Zvířata - Český Metropol

Zvířata

Armáda utracení psů hájí, zároveň ale řeší stížnost

Ikona

11. srpna 2010 - PRAHA | Armáda má jasno: to, že její veterináři utratili dva zdravé psy, které si vojáci přivezli z mise v aghánském Lógaru do Česka, je v pořádku. Případ rozebírá deník na první straně středečního vydání. Přesto ale už začala řešit stížnost, kterou na ministerstvo obrany podali majitelé psů a Nadace pro ochranu zvířat. "Případ prošetřuje inspekce generálního štábu," potvrdili LN pracovníci tiskového odboru ministerstva.

Katalánský parlament zakázal býčí zápasy

Ikona

28. července 2010 - BARCELONA | Katalánský parlament ve středu zakázal pořádání býčích zápasů. Informoval o tom deník El País. Pro zákaz pořádání tradičních zápasů hlasovalo 68 poslanců, proti bylo 55 poslanců, devět se zdrželo hlasování. Zákon vstoupí v platnost 1. ledna 2012. Parlament se návrhem začal zabývat loni v prosinci na základě petice za zákaz býčích zápasů. Pod tu se podepsalo 180 tisíc lidí, což je o 130 tisíc víc, než je podle španělského zákona potřeba, aby se zákonodárci iniciativou museli zabývat.

Kdy je váš pes ve stresu? Když spí, močí nebo plave?

Ikona

28. července 2010 - VÍDEŇ | Už téměř měsíc platí ve Vídni kontroverzní zákon proti bojovým psům. Jeho dopad je však spíše negativní, stojí ve středečním vydání deníku Mladá fronta Dnes. Útulky jsou plné psů, o kterých si jejich páníčci "přečetli, že jsou nezvladatelní a mohou ubližovat ostatním. A zalekli se testů, kterými s nimi musí projít, aby je mohli chovat. Rakouská média citovala tiskového mluvčího vídeňského útulku pro psy Alexandera Willera:

Rybáři se na Labi opět setkali s táhnoucími lososy

Ikona

27. července 2010 - DĚČÍN | Táhnoucí lososy obecné zpozorovali minulý týden rybáři na dolním Labi. Mluvčí Národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov agentuře Mediafax v úterý sdělil, že se tak potvrzuje úspěšnost programu vysazování lososů do největší české řeky. „Členové Českého rybářského svazu zaznamenali na soutoku Labe s Bílinou v Ústí dospělého lososa velikého asi osmdesát centimetrů. O několik dní dříve byl spatřen zhruba sedmdesáticentimetrový losos v Děčíně u ústí Ploučnice.

Venčení psa z útulku neudělá radost jen zvířeti, pomůže i člověku

Ikona

22. července 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Psům v útulcích nemusí lidé pouze dovážet pamlsky, hračky nebo finančně podporovat chod jejich dočasného útočiště. V některých útulcích lze psa chodit i pravidelně venčit, čímž si zájemce pomůže i k lepší postavě a zdravotnímu stavu, řekla ve čtvrtek novinářům Eva Hodek z Nadace na ochranu zvířat. "Je dokázáno, že venčení psů dokáže předejít kardiovaskulárním onemocněním a pomáhá i v boji s obezitou.

Orlosupa z pražské zoo vypustili ve švýcarských Alpách

Ikona

15. června 2010 - PRAHA | Evropské zoologické zahrady vypustili v neděli tři orlosupi ve švýcarských Alpách, byla mezi nimi i mladá samička Kira ze Zoo Praha, informovala v úterý tisková mluvčí Jana Ptačinská Jirátová. Vypuštění má přispět k rozmnožení téměř vyhubeného dravce ve volné přírodě. "Mláďata orlosupů bradatých se vysazují na umělé hnízdní niky v páru nebo v trojici proto, aby se lépe socializovala," vysvětlil Antonín Vaidl, kurátor ptáků pražské zoo.

Krokodýlové urazí stovky kilometrů surfováním po vlnách, zjistili australští vědci

Ikona

8. června 2010 - BRISBANE | Australští vědci objevili, že krokodýli mořští jsou schopni urazit stovky kilometrů tím, že surfují na vlnách oceánských proudů. Vědci tak objasnili, proč tento druh krokodýla žije v rozsáhlé oblasti od Thajska až k Austrálii, informuje v úterý server britské televize BBC. Tým vědců z univerzity v Queensland vedený Hamishem Campbellem označil satelitními vysílači 20 krokodýlů žijících v povodí řeky North Kennedy na severu australského státu Queensland.

Gorilí mládě z pražské zoo už má jméno, říká se mu Kiburi

Ikona

30. května 2010 - PRAHA | Třetí mládě gorilí samice Kijivu z pražské zoo slyší od neděle na jméno Kiburi. Informovala o tom mluvčí zahrady Jana Ptačinská Jirátová. Jméno mláděte zveřejnil na slavnostním křtu gorilího samečka jeho kmotr, zpěvák Karel Gott. Přítomna byla i Lucie Bílá, kmotra Tatu. Ten zároveň se křtem totiž slavil své třetí narozeniny. "Nebylo to jednoduché vybrat jedno jméno z několika tisíc návrhů, které nám lidé zaslali prostřednictvím serveru www.pomahamegorilam.cz.

V královédvorské zoo se návštěvníkům otevřel unikátní Safarikemp

Ikona

25. května 2010 - DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM | Unikátní Safarikemp s možností několika typů ubytování se veřejnosti otevřel v úterý v zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku. Lidé v něm mohou pozorovat africká zvířata ve výběhu přímo ze svých příbytků. "Na nápad vybudovat Safarikemp v královédvorské zoo mě před několika lety přivedlo obdobné zařízení, které jsem navštívila v jihoafrickém národním parku Pilanesberg a které mě naprosto fascinovalo.

Velryby a delfíni by měli mít právo na život a svobodu, tvrdí ochranáři

Ikona

24. května 2010 - HELSINKI | Společnost pro ochranu velryb a delfínů (WDCS) tvrdí, že velryby a delfíni by měli mít s ohledem na důkazy o jejich inteligenci právo na život a svobodu. WDCS požadavek na zavedení práv kytovců zdůvodňuje schopností komunikovat a sdružovat se, informuje agentura Reuters. „Tvrdíme, že všichni kytovci mají stejně jako lidé právo na život, svobodu a blaho,“ uvedl na závěr dvoudenní konference o kytovcích, kterou pořádala helsinská univerzita, zástupce WDCS.

Liberecká zoo vypustí do volné přírody v italských Alpách dvanáctého odchovaného orlosupa

Ikona

21. května 2010 - LIBEREC | Zoo Liberec vrátí v neděli do volné přírody další mládě vzácného orlosupa bradatého (Gypaetus barbatus). Mluvčí zoo Ivan Langr řekl v pátek agentuře Mediafax, že dravec se stane v pořadí již dvanáctým vypuštěným orlosupem od roku 2001. „Letošní mládě, narozené 17. února, vypustíme v neděli 23. května v oblasti Argentera v italských Alpách, jen pár kilometrů od hranic s Francií. Z Liberce odjel orlosup se čtyřčlenným doprovodem v pátek 21. května.

Strana výpisu

... 44 ...