Zvířata - Český Metropol

Zvířata

Do zlínské zoo zavítají dnes sokolníci

Ikona

16. srpna 2009 - ZLÍN | Návštěvu zlínské zoo zpestří v neděli sokolníci, kteří se návštěvníkům představí se svými létajícími dravci. V neděli dopoledne o tom informovala mluvčí zoo Romana Bujáčková. Sokolníci docházejí do zoo pravidelně po celé prázdniny, a to vždy jednou za dva týdny během víkendů.

Přemnožily se vosy, jsou agresivnější a mají prudší jed

Ikona

7. srpna 2009 - PRAHA | V letošním roce se přemnožily vosy, jsou agresivnější a mají prudší jed. Podle pátečního článku na idnes.cz se kvůli vosímu bodnutí zvýšil počet zásahů zdravotníků, hasičů i specialistů na likvidaci hmyzu. Za větší agresivitou a jedovatostí vos mohou být chemické postřiky na polích, kde hmyz sbírá potravu, řekl idnesu zoolog Václav Marc.

V červenci přišlo do pražské zoo téměř 194 tisíc lidí

Ikona

4. srpna 2009 - PRAHA | Téměř 194 tisíc návštěvníků se přišlo v červenci podívat do pražské zoologické zahrady, neodradilo je ani deštivé červencové počasí. Od ledna letošního roku navštívilo zahradu 788 tisíc lidí, je to druhá největší návštěvnost zoo za toto období, uvedl v úterý mluvčí Zoo Praha Vít Kahle.

Zvířecích sirotků v českých útulcích přibývá kvůli krizi

Ikona

28. července 2009 - PRAHA | Zvířecí útulku jsou v poslední době přeplněné, na vině je ekonomická krize. Za loňský rok skončilo v útulcích o 100 zvířat více než v roce 2007, uvedla v úterý Lenka Čápová, vedoucí Centra pro zvířata v nouzi Archa při Zoo Liberec.

Olomoucká zoo představila první odchov zoborožců šedolících, tito ptáci se zazdívají

Ikona

24. července 2009 - OLOMOUC | Olomoucká zoologická zahrada na Svatém Kopečku v pátek představila první odchov zoborožců šedolících nejen v Olomouci, ale i v rámci zoologických zahrad celé České republiky. Zhruba 60 až 70 centimetrů vysocí ptáci žijí v pobřežních a horských lesích Etiopie, Súdánu, Keni, Tanzanie a Zimbabwe.

Liberecká zoo zůstala po kalamitě uzavřená

Ikona

24. července 2009 - LIBEREC | V pátek dopoledne postihla libereckou zoo dočasná uzavírka kvůli odstraňování následků meteorologické kalamity. Mluvčí zoo Ivan Langr uvedl, že uzavírka možná potrvá celý den. „V areálu zoologické zahrady popadala řada stromů, které poničily expozice a výběhy velbloudů dvouhrbých, poníků, zeber a buvolců

V Ostravě přibudou plochy pro volný pohyb psů

Ikona

22. července 2009 - OSTRAVA | Ostrava by mohla mít dalších deset prostranství, kde by psi mohli pobíhat bez vodítek a náhubků. Ve městě by jich poté už bylo pětadvacet, řekl ve středu primátor Petr Kajnar (ČSSD). "Další plochy, kde se mohou volně pohybovat psi, navrhovali obyvatelé i obvody.

Samice nosorožce ze zoo ve Dvoře Králové může pomoci k rozmnožení druhu

Ikona

20. července 2009 - DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM Samice nosorožce tuponosého Nabire ze zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem může i přes nádorové onemocnění být dárkyní vajíček pro budoucí případné mimoděložní oplodnění. Vyšetření potvrdilo, že druhý vaječník je zdravý, řekla v pondělí mluvčí zoo Jana Myslivečková

Liberecká záchranná stanice Archa vypustila do přírody dvanáct poštolek

Ikona

20. července 2009 - LIBEREC | Pracovníci záchranné stanice zvířat Archa při liberecké zoo vypustili v pondělí dvanáct poštolek do volné přírody. Její vedoucí Lenka Čápová řekla agentuře Mediafax, že za tři roky existence Archy navrátili do přírody šest desítek opeřenců

Vysokoškoláci mohou do pražské zoo v pondělí zdarma

Ikona

12. července 2009 - PRAHA | Všichni studenti vysokých škol se v pondělí mohou podívat do pražské zoo v Troji zcela zadarmo, stačí jim k tomu pouze předložit index. Vyplývá to z oznámení zveřejněného na stránkách zoologické zahrady.

I letos nabídne královédvorská zoo večerní projížďky po safari

9. července 2009 - DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM | Pro všechny návštěvníky, kteří se chtějí vydat do Afriky bez opuštění Česka, nabízí i v letošním roce zoo ve Dvoře Králové nad Labem večerní projížďky po safari. V letošním roce slavíme již 20. výročí, řekla ve čtvrtek mluvčí zoo Jana Myslivečková.

Strana výpisu

... 49