Zvířata - Český Metropol

Zvířata

V Písku se uskuteční koncert na podporu týraných a opuštěných zvířat

Ikona

29. března 2010 - PÍSEK | Benefiční koncert na podporu týraných, zraněných a opuštěných zvířat, se uskuteční v pondělí v kostele Svaté Trojice v Písku. Akce se uskuteční v rámci projektu Podej tlapku, který nedávno zahájil svou činnost a v jehož komisi je řada regionálních osobností. Sdružení, které před časem zahájilo činnost, založilo také svůj účet, na který mohou lidé dobrovolně přispívat.

Pražská zoo zahajuje novou kampaň s názvem Nechme dravce žít

Ikona

24. března 2010 - PRAHA | Pražská zoo startuje 3. dubna novou kampaň na podporu chovu některých druhů zvířat nazvanou Nechme dravce žít. Předešlá Nechme šelmy žít, kterou se Zoo Praha přihlásila k European Carnivore Campaign Living Together, byla natolik úspěšná, že za ni zoo získala mezinárodní zlatý certifikát. Certifikát udílí Evropská asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) za shromáždění více než 10 tisíc eur.

Na střední Moravu přiletěli první čápi

Ikona

24. března 2010 - PŘEROV | Přílet prvních čápů bílých na střední Moravu zaznamenali členové Moravského ornitologického spolku Přerov. Ve středu o tom informoval místopředseda této organizace Jiří Šafránek. “Jako první se objevil čáp v Záhlinicích na Kroměřížsku,” uvedl Šafránek. Čápi zde hnízdí již řadu let na komíně hostince s přiléhavým názvem U Čápa. Poté se objevila skupina sedmi čápů bílých na Olomoucku u Dubu nad Moravou.

Agresivní včely napadly nigerskou vesnici, 40 vesničanů skončilo v nemocnici

Ikona

23. března 2010 - NIAMEY | Tisíce rozzuřených včel napadly vesnici Deke-Garka na jihozápadě Nigeru. Více než 40 vesničanů včetně 14 dětí skončilo v nemocnici, včely ubodaly i dobytek, informuje v úterý deník The Daily Telegraph. Včely měly své hnízdo na větvi jednoho ze stromů u vesnice po více než 50 let. Silný poryv větru ho ale shodil a včely zaútočily na obyvatele vesnice. Vesničané v panice utekli do buše a i několik hodin po útoku se báli jít zpět do svých domovů.

Projekt podejtlapku.cz

Ikona

15. března 2010 - PÍSEK | V minulém týdnu byl uveden do života nový projekt Ekologického centra Elektrárny královského města Písku, o.p.s. nazvaný Podej tlapku. V tomto projektu hodlá zmíněné Ekocentrum za podpory veřejnosti pomáhat zvířatům, která jsou odkázána na lidskou pomoc. Jedná se především o zvířata jak v útulcích, tak i ta, jejichž majitelé se o ně z různých příčin již nadále nemohou sami postarat, popřípadě jim zajistit potřebnou zdravotní péči.

V čínské ZOO během tří měsíců zemřelo hlady 11 tygrů

Ikona

12. března 2010 - PEKING | V zoologické zahradě na severovýchodě Číny zemřelo za poslední tři měsíce hlady 11 tygrů ussurijských, informuje v pátek francouzský deník Le Figaro s odvoláním na čínská média. Ošetřovatelé zvířata krmili pouze kuřecími kostmi, protože nemají peníze na jinou potravu. "Všech 11 tygrů zemřelo v důsledku podvýživy," vysvětlil zástupce ředitele čínského Úřadu na ochranu divokých zvířat v Šen-jang v provincii Liao-ning.

Pražská zoo má dva nové přírůstky levharta obláčkového

Ikona

11. března 2010 - PRAHA | Samice levharta obláčkového Buri přivedla na svět v pražské zoo dvě mláďata. Chovatelům se tak podařilo již popáté rozmnožit druh vedený v Červené knize IUCN v kategorii zranitelný, informovala zoo. "Porod proběhl bez komplikací. Samice se o potomky začala ihned starat," popsal událost kurátor savců Pavel Brandl s tím, že chovatelé nyní hlídají mláďata prostřednictvím kamery, protože nechtějí narušit přirozené vytváření sociálních vazeb.

Oblíbený tygr Semjon z královédvorské zoo zemřel

Ikona

12. února 2010 - DVŮR KRÁLOVÉ | V Zoo Dvůr Králové zemřel oblíbený tygr Semjon. Vedení zoo rozhodlo o definitivním uspání samce tygra ussurijského Semjona, informují webové stránky zoologické zahrady ve Dvoře Králové. Semjon měl těžké poškození ledvin, neslučitelné se životem. Rozhodnutí předcházelo podrobné lékařské vyšetření, včetně ultrazvuku a rentgenu, které provedli veterináři Jiří Váhala a Lukáš Pavlačík.

Mečoun probodl potrubí s ropou, ochromil plošinu a zastavil tankery

Ikona

2. února 2010 - LONDÝN | Mečoun propíchl potrubí, kterým se přivádí ropa na plošinu plovoucí v Atlantiku u angolských břehů. Kuriózní případ popisuje v úterý agentura Reuters. "Byla to vyšší moc. Potrubí poškodil mečoun," sdělil jeden z byznysmanů, který obchoduje s ropou z plošiny. Mečoun poškodil potrubí natolik, že plošina, která patří francouzskému koncernu Total, zůstala tři dny mimo provoz.

Ptákem roku 2010 je kukačka, rozhodli ornitologové

Ikona

2. února 2010 - PRAHA | Titul Ptáka roku 2010 získal posel jara, kukačka obecná, jejíž návrat na území Česka za pár let nemusí být samozřejmostí, řekl v úterý ředitel České společnosti ornitologické (ČSO) Zdeněk Vermouzek Kukačka je široce známý druh, který neodmyslitelně patří k české a moravské krajině. "Kukačka navíc v letošním mezinárodním roce biodiverzity ukazuje, že každý druh je v přírodě nezastupitelný.

V zimovišti vodních ptáků na řece Berounce v Plzni je hodně živo, přilétlo mnoho cizinců

Ikona

27. ledna 2010 - PLZEŇ | Velmi rušno je v těchto dnech na velkém zimovišti vodního ptactva na okraji Plzně poblíž kostela sv. Jiří. Na nezamrzlé řece Berounce tam zimuje několik stovek vodních ptáků, kde převládají hlavně kachny, informoval šéf záchranné stanice živočichů Karel Makoň. "V zimovišti jsou nyní početná hejna divokých kachen, labutí velkých, kormoránů velkých, morčáků velkých a dalších druhů vodních ptáků.

Strana výpisu

... 46