Technika - Český Metropol

Technika

Čína uvedla do provozu vlastní navigační systém Pej-tou

zdroj: archiv Metropolu

- PEKING | Čína uvedla ve čtvrtek do komerčního provozu pro asijsko-tichomořský region svůj satelitní navigační systém Pej-tou jakožto záruku své strategické hospodářské nezávislosti s ohledem na americký systém GPS a...

Ve Francii zhotovena helma umožňující vidět 360 stupňů kolem

zdroj: leparisien.fr

- PAŘÍŽ | Francouzští vědci zhotovili helmu, která umožňuje člověku vidět v reálném čase 360 stupňů kolem sebe. Prototyp této helmy nazvané FlyVis byl dnes podle místních médií představen v pařížském ústavu...

Na Dnech NATO v Ostravě se bombardér B-52 poprvé předvede ve vzduchu

zdroj: archiv Metropolu

- OSTRAVA | Na letošních Dnech NATO v Ostravě návštěvníci poprvé uvidí letovou ukázku bombardéru B-52. Naposledy se obdobná prezentace uskutečnila ve Velké Británii na nejvýznamnější světové air show ve Fairfordu v roce 1999, informoval ve čtvrtek za pořadatele Zbyněk Pavlačík.

V Praze se představí nejdražší české hodinky za dva miliony korun

- PRAHA | Mohelnický hodinář Luděk Seryn představí ve čtvrtek v klubu Solidní Jistota v Pštrossově ulici v Praze nejdražší náramkové hodinky s minutovou repeticí, jejichž cena je vyčíslena na 1,9 milionu korun. Vstup na setkání s desítkami českých hodinářů je zdarma, informovali organizátoři akce.

Australané sestavili nejmenší tranzistor, má jediný atom

- SYDNEY | Australané vytvořili nejmenší tranzistor na světě, píše v pondělním vydání deník The Australian. Má jediný atom. Krystal křemíku s fosforovým jádrem o rozměru miliardtiny metru označují vědci za "skok do budoucnosti". Umožní miniaturizovat a zrychlovat počítače.

V neděli ukončí TV Nova analogové vysílání

- ČESKÁ REPUBLIKA | V neděli 12. 2. 2012 ukončí TV Nova analogové televizní vysílání z posledních analogových vysílačů v územní oblasti Zlín a Jeseník. Poslední analogové vysílače na Zlínsku a Jesenicku, ze kterých vysílala již jen TV Nova, budou vypnuty v neděli 12. 2. 2012.

Focus: Zkáza Challengeru - jak NASA přišla o iluze

- MYS CANAVERAL | Byla to děsivá scéna, Amerika při ní oněměla. Osmadvacátého ledna 1986 krátce po startu se raketoplán Challenger proměnil v ohnivou kouli, od které se oddělovaly úlomky, zanechávající za sebou sloupy dýmu. Od této chvíle v sobotu uplyne 26 let.

Google a Apple nejspíš pracují na bionických přístrojích

- NEW YORK | Dvě z nejvýznamnějších společností, které se zabývají počítačovými technologiemi Apple a Google, údajně vyvíjejí přístroje, jež se budou propojovat přímo s lidským tělem. Spekulace o tom přinesl deník New York Times.

Evropský urychlovač objevil novou částici

- ŽENEVA | Evropský urychlovač LHC odhalil novou částici. Informuje o tom ve čtvrtek stanice BBC. Vědci ve srážkách protonů v urychlovači nalezli částici cb (3P) boson. Je to kombinace kvarku b a jeho antikvarku, tedy částic, z nichž jsou tvořeny částice atomu - protony a neutrony.

Apple plánuje televizi, kterou bude ovládat hlasový asistent Siri

- SILICON WALLEY | Společnost Apple plánuje uvést na trh vlastní televizi. Místo dálkového ovládání by ji měl řídit oblíbený hlasový asistent Siri, napsala v úterý agentura Bloomberg. Televize, která by mohla nést název iTV, bude patrně vybavena procesorem A6, který by Apple chtěl použít i v novém iPadu 3.

Mobily s Androidem špehují desítky milionů uživatelů, čtou i SMS

- ČESKÁ REPUBLIKA | Mobilní telefony s nejrozšířenějším operačním systémem Android mají zatím asi nejzávažnější problém. Jejich software špehuje doslova každý krok, který majitel telefonu udělá, informoval v pondělí server Mobil.cz.

Strana výpisu

... 14 ...

 

 

Další informace:

 

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

33.2%

 

Ne

26%

 

Je mi to jedno

21.2%

 

Nemám k tomu dost informací

19.7%