Politika - Český Metropol

Politika

SPD podalo kandidátky v 209 obcích a městech

foto archiv

- Ústí nad Labem/Praha | Hnutí SPD podalo kandidátky v 209 obcích a městech do podzimních komunálních voleb 2018. Kandiduje tak ve všech krajských městech včetně Prahy a v drtivé většině bývalých okresních měst a statutárních měst.

ANO 2011 odevzdalo v Ústí kandidátky

foto ANO

- Ústí nad Labem | Ústí – dynamická metropole v půvabné krajině. Tak zní slogan ústeckých kandidátů ANO 2011 pro komunální volby 2018. Lídrem hnutí je současný krajský zastupitel Mgr. Ing. Petr Nedvědický. Dvojkou na kandidátce je Ing. Eva Fialová, poslankyně za Ústecký kraj.

ODS v Ústí nad Labem zveřejnila kandidátky

foto archiv

- Ústí nad Labem | Oblastní rada ODS v Ústí nad Labem na svém pondělním jednání schválila kandidátní listiny pro podzimní komunální volby do zastupitelstva města Ústí nad Labem a zastupitelstev městských obvodů Střekov, Severní Terasa a Neštěmice. Zároveň byla schválena kandidátka pro zastupitelstvo městského obvodu Ústí nad Labem – město.

Pavel Šedlbauer kandiduje do Senátu

foto archiv

- Teplice | Předseda představenstva Fotbalového klubu Teplice Pavel Šedlbauer dnes představil svůj záměr kandidovat na senátora. O hlasy voličů se bude ucházet v obvodu 32 – Teplice jako nezávislý kandidát navržený stranou TOP 09.

Starosta Litoměřic kandidátem ODS pro senátní volby

foto archiv

- Litoměřice | Na sněmu členů ODS byl zvolen starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč kandidátem ODS pro podzimní senátní volby v senátním obvodu Litoměřicko-Slánsko.
Ladislav Chlupáč se ve svém nominačním projevu zmínil i o tom, co považuje, kromě snahy o co nejlepší kvalitu života obyvatel senátního obvodu, za největší úkol v případné roli senátora. A to obranu demokracie.

Ústecké ANO zvolilo svoji novou předsedkyni

Foto archiv

- Ústí nad Labem | Poslankyně Parlamentu ČR Eva Fialová je v čele vedení oblastní organizace Hnutí ANO v Ústí nad Labem. Rozhodl o tom 28. března oblastní sněm Hnutí ANO, který ji zvolil do funkce předsedkyně oblastní organizace.

Severočeši zveřejnili kandidátku

Foto archiv

- Litoměřice | Hned tři prvenství mají na svém kontě Severočeši – Litoměřice, sdružení nezávislých kandidátů, před podzimními volbami.

Hnutí Čisté Ústí představilo lídry do komunálních voleb

Foto archiv

- Ústí nad Labem | Hnutí Čisté Ústí, které vzniklo počátkem léta 2014 jako protiváha zavedeným politickým stranám, představilo lídry své kandidátky. Hnutí Čisté Ústí se připravuje ucházet o přízeň voličů ve všech čtyřech městských volebních obvodech a ucházet se hodlají rovněž o křesla na magistrátu.

KDU-ČSL představila kandidáty do Senátu

Foto archiv

- Praha | KDU-ČSL po jednání celostátního výboru strany představila prvních pět kandidátů do podzimních senátních voleb. Patří mezi ně předseda lidovců Pavel Bělobrádek nebo bývalý ministr kultury Daniel Herman.

UFO: Volebním lídrem do komunálních voleb je Věra Nechybová

Foto top

- Ústí nad Labem | Jedničkou na kandidátce a lídrem hnutí Ústecké fórum občanů (UFO) pro podzimní komunální volby v příštím roce v Ústí nad Labem je současná primátorka města Věra Nechybová. Ta v komunálních volbách v roce 2014 kandidovala jako nestraník za hnutí ANO 2011, v dubnu 2017 se stala členkou zastupitelů UFO, kde je již i členkou.

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová se vzdala poslaneckého mandátu

zdroj: archiv Metropolu

- Středočeský kraj | Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) dnes oficiálně oznámila, že se vzdává mandátu poslankyně Parlamentu České republiky, jenž získala v parlamentních volbách. „Své rozhodnutí...

Strana výpisu

9 ...