Zvířata - Český Metropol

Zvířata

Na Galapágách umřela poslední želva abingdonská

- LONDÝN | Osamělý George, stoletý samec želvy abingdonské, zemřel v národním parku na souostroví Galapágy. Jeho druh tak definitivně vyhynul, informuje v pondělí webový portál stanice BBC. Zaměstnanci parku provedou pitvu, která určí příčinu smrti želvího samce.

Ústecký Útulek Fest baví a vydělává na krmení pro opuštěná zvířata

- ÚSTÍ NAD LABEM | Hudební festival Útulek Fest bude o víkendu v Ústí nad Labem v Trmicích nejen bavit, ale i vydělávat peníze na krmení pro opuštěná zvířata v severočeských útulcích. V pátek o tom informoval spoluzakladatel festivalu Emilio Dvořák.

Japonští velrybáři vyrazili na lov

- TOKIO | Dvě japonské lodě vypluly v pátek do Tichého oceánu na lov velryb. Informuje o tom agentura AFP. Komerční lov velryb zakazuje mezinárodní dohoda z roku 1986. Japonci ji uznávají, avšak tvrdí, že jejich lov je součástí vědeckého výzkumu a na ten se dohoda nevztahuje.

Usmrcování domácích zvířat bude mít jasné podmínky, poslanci chtějí zabránit jejich týrání

- PRAHA | Novelu zákona na ochranu zvířat, která obsahuje jasné podmínky pro usmrcování domácích zvířat nebo pro pokusy na zvířatech, schválili ve středu poslanci. Chtějí tak zabránit zbytečné bolesti a týrání zvířat. "Cílem návrhu je zlepšení ochrany zvířat proti týrání.

Sankce za týrání zvířat by se mohly zpřísnit, návrh pustili poslanci do závěrečného čtení

- PRAHA | Pokuty za týrání zvířete by se mohly zvýšit, policie by navíc mohla při podezření z týrání zvířat vstoupit na soukromý pozemek i bez souhlasu majitele. Počítá s tím novela zákona na ochranu zvířat, kterou ve středu Poslanecká sněmovna propustila do třetího čtení.

Nová vyhláška EU chce zakázat chov některých papoušků a želv

- PRAHA | Brusel hodlá zakázat nebo zlikvidovat některé dovezené exotické druhy zvířat, které dokážou po úniku ze zajetí přežít ve volné přírodě a ohrozit tak původní evropské druhy. Informace přineslo úterní vydání Mladé fronty Dnes. "Španělsko podobný zákaz zavedlo už loni v prosinci a jen u papoušků se týká asi deseti druhů.

Australané zachránili tučňáka Dirka, na kterého útočil žralok i pes

- BRISBANE | Tučňák, kterého výtržníci unesli z australského zábavního parku, ve volné přírodě unikl za spárů psa i čelistí žraloka. Zachránila ho až dvojice, která se procházela na pláži u Brisbane, informuje v pondělí agentura AFP. Příběh začal v sobotu, kdy se tři mladíci vloupali do parku Sea World na australském Zlatém pobřeží u města Brisbane a plavali v bazénu s delfíny.

Natáčení seriálu s Dustinem Hoffmanem zrušili kvůli úmrtí koní

- LOS ANGELES | Úspěšný americký televizní seriál Luck (Štěstí) s Dustinem Hoffmanem a Nickem Noltem končí. Televizní stanice HBO zrušila natáčení dalších dílů kvůli úmrtí třech koní, informuje ve čtvrtek agentura AFP. Filmový štáb nedokázal garantovat bezpečnost zvířat i přes přísná bezpečnostní opatření.

Japonci neulovili ani třetinu plánovaného počtu velryb

- TOKIO | Japonští velrybáři ukončili sezónu. Ulovili v ní méně než třetinu plánovaného počtu kytovců, informuje v pátek agentura AFP. Japonská rybářská agentura oznámila, že velrybáři ulovili 266 kusů plejtváka malého a jednoho plejtváka myšoka. Při zahájení sezóny v prosinci doufali, že uloví 900 kusů.

Orla skalního, vypuštěného v rámci záchranného programu, našli ochránci zastřeleného v Polsku

- BARTOŠOVICE | Celkem osm loveckých broků našli ochránci přírody v těle orla skalního Urbana, kterého vypustili do přírody v červenci loňského roku. Pták ležel zastřelený na polském území pod sněhem, informoval vedoucí Stanice na záchranu volně žijících živočichů v Bartošovicích na Novojičínsku Petr Orel.

Pytláci zabili v Kamerunu dvě stovky slonů

- YAOUNDÉ | Pytláci v národním parku na severu Kamerunu zabili na 200 slonů. Je to třetina místní sloní populace, informuje v sobotu agentura AFP. Mezinárodní fond pro ochranu zvířat (IFAW) uvedl, že volně žijící zvířata zmasakroval gang sudánských pytláků u národním parku Bouba Ndžida u kamerunských hranic s Čadem.

Strana výpisu

... 39 ...