Zvířata - Český Metropol

Zvířata

Václavské náměstí v Praze ovládne smuteční pieta za hospodářská zvířata

zdroj: soucitne.cz

- PRAHA | Již potřetí se ve střední části pražského Václavského náměstí uskuteční smuteční happening ke Světovému dni hospodářských zvířat. Prostor se v úterý krátce po 18. hodině rozezvučí pietními proslovy v českém a anglickém jazyce, informovalo sdružení Otevři oči, které akci pořádá.

Do Krkonoš se po 170 letech vrátila smečka vlků

zdroj: mydesktopwallpapers.info

- VRCHLABÍ | Ve východních Krkonoších se pohybuje pětičlenná smečka vlků. Uvedl to ve čtvrtek mluvčí Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) Radek Drahný s tím, že poslední vlk byl v nejvyšších českých horách zastřelen před 170 lety.

Lidé už si adoptovali pět tisíc lososů, podporují tak jejich návrat do českých řek

zdroj: archiv Metropolu

- KRÁSNÁ LÍPA | Už pět tisíc lidí si adoptovalo lososa v rámci unikátního programu, jehož cílem je návrat lososů do českých řek, organizátoři jubileum oslavili vytvořením nových internetových stránek projektu. V úterý o tom informoval mluvčí Národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov.

Focus: Před deseti lety se v pražské zoo odehrál boj o záchranu vzácných zvířat

zdroj: zoo.webpark.cz

- PRAHA | Obrovské materiální škody a sedmnáct lidských životů si vyžádaly ničivé záplavy, které zasáhly ČR před deseti lety. Přesně 14. srpna 2002 udeřily dvě vlny i na pražskou zoo, kde se během několika hodin pod vodou ocitla celá dolní část areálu a odehrál se tam smutný boj o záchranu vzácných zvířat.

Bývalý ošetřovatel Ždánský: Tatu byl jako syn, je to strašné

zdroj: archiv Metropolu

- PRAHA | Velkou bolest cítí Marek Ždánský po tragédii, kdy se v pátek na rozpleteném laně v pražské zoo oběsil pětiletý gorilí samec Tatu. Jeho bývalý ošetřovatel zavzpomínal na svého svěřence, popsal, jestli šlo neštěstí zabránit, a zmínil také možné důsledky úmrtí pro gorilí skupinu.

Při tragické nehodě v ZOO přišel o život Tatu, gorilí sameček

zdroj: archiv Metropolu

- PRAHA | V Zoo Praha dnes 27. 7. zahynul gorilí sameček Tatu. Stalo se tak během jeho hry v malé „ložnici“, kdy rozpletl lano a jeden z pramenů si nešťastně obtočil kolem krku. Vše se událo během pár minut, když chovatelé pracovali v jiné části pavilonu.

Nejohroženějšími savci na světě jsou lemuři

zdroj: crazystudent.blog.cz

- ANTANANARIVO | Mezinárodní svaz ochrany přírody (IUCN) oznámil, že nejohroženějšími savci na světě jsou lemuři, malé opice žijící na Madagaskaru. Informuje o tom agentura AFP. Zástupci IUCN se tento týden na Madagaskaru setkali, aby na konferenci projednali osud 103 druhů lemurů, kteří na ostrově žijí.

Ptačí apokalypsa: V EU za posledních třicet let ubylo na 300 milionů polních ptáků

zdroj: naseptactvo.cz

- ČESKÁ REPUBLIKA | V EU od roku 1980 ubylo na 300 milionů polních ptáků. Informuje o tom ředitel České společnosti ornitologické Zdeněk Vermouzek. "Podle nejnovějších výsledků sčítání ptáků se v Evropské unii stále snižuje početnost běžných ptačích druhů zemědělské krajiny.

Brazílie chce geneticky modifikovanými komáry bojovat s horečkou dengue

zdroj: nature-photogallery.eu

- BRASÍLIA | Brazilské ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že chce zastavit šíření horečky dengue geneticky modifikovanými komáry. Chorobou jen tento rok onemocnělo v celé Brazílii na půl milionu lidí, informuje v úterý agentura AFP.

Děti vyrůstající se psy jsou méně nemocné, tvrdí finská studie

zdroj: pluspets.net

- KUOPIO | Děti vyrůstající v blízkosti psů jsou odolnější proti ušním infekcím a dýchacím onemocněním než ty, které doma nemají domácího mazlíčka. Dospěli k tomu vědci z univerzitní nemocnice ve finském Kuopiu, jejichž studii cituje v pondělí agentura AFP.

U břehů Austrálie záhadně uhynuly desítky vzácných želv

zdroj: wikipedia.org

- SYDNEY | Moře vyplavilo na pláž na severovýchodě Austrálie více než 70 mrtvých karet obrovských. Vědcům se dosud nepodařilo zjistit, proč vzácné želvy v takovém počtu uhynuly, informuje agentura AFP. Mrtvá zvířata se objevila minulý týden v okolí zálivu Upstart nedaleko města Townsville.

Strana výpisu

... 38 ...