Rozhovory - Český Metropol

Rozhovory

Caramelka tančí za oceánem i v Praze

Ikona

12. června 2010 - „Taneční skupina Caramelka prošla za deset let své existence velkým vývojem i změnami. Tanečníci ve věku 8 až 17 let se vypracovali takřka na profesionální úroveň,“ říká choreografka Jarmila Vašáková, pod jejímž vedením dosáhl soubor mnoha úspěchů.

Pavel Budínský, trenér české reprezentace

Ikona

12. června 2010 - Obhajoba bronzu nevyšla. Pro basketbalisty Děčína letos skončila sezona už ve čtvrtfinále. S Pardubicemi vypadli 0:3 na zápasy. „Ale ani tak to nebyla špatná sezona. Pořád se držíme ve špičce. A nemít tolik zranění, mohli jsme zase bojovat i o medaili,“ je přesvědčený Pavel Budínský, trenér Děčína i české reprezentace.

Kompromis znamená, že jsou všichni stejně naštvaní, tvrdí o politickém vyjednávání Petr Tluchoř

Ikona

4. června 2010 - Občanští demokraté se v povolebních jednáních soustředí na nalezení kompromisu a programové shody s TOP 09 a VV, stranami, se kterými chtějí vytvořit koalici. O povolebním vyjednávání jsme hovořili s předsedou poslaneckého klubu Občanské demokratické strany Petrem Tluchořem. Jak se chcete vyrovnat s programovými tématy, na kterých se s partnery neshodnete? Například program VV a ODS se liší v přístupu k daním. Budete schopni najít kompromis?

Miss Jitka Válková ráda vzpomíná na Ráj

Ikona

28. května 2010 - „Jednička“ přinesla dvacetileté Jitce Válkové z Třebíče, která má milé vzpomínky na oblast Turnova a Kozákova, prvenství v soutěži Česká Miss 2010 a vstupenku na Miss Universe. Se soutěžním číslem 1 jste se stala Českou Miss 2010. Narodila jste se 11. 11. 1991. Je jednička vaše oblíbené číslo? Věřím tomu, že jedničky nějakou roli v mém životě hrají. Nemám svá oblíbená čísla, ale většina členů mé rodiny je narozených 11.,12.,13.,což je také zajímavé.

Michal Kraus: Pomozte mně, já pomohu vám

Ikona

14. května 2010 - Téměř po pěti letech se hodlá vrátit do vysoké politiky Michal Kraus, kterého najdete na liberecké kandidátce ČSSD na třetím místě. Tak jako ostatní kandidáti usiluje o zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR na další čtyřleté období a také o preferenční hlasy voličů ČSSD.

Krédo Pavla Ploce: Fair play v životě i politice

Ikona

14. května 2010 - Když se Pavel Ploc stal v osmdesátých letech díky svým vynikajícím sportovním úspěchům ikonou českého sportu, jistě netušil, že jej smysl pro fair play, houževnatost, cílevědomost a pracovitost zcela přirozeně po letech posunou do politického života. Ale právě vlastnosti, které mu umožnily dominovat ve světě sportu, mu nyní umožňují obstát v nelehkém světě politiky.

Iva Janžurová se učí své role při práci na zahradě

Ikona

23. dubna 2010 - PRAHA | Populární čeští herci Iva Janžurová a Václav Postránecký zasadili v pátek odpoledne v pražské Botanické zahradě hlavního města Prahy v Troji dvě odrůdy vinné révy. Společně přispěli k dalšímu rozšíření Stezky osobností v rámci projektu Kořeny osobností. Ivu Janžurovou jsme si s jejím laskavým svolením vzali stranou a trochu ji vyzpovídali. V rozhovoru hovořila o lásce k vínu i o zahradničení.

Potřebuji se už od Protektora oprostit, tvrdí režisér Marek Najbrt

Ikona

22. dubna 2010 - Režisár Marek Najbrt stojí za jedním z nejúspěšnějších českých snímků uplynulého roku. Film Protektor, jezdí po světových festivalech a nemohl proto chybět ani na domácím filmovém festivalu Finále v Plzni. Už se ale potřebuju od Protektora oprostit, abych mohl jít dál, uvedl ve středu režisér Marek Najbrt v rozhovoru.

Rozhovor: Absolventský film nechci dělat na koleni, říká Vojta Kotek

Ikona

21. dubna 2010 - Český herec Vojtěch Kotek, kterého známe hlavně z filmů režiséra Karla Janáka Snowboarďáci a jeho neméně slavného volného pokračování Rafťáci, kde si zahrál po boku Jirky Mádla, se v poslední době nevěnuje jen hraní, ale i režii. nyní má tolik práce, že musel na půl roku přerušit studium. Na 23. ročník plzeňského filmového festivalu Finále přijel představit svůj studentský snímek Control Emotion. Nejen o něm nám povyprávěl v rozhovoru, který vám nyní přinášíme.

Josef Karas: Soutěž Mr. World mi dala především zkušenosti

Ikona

6. dubna 2010 - Historicky první vítěz soutěže Mr. Czech Republic Josef Karas obsadil nedávno v jihokorejském Soulu druhé místo v mezinárodním klání Mr. World. V rozhovoru pro agenturu Mediafax hovořil o finále soutěže, o lásce k desetiboji, touze po herectví i o vyhlídkách do budoucnosti. Umístil jste se na druhém místě ve finále světové soutěže Mr. World, jaký byl vztah mezi finalisty? V ženských soutěžích krásy se často hovoří o závisti a rivalitě.

Česká miss 2010 Jitka Válková: Těším se na stěhování do Prahy, přála jsem si to od dětství

Ikona

21. března 2010 - PRAHA | Modelka Jitka Válková se stala vítězkou soutěže krásy Česká miss 2010, jejíž finálový večer se uskutečnil v Thámově hale v Praze. V rozhovoru Jitka Válková hovořila o svém vítězství v soutěži a o své touze přestěhovat se do hlavního města. "Mám velmi smíšené pocity po vítězství. Myslím, že jsem si to ještě pořádně neuvědomila, že jsem vyhrála. Před chvíli jsme se dozvěděla, že jsem vyhrála byt v Praze, takže mě čeká velké stěhování, na které se velmi těším.

Strana výpisu

5 ...