Rozhovory - Český Metropol

Rozhovory

Jiří Ježek: Vítězství mě potěšilo

Ikona

19. března 2010 - V jedenácti letech se Jiří Ježek špatně rozhlédl a vběhl přímo pod náklaďák. Částečná amputace pravé dolní končetiny byla nevyhnutelná. Se svým handicapem se ale vyrovnal „po svém“ a stal se trojnásobným paralympijským vítězem v Sydney, Aténách a Pekingu a několikanásobným mistrem Evropy v cyklistice. Dnes z 90 procent závodí se zdravými profesionály.

Hana Orgoníková je věřící člověk

Ikona

19. března 2010 - Lídrem na kandidátce ČSSD v Královéhradeckém kraji pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny je Ing. Hana Orgoníková, která zastupuje svůj region ve sněmovně už od roku 1992. Za tu dobu zde zastala hodně práce a ráda by tu uplatnila získané zkušenosti i v dalším období. V Poslanecké sněmovně důsledně zastupuje zájmy své strany a jedná podle svého nejčistšího svědomí, ale také dává důraz na zájmy žen a byla by ráda, kdyby se poměr žen v politice zvýšil.

Lenka Zahradnická si oblíbila Bedřichov

Ikona

1. března 2010 - Herečka Lenka Zahradnická hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 sestřičku Alenku „Veverku“, která je krásná, hodná a zamilovaná. Říká, že nejdůležitější je řídit se srdcem, svých rozhodnutí nelitovat a ani je nijak neanalyzovat. Je typ člověka, který žije tady a teď, a co bude zítra, se dozví ráno. Přála by si být zdravá, šťastná a mít dostatek zajímavé práce.

Chybí mi sluníčko, říká Heidi Janků

Ikona

28. února 2010 - Zpěvačka Heidi Janků je stálicí české pěvecké scény. Známe se hodně dlouho a vždycky, když se potkáme, máme si o čem povídat. Recept, jak to dělá, že tak dobře vypadá, jsem z ní ale nevymámila. Zdálo by se, že její život byla a je procházka růžovou zahradou, ale tak to není. Zažila několik karambolů. Například v jedenácti letech se musela vypořádat se smrtí maminky.

Zdeněk Troška, šiřitel dobré nálady

Ikona

28. února 2010 - Kdyby se měřila pohoda a dobrá nálada na nějaké jednotky, zaručeně by ji byl „jeden Troška“. Právě režisér, Jihočech, rodák z Hoštic u Volyně Zdeněk Troška, je nositelem a šiřitelem pohody, úsměvu a dobré nálady. V současné době uvádí do kin svůj další film - komedii Doktor od Jezera hrochů.

Rok chomutovských exekucí

Ikona

28. února 2010 - Nepřizpůsobiví si uvědomili, že nemohou beztrestně týrat slušné obyvatele, říká primátorka Ivana Řápková. Mediálně známé chomutovské exekuce oslavily v polovině února roční výročí. Přes mnohé snahy ministra pro lidská práva a menšiny Michaela Kocába znemožnit exekuce se chomutovské radnici podařilo omezit dluhy. Během roku město získalo zpět přes tři miliony korun.

Pavel Dobeš říká: Hradec je salón republiky

Ikona

28. února 2010 - Skladatel a písničkář s dřevěnou kytarou. Začínal s bigbítem, postupem času přešel na folk a country. Oženil se, musel zařídit byt, koupit kočárek, Sunar, dětskou výživu, a nezbylo mu už na to, aby mohl investovat do zesilovačů Marshall a kouzelných krabiček, bez kterých se rocková nebo bigbítová hudba nemohla vyvíjet dál. Proto zůstal u dřevěné kytary.

Markus Klos dává práci zelenou

Ikona

28. února 2010 - Už je to pár let, kdy se Čechorakušan Markus Klos (34) rozhodl opustit rodný Salcburk a zakotvil natrvalo v Praze. Po několika pracovních zkušenostech v mezinárodních firmách se rozhodl založit pracovní portál a personální společnost jobsinprague.cz a zároveň se stal organizátorem největšího veletrhu pracovních příležitostí v Praze JOBDAYS. Oslovení PAN PRÁCE mu proto víc než sluší…

Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný: prioritou je zdravotnictví

Ikona

20. února 2010 - Něco málo přes rok je na pozici hejtmana Karlovarského kraje PaedDr. Josef Novotný. S Metropolem se podělil o to, jak měsíce, prožité v tomto zodpovědném úřadě, vnímá, co se jemu a jeho týmu podařilo, kde vidí priority pro další období.

Barbora Mottlová má ráda lidské křivky

Ikona

20. února 2010 - Herečka, zpěvačka a modelka Barbora Mottlová se narodila 18. 7. 1986 v Londýnské ulici Praze 2 ve 13. 45 hodin. Jak říká nejrychleji ze všech tří dětí. Z televize je známá jako Hedvika ze seriálu Ulice, Natálie z Ošklivky Katky, Vilma z Ordinace v růžové zahradě a dalších. Zahrála si i ve filmu Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále.

Korupce prorůstá Českem jako zhoubná rakovina, varuje Schwarzenberg

Ikona

15. února 2010 - PRAHA | Senátor a předseda strany TOP 09 Karel Schwarzenberg označuje za největší hrozbu pro Česko korupci, která prorůstá celým státem jako rakovina. S korupcí mají bojovat i politické strany, musí být obezřetné vůči lidem, jež se honosí podezřele získaným majetkem, upozornil v rozovoru předseda TOP 09 .

Strana výpisu

6 ...