Auto - Český Metropol

Auto

Škoda Auto zastaví v prosinci na tři dny výrobu Fabií a Roomsterů

Ikona

30. října 2009 - MLADÁ BOLESLAV | Škoda Auto nebude mezi 21. až 23. prosincem vyrábět vozy typu Fabia a Roomster, zastaví také výrobu agregátů. „Z důvodu ukončení šrotovného v Německu a s tím spojenou nižší poptávkou plánujeme zaměstnance z uvedených provozů poslat na dovolenou již od 21. prosince 2009,“ řekl Krauskopf z tiskového odboru Škody Auto.

Zdražení povinného ručení pojišťovny odkládají

Ikona

21. října 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Většina pojišťoven, včetně největších hráčů, jako je Česká pojišťovna a Kooperativa, počítá s tím, že k 1. lednu nezvedne pojistné sazby, jak to bylo dosud obvyklé. Ve středečním vydání o tom informuje Mladá fronta Dnes. Obvyklé lednové zdražení totiž velká část tuzemských pojišťoven odkládá o pár měsíců.

GM prodala Hummer Číňanům

Ikona

12. října 2009 - ŠANGHAJ | Automobilka Hummer má nového majitele. Po zbankrotovaných General Motors se ikonické značky terénních vozů ujme čínská společnost Sichuan Tengzhong Heavy Industrila Machinery, která vyrábí hlavně mostní konstrukce a stavební stroje. V pondělním vydání o tom informují Lidové noviny ( LN ).

Prodej aut klesl, lidé nechtějí fabii

Ikona

7. října 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Zatímco loni v září překročil v Česku počet prodaných aut číslo 15O tisíc, letos to bylo o dvacet tisíc méně. Více než třetinu celého poklesu má na kontě dosud nejprodávanější model na českém trhu - Škoda Fabia. Ve středečním vydání o tom píše Mladá fronta Dnes.

Prodej aut stále klesá, dealeři zavírají

Ikona

5. října 2009 - PRAHA | Auta Mini Cooper se budou v Česku prodávat už jen ve dvou autosalonech místo šesti. A ze čtyř pražských prodejen BMW budou od října jen tři, píší v pondělním vydání Hospodářské noviny. Výhradní dovozce BMW, firma AuTec, také od příštího roku končí s dovozem motorek.

Monopol končí, smazat body lze už i v Sosnové. A levněji

Ikona

24. září 2009 - SOSNOVÁ (ČESKÁ LÍPA) | Více než rok si mostecký autodrom užíval svého výsadního postavení. Byl to jediný polygon v Česku, kde si mohli šoféři po absolvování placeného kurzu bezpečné jízdy odmazat tři trestné body, píší ve čtvrtečním vydání Lidové noviny.

Pro šrotovné je jen 39 procent Čechů. Odpůrců přibývá

Ikona

15. září 2009 - PRAHA | Nechat sešrotovat starý vůz, a získat tak státní příspěvek na nové auto? Čechy to neláká, přestože minulý týden poslanci přehlasovali veto prezidenta a těsně protlačili zákon, který umožňuje zavést šrotovné, těch, kteří by se z toho radovali, není moc, píší v úterním vydání Lidové noviny.

Řidiči nebudou muset od úterý v autě vozit rezervu

Ikona

14. září 2009 - PRAHA | Řidiči v České republice nebudou muset od úterý v autě vozit povinné rezervní kolo. Začíná totiž platit nová vyhláška, která to nevyžaduje, místo rezervy budou motoristé vozit nářadí a sadu na opravu poškozeného kola. "Novela nepřinese řidičům žádné nepříjemnosti.

V pondělí ráno v Ostravě startuje Rallye Moravia historických automobilů

Ikona

7. září 2009 - OSTRAVA | Na Prokešově náměstí v Ostravě začne v pondělí ráno Rallye Moravia historických vozů. O podrobnostech informovala mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská. Na startu bude více než 50 posádek z osmi zemí. „Pravými klenoty startovního pole budou racer Hudson 37 z roku 1912 nebo otevřený faeton Peugeot 137 (1918).

GM je prý blízko dohodě o prodeji Hummeru

Ikona

24. srpna 2009 - DETROIT | Americká automobilka General Motors (GM) je prý blízko dohodě o prodeji své divize luxusních vozů Hummer čínské strojařské společnosti. Uvedla to v pondělí agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje blízké jednání o prodeji firmy. Zástupci čínské společnosti Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery by měli již tento týden přijet do Detroitu na další jednání s GM.

Volkswagen odkoupí 42 procentní balík akcií v automobilce Porsche

Ikona

14. srpna 2009 - BERLÍN | Společnost Volkswagen odkoupí balík 42 procent akcií ve společnosti Porsche AG, automobilové divizi koncernu Porsche SE. Informovaly o tom v noci na pátek agentury Reuters a Bloomberg. Volkswagen za akcie zaplatí 3,3 miliardy eur a vytvoří tak podmínky pro plnou integraci Porsche do svého portfolia.

Strana výpisu

... 38