Politika - Český Metropol

Politika

Benešová uvažuje o systému bez vrchních žalobců a soudců

- Praha I Nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) uvažuje o zásadním zeštíhlení justiční soustavy v Česku. Dosavadní čtyřstupňový systém soudů a státních zastupitelství by nahradil třístupňový, z něhož by vypadly vrchní soudy a vrchní státní zastupitelství v Praze a Olomouci.

Lidé v unikátním a památkově chráněném domě nechtějí zpět kavárnu, exprimátor se jim nyní prý teď směje do očí!

Náměstek primátora Juraj Thoma se prý k odpůrcům kavárny chová arogantně!

- České Budějovice I Proti chystané obnově kavárny v nejvyšším domě v Českých Budějovicích, v takzvaném Koldomu, protestuje část obyvatel. Dobře si pamatují na to, jaké byly s provozem kavárny a později pizzerie problémy. Přesto, že město kdysi slíbilo, že se něco podobného nad jejich hlavy už nevrátí, bývalý primátor, dnes náměstek Juraj Thoma si za tím stojí a dokonce se prý teď směje lidem do očí a chová se arogantně!

Zdanění církevních náhrad ve Sněmovně prošlo, opozice chce žalobu k ÚS!

- Praha I Církve mají od příštího roku platit daň z peněžitých náhrad, které dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích. Rozhodla o tom dnes Sněmovna, když přehlasovala senátní veto předlohy poslanců KSČM. Senátoři označovali zdanění náhrad za protiústavní, u většiny poslanců ale s tímto argumentem neuspěli.

ANO, Piráti a ODS posilují, ostatním padají preference!

- Praha I Hnutí ANO, Piráti a ODS posilují, naopak ostatní parlamentní strany ztrácejí preference. Ukázal to zatím poslední průzkum agentury Kantar pro Českou televizi. Znamená to, že levice je na ústupu! Hnutí premiéra Andreje Babiše by v březnu volilo 33 procent dotázaných.

Ťok končí ve vládě i v politice! Kdo přijde po něm?

- Praha I Nejdéle sloužící ministr dopravy Dan Ťok (ANO) končí. Nejenom ve funkci ministra, ale i v politice. Prý je unavený a zklamaný. Kdo přijde po něm, neřekl. Neprozradil to ani premiér Andrej Babiš.

Nemocní lidé v ohrožení! Sestry vyhlásily stávkovou pohotovost

- PrahaI Desítky nemocných lidí v ČR, závislých na každodenní odborné pomoci, jsou v ohrožení. Na 700 zdravotních sester, které se o ně starají a jsou vesměs pod Charitou ČR, vyhlásily stávkovou pohotovost. Jednání s ministerstvem zdravotnictví přitom nic nepřinesla.

Slovensko přepsalo dějiny! Prezidentkou bude žena Zuzana Čaputová

- Bratislava I Jednu z mála žen ve vedení státu bude mít nově Evropská unie, konkrétně Slovensko. Prezidentské volby tu v sobotu vyhrála právnička a protikorupční aktivistka Zuzana Čaputová. O 16 procent hlasů porazila svého soupeře, eurokomisaře Maroše Šefčoviče.

ODS vyloučila Klause mladšího! Prý nebyl loajální

- Praha I Jeho otec ODS zakládal, on sám i přes výhrady mnohých je výraznou osobností s pokrokovými názory pravicové strany. Přesto teď Václava Klause mladšího jeho spolustraníci a vedení ze strany vyloučili. Prý nebyl loajální.

Chtějí odstranit Klause?

- Praha I Václav Klaus ml. je trnem v oku některých svým spolustraníkům z ODS. Poslanecký klub jej vyzval k odchodu. Syn bývalého prezidenta prý svým jednáním dlouhodobě stranu poškozuje. Politik však uvedl, že výzvě k odchodu z klubu nevyhoví a pokud bude vyloučen, obrátí se k voličům.

Pravidla pro chov psů se zpřísní! Vláda schválila pravidla pro množírny

- Praha I Pravidla pro chov psů se v České republice zpřísní! Nově budou muset chovatelé hlásit veterinářům chovy už od tří fen. Smyslem novely zákona je eliminovat nelegální množírny. Novinku obsahuje novela veterinárního zákona, kterou už schválila vláda.

Nadšený a šťastný Babiš: S Donaldem jsme navázali přátelské vztahy

- Washington I Andrej Babiš si splnil svůj politický sen a je šťastný a nadšený. Důvodem je návštěva USA a Bílého domu. Především pak setkání s prezidentem Donaldem Trumpem.

Strana výpisu

3 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

35.7%

 

Ne

37.4%

 

Zlepšuje se to

26.9%