chovu bílých tygrů

Ikona

3. června 2009 - LIBEREC | Speciálně laděný Den bílého tygra připravila na sobotu 6. června liberecká zoo. Její mluvčí Ivan Langr řekl ve středu agentuře Mediafax, že zábavným programem od 10 hodin do 14 hodin připomenou všem návštěvníkům patnácté výročí založení prvního chovu bílých tygrů v liberecké zoo.

Pražská zoo v sobotu otevře novou expozici pro lachtany

Ikona

21. května 2009 - PRAHA | Pražská zoologická zahrada otevře svou novou expozici pro lachtany jihoafrické již 23. května. Celkem pět lachtanů se nastěhuje do nového venkovního bazénu s uměle vybudovaným mořským břehem, uvedl ve čtvrtek mluvčí Zoo Praha Vít Kahle. Lachtani nebyli v pražské zoo k vidění od února 2008.

V chomutovském zooparku se narodila losí dvojčata

Ikona

21. května 2009 - CHOMUTOV | Losí dvojčata jsou nejčerstvějším přírůstkem v Podkrušnohorském zooparku Chomutov. Ve čtvrtek o tom informovala Martina Pelcová, vedoucí oddělení propagace zooparku. „Dvojčata přišla na svět minulý týden v úterý, jsou zdravá a po týdnu života se mají k světu,“ řekla agentuře Mediafax Pelcová s tím, že jejich matkou je desetiletá samice Alenka. Otcem potom mladý los Atila, který přišel do zooparku ze zoologické zahrady v rakouském Innsbrucku v roce 2006.

Chov koně Převalského se rozrostl o další přírůstek

Ikona

19. května 2009 - PRAHA | Chov koně Převalského se rozrostl o další přírůstek, když se v záložním chovu pražské zoo ve Slatiňanech narodilo nové hříbě. Matka s mládětem zatím zůstane ve ve Slatiňanech, jejich přesun do zoo zatím neplánujeme, informovala v úterý Veronika Běhávková ze Zoo Praha.

Na chráněná zvířata čeká past – od politiků

Ikona

18. května 2009 - PRAHA | Získat povolení k odstřelu rysa nebo vydry by mohlo být v budoucnu překvapivě snadné. Stačilo by jednoduché zdůvodnění: žerou příliš mnoho srnek nebo ryb, takové opatření by mohly přinést pozměňovací návrhy k novele zákona na ochranu přírody, uvádějí v úterním vydání Hospodářské noviny (HN).

Ve slovenských lesích běhá zatoulaný tygr

Ikona

14. května 2009 - RUŽOMBEROK | Medvědi ve slovenských lesích - to není nic neobvyklého, teď se tam však potuluje tygr. Píše o tom ve čtvrtek deník Pravda. Zatoulanou šelmu viděli dva svědci - Tomáš Pokorný a Eugen Lacko. Spatřili ji nezávisle na sobě v neděli v oblasti dolního Liptova a Oravy. Stopy po šelmě, kterou žádný chovatel nepostrádá, se však ztratily.

Myslivci chtějí zřídit v lesích psí zóny

Ikona

12. května 2009 - PRAHA | Myslivci chtějí vyjít vstříc pejskařům a zároveň zabránit volnému pobíhání psů po loveckých honitbách. Z vybraných částí lesů, především v blízkosti měst, by se měly stát zóny pro psy, píší ve středečním vydání Lidové noviny.

Strana výpisu

... 51