Politika - Český Metropol

Politika

Chtějí odstranit Klause?

- Praha I Václav Klaus ml. je trnem v oku některých svým spolustraníkům z ODS. Poslanecký klub jej vyzval k odchodu. Syn bývalého prezidenta prý svým jednáním dlouhodobě stranu poškozuje. Politik však uvedl, že výzvě k odchodu z klubu nevyhoví a pokud bude vyloučen, obrátí se k voličům.

Pravidla pro chov psů se zpřísní! Vláda schválila pravidla pro množírny

- Praha I Pravidla pro chov psů se v České republice zpřísní! Nově budou muset chovatelé hlásit veterinářům chovy už od tří fen. Smyslem novely zákona je eliminovat nelegální množírny. Novinku obsahuje novela veterinárního zákona, kterou už schválila vláda.

Nadšený a šťastný Babiš: S Donaldem jsme navázali přátelské vztahy

- Washington I Andrej Babiš si splnil svůj politický sen a je šťastný a nadšený. Důvodem je návštěva USA a Bílého domu. Především pak setkání s prezidentem Donaldem Trumpem.

Taxikáři protestují proti novele vlády rušící taxametry či označení

- Praha I Sdružení českých taxikářů připravuje na začátek dubna další protest proti postupu státu vůči alternativním poskytovatelům taxislužeb typu Uber či Taxify. Požadují okamžité stažení novela zákona o silniční dopravě, kterou nedávno schválila vláda, podle níž by vozidla taxislužeb už nemusela mít taxametr ani střešní svítilnu

Babišův velký den: Odlétá za Donaldem Trumpem do USA

- Washington I Pro Andreje Babiše, jeho ženu Moniku i doprovodný tým nastal velký den. Premiér se vydal do USA na návštěvu Bílého domu, kde jej přivítá sám prezident Donald Trump. Ve Washingtonu čeká na premiéra a celou delegaci třídenní nabitý program.

Novým primátorem Prahy je Zdeněk Hřib, zvoleni byli i další členové rady

- Praha | Zastupitelstvo hl. m. Prahy na včerejším 1. ustavujícím, zasedání zvolilo primátorem hl. m. Prahy Zdeňka Hřiba. Zvoleni byli i ostatní členové Rady hl. m. Prahy, z nich jako náměstci primátora hl. m. Prahy – Petr Hlaváček, Petr Hlubuček, Adam Scheinherr a Pavel Vyhnánek, a jako radní hl. m. Prahy Jan Chabr, Milena Johnová, Hana Kordová Marvanová, Vít Šimral, Hana Třeštíková a Adam Zábranský.

Senát zvolil nové vedení, předsedou se stal Jaroslav Kubera

foto Senát ČR

- Praha | Na ustavující schůzi Senátu byl dnes zvolen nový předseda horní komory Parlamentu. Se ziskem 46 hlasů se jím stal stávající místopředseda Jaroslav Kubera. Ten tak střídá ve funkci dosavadního předsedu Milana Štěcha.

Novým starostou Rumburku se stal Lumír Kus

foto archiv

- Rumburk | Ing. Lumír Kus (hnutí ANO) se stal novým starostou Rumburku. Při tajném hlasování dostal 16 hlasů z 23. Lumír Kus neměl žádného protikandidáta.
Prvním místostarostou byl zvolen Jiří Pimpara (ODS), který tuto funkci vykonával již v uplynulém volebním období. Druhým místostarostou města se stal Ladislav Růžička (hnutí ANO).

Petr Nedvědický: Vyšachování ANO v Ústí by bylo složité

foto archiv

- Ústí nad Labem | Lídr hnutí ANO v Ústí nad Labem Petr Nedvědický přijal vítězství v komunálních volbách (devět mandátů v 37členném zastupitelstvu) s velkou spokojeností. Pro Metropol komentoval aktuální situaci ve vyjednávání o budoucí koalici.

Po rekonstrukci se krajský statek v Milíkově

foto archiv

- Milíkov | Hrázděný statek v Milíkově pocházející z 18. století se v budoucnu může stát výletním cílem i zázemím pro vzdělávací a kulturní akce. Statek nechá zrekonstruovat Karlovarský kraj, který tuto kulturní památku vlastní od roku 2008. Náklady na opravu a zpřístupnění statku dosáhnou 24, 5 milionu korun s dotací z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Koalice TOP 09, KDU-ČSL a STAN jde společně do voleb

foto archiv

- Ústí nad Labem | Do říjnových komunálních voleb v Ústí nad Labem jdou společně TOP 09, KDU-ČSL a STAN. Koaliční kandidátku postavily strany nejen na magistrát, ale i do všech městských částí. Cílem tohoto spojení je nabídnout voličům jednak zajímavé osobnosti, dobrý program, ale také spojit sílu stran s hodnotami, které jim jsou blízké.

Strana výpisu

8 ...