Zvířata - Český Metropol

Zvířata

Tučňáci kradou jako straky, odhalil to dokument BBC

- ROSSŮV OSTROV | Nový dokument BBC zachycuje "kriminální" chování tučňáka. Kameraman ho přistihl, jak krade kameny z cizího hnízda a poté si s nimi vylepšuje vlastní hnízdo. BBC na svém webu v pondělí píše, že dvojice Jeff Wilson a Mark Smith na Rossově ostrově v Antarktidě natáčela tučňáky kroužkové.

Focus: V úterý svět oslaví den zvířat

- Světový den zvířat se jako každý rok od roku 1931 slaví 4. října na svátek svatého Františka z Assisi. Nadace na ochranu zvířat uspořádá u této příležitosti v sobotu oslavu v pražském Centrálním parku Pankrác, kde se budou moci návštěvníci podívat na cvičení se psy, informovala v pondělí nadace.

Zahájení oslav 80. výročí pražské zoo přilákalo tisíce návštěvníků, před Trójou byly zácpy

- PRAHA | Před pražskou zoo v Tróji se tvoří zácpy, fronty návštěvníků čekají nejen na parkovišti, ale i u vstupu. Po 11. hodině dopoledne už oslavy 80. výročí zoologické zahrady přilákalo kolem šesti tisíc lidí, informovala mluvčí Zoo Praha Jana Ptačinská Jirátová. „Návštěvníky přilákalo zahájení oslav v 11 hodin.

Zbloudilý tučňák se vydal na plavbu domů do Antarktidy

- NEW YORK | Tučňák, který se proslavil, když jej moře vyplavilo na novozélandské pláži, v neděli začal svoji plavbu domů do Antarktidy. Informuje o tom agentura AFP. Tučňáka, který dostal přezdívku Happy Feet (Šťastná nožka), dovezla loď Tangaroa hluboko do Jižního oceánu nedaleko ostrova Campbell, zhruba 700 kilometrů od Nového Zélandu.

Gorilí slečna Moja se kvůli partnerovi přestěhuje do Španělska

- PRAHA | Gorilí slečna Moja z pražské zoo se chystá změnit v říjnu bydliště a přestěhuje se na sever Španělska, kde bude žít s 25letým samečkem Nikym. Ve čtvrtek to sdělil novinářům ředitel zahrady Miroslav Bobek. "Poprvé jsem Moju viděl, když jí byly tři týdny: na Nový rok 2005. S manželkou a se synem jsme se zvědavě šli podívat na první gorilí mládě narozené v ČR.

Více než tisíc lidí bude v Praze demonstrovat za životy toulavých psů na Slovensku

18. srpna 2011 - PRAHA | Utrácení toulavých psů ve slovenských karanténních stanicích není lhostejné ani českým uživatelům sociální sítě Facebook. Právě prostřednictvím ní se svolávají k demonstraci za životy slovenských psů, která se bude konat podle pozvánky na internetu 24. srpna v Praze-Bubenči ve 14 hodin.

Pitný režim, čerstvý vzduch a stín je lékem na vedra pro domácí mazlíčky, radí veterináři

18. srpna 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Chovatelé musí v horkém počasí věnovat zvýšenou pozornost svým domácím mazlíčkům i hospodářským zvířatům, upozornil ve čtvrtek mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben. Nejdůležitější prý je udržovat zvíře ve stínu, poskytnout mu dostatek vody a větraný prostor.

Toulavé kočky a psy nový občanský zákoník neochrání, bojí se ochránci zvířat

27. července 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Pokud projde legislativním procesem nový občanský zákoník v současném znění , zhorší se postavení ztracených a toulavých zvířat, řekla v úterý Eva Marlene Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat.

Tygřata v ostravské zoo dostala jména Elton, Elvis a Eda

23. července 2011 - OSTRAVA | Jmény Elton, Elvis a Eda pokřtil kmotr v sobotu odpoledne tři tygří mláďata narozená 2. června v ostravské zoologické zahradě. Jména samcům tygra ussurijského vybral sponzor. "Malé tygříky pojmenoval jejich kmotr, multikino CineStar.

Na Šumavě roste počet hnízdících párů sokola stěhovavého

23. července 2011 - VIMPERK | Každoroční monitoring populace sokola stěhovavého (Falco peregrinus) a jeho rozšíření na Šumavě provádějí plzeňští ochránci přírody ve spolupráci se zoology a strážci Správy NP a CHKO Šumava. Za posledních pět let vzrostl jejich počet ze dvou na šest, řekl ornitolog správy parku Tomáš Lorenc.

Záchranná stanice na Havlíčkobrodsku vrací život týraným koním

15. července 2011 - HAVLÍČKŮV BROD | Zachraňují životy koní, léčí je a zbavují strachu. Parta pražských nadšenců z vlastních peněz vybudovala na Vysočině záchrannou stanici pro týrané koně a snaží se ze smutných zvířecích osudů vykřesat alespoň špetku radosti.

Strana výpisu

... 41 ...